Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Szczoteczka do zębów i czyszczenia języka w jednym

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Szczoteczka do zębów i czyszczenia języka w jednym

Szczoteczka do zębów i czyszczenia języka w jednym

Innowacyjną szczoteczkę Reach® Fresh Breath™ przeznaczoną do czyszczenia zarówno zębów, jak i języka proponuje firma Johnson & Johnson. Dzięki małej, kompaktowej główce, wyposażonej w tarkę do języka nowa szczoteczka w łatwy i komfortowy sposób usuwa bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech. A dodatkowo, zapewnia użytkownikom komfort i dobre samopoczucie.

Według zapewnień producenta, szczoteczka przeznaczona jest dla osób dbających o higienę jamy ustnej a szczególnie cierpiących z powodu nieświeżego oddechu.

Za przyczyny nieświeżego oddechu uważa się najczęściej: brudne zęby czy gazy pochodzące z żołądka. Nie jest to jednak do końca prawdą. Prawdziwy powód jest inny – bakterie na języku. Według badań to one są w 90% przypadków odpowiedzialne za nieświeży oddech. Aż w ponad połowie przypadków powodem nieświeżego oddechu są zaniedbania w higienie jamy ustnej. Jednym z najczęstszych źródeł nieświeżego oddechu jest język, na którym gromadzi się nalot.

Dlaczego należy szczotkować język?

Nawet zdając sobie sprawę jak ważne jest czyszczenie języka, większość ludzi ciągle unika tej czynności z powodu dyskomfortu lub możliwości zadławienia się. Badania dowodzą, że czyszczenie języka to najskuteczniejszy sposób usunięcia nieświeżego oddechu. Niestety, nie każdy o tym pamięta.

Tylko 16% ankietowanych regularnie czyści język, a jedynie 1 osoba na 4 regularnie czyści tył języka, gdzie bakterie są najtrudniej dostępne .

Świeży oddech i pewność siebie

Posiadanie świeżego oddechu jeszcze nigdy nie było tak ważne. 85% osób biorących udział w amerykańskim badaniu twierdzi, że nieświeży oddech jest pierwszym powodem zniechęcenia się do rozmówcy.

Aby uniknąć skrępowania w towarzystwie z powodu nieświeżego oddechu, ludzie sięgają po miętowe cukierki, gumy do żucia, tabletki lub inne środki odświeżające oddech. Naukowcy jednak radzą, by zamiast tabletek i cukierków, codziennie dokładnie oczyszczać język za pomocą szczoteczki albo specjalnej „zdrapki” do czyszczenia języka.

Badania pokazują, że podczas, gdy 96% ankietowanych twierdzi, że czuje się lepiej, gdy ich oddech jest świeży, wielu z nich nie jest świadomych, jakie zalety ma codzienne oczyszczanie języka.

Szczoteczka Reach® Fresh Breath™ rozwiązuje problem nieświeżego oddechu i zapewnia użytkownikom komfort i dobre samopoczucie zapewnia firma Johnson & Johnson.

 

na podstawie mat. informacyjnych Spin Communications


POWIĄZANE ARTYKUŁY

lekarz - Dentonet.pl
Ankieta OZZL: lekarze chcą pracować w jednym miejscu Lekarz

Zarząd OZZL przedstawił wyniki ankiety przeprowadzonej wśród lekarzy na temat ich gotowości do pracy w jednym miejscu – w publicznej albo w prywatnej ochronie zdrowia. W ankiecie wzięło udział około 2 tysiące osób. Wyniki ankiety nie były dotychczas...

Czyszczenie języka - Dentonet.pl
Owrzodzenia języka związane z zakażeniem SARS-CoV-2? Lekarz

Jak wynika z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań, u części pacjentów, u których wystąpiły łagodne objawy ze strony górnych dróg oddechowych bądź nie wystąpiły one w ogóle, w ciągu kilku dni od zakażenia SARS-CoV-2 rozwinęło się owrzodzenie język...

Plazmocytarne zapalenie błon śluzowych języka u 14-latka Lekarz

Plazmocytarne zapalenie błon śluzowych (ang. plasma cell mucositis, PCM)  jest zaburzeniem idiopatycznym (niekiedy także izolowane PCM), histologicznie charakteryzującym się gęstymi naciekami limfocytów i komórek plazmatycznych w błonie śluzowej. Zmi...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Jak działa szczoteczka soniczna? Poradnik dla pacjentów Pacjent

Szczoteczki elektryczne były pierwotnie zaprojektowane i produkowane dla osób częściowo sparaliżowanych lub o ograniczonej sprawności manualnej. Pierwsze modele powstały już pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wygoda stosowania i dalece bard...

autoamputacja języka - Dentonet.pl
Autoamputacja języka – co każdy dentysta wiedzieć powinien? Lekarz

Two cases of nonsuicidal self-injury comprising partial autoamputation of the apex of the tongue Takashi Moriya, Hitoshi Sato, Kenichi Takeda, Kaori Ikezaki, Ryogo Katada, Tatsuo Shirota Zranienia i uszkodzenia w obrębie tkanek miękkich i twardych ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres