Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Sympozjum CEIA po raz ósmy

Publikacja:
Sympozjum CEIA po raz ósmy

Sympozjum CEIA po raz ósmy

Już 26 i 27 października w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbędzie się w Krakowie Sympozjum Central European Implant Academy (CEIA) – jedno z największych wydarzeń edukacyjnych w branży stomatologicznej w Polsce, organizowane przez znaną na rynku implantologicznym firmę Biomet3i.

Sympozjum odbędzie się już po raz ósmy.

– To wydarzenie jest przede wszystkim okazją do wymiany wiedzy pomiędzy implantologiami z całego świata. Daje wgląd w nowości na rynku oraz ciekawe przypadki kliniczne, prezentowane przez naukowców z całego świata. Uczestnicy mogą także wziąć udział w zabiegach na żywo rozwijających umiejętności implantologiczne – wylicza Beata Czekaj, education manager Dental Depot Wasio.

 

Polacy cenią sobie włoską stomatologię

Dwa dni wykładów, warsztatów i interaktywnych zajęć – tegoroczna CEIA po raz kolejny będzie odkrywała przed uczestnikami sympozjum nowoczesne rozwiązania w zakresie implantologii.

W pierwszym dniu warsztaty poprowadzą włoscy naukowcy – prof. dr hab. Tiziano Testor, dyrektor sekcji badawczej Implant Dentistry and Oral Rehabilitation Geleazzi Institute oraz prof. dr hab. Roberto Cocchetto, który prowadzi prywatną praktykę w Weronie, zajmującą się na co dzień stomatologią estetyczną i implantologią.

– Pierwszy dzień CEIA to spotkanie teorii z praktyką. Pierwszy z wykładowców to uznany autorytet, często goszczący z wykładami na amerykańskich uczelniach. Na CEIA poprowadzi on wykład poświęcony implantacji w rejonie regeneracji tkanki kostnej zatok szczękowych. Drugi z prowadzących wykłady to z kolei uznany w swoim kraju stomatolog i naukowiec zaangażowany w badania kliniczne w dziedzinie implantoprotetyki. 26 października poprowadzi on wykład poświęcony kompleksowemu planowaniu leczenia w strefie estetycznej, implantacji oraz tymczasowym uzupełnieniom protetycznym – tłumaczy Beata Czekaj.

 

Przekują teorię w praktykę

Drugi dzień CEIA to z kolei praktyczne warsztaty interaktywne, zabiegi na żywo prowadzone przez mentorów oraz warsztaty z leczenia implantoprotetycznego w trudnych przypadkach.

Warsztaty chirurgiczne i protetyczne poprowadzi dr n. med. Piotr Majewski Kierownik Pracowni Implantologii Instytutu Stomatologii Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także specjaliści z zagranicy: dr hab. Barry Marshak, dr n. med. Moshe Goldstein i Dr hab. Karl Leung.

– Drugi dzień to przede wszystkim zaawansowane kursy implantologiczne i zabiegi na żywo, prowadzone przez wybitnych specjalistów. To właśnie podczas nich stomatolodzy mogą doskonalić swój warsztat i umiejętności, a także zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce – tłumaczy Czekaj.

Sympozjum CEIA to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w branży dentystycznej. Październikowa edycja jest już 8. Od początku udział w CEIA wzięło ponad 2000 stomatologów z Polski, Hong-Kongu, Izraela, USA, Kanady czy Włoszech.

W tym roku Sympozjum CEIA odbędzie się we wnętrzach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, który na dwa dni zostanie zamieniony w centrum kongresowe, w którym odbędą się warsztaty i wykłady. Warsztaty praktyczne z kolei zorganizowane zostaną w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

80-lecie Dental Depot Wasio

Na 26 października zaplanowano także galę 80-lecia firmy Dental Depot Wasio.

– Szykujemy w tym roku niezwykłe show, które będzie łączyło w sobie historię firmy, historię ludzi tworzących Dental Depot Wasio, to co w nas najnowocześniejsze i to, co trzyma nas razem od pokoleń. Uczestnicy gali zostaną zabrani w podróż w przyszłość i w przeszłość. Chcemy w ten sposób pokazać historię firmy, jednocześnie nie nudząc. Wręczymy także nagrody tym, którzy od lat budują coraz silniejszą pozycję Dental Depot Wasio na środkowo-europejskim rynku implantologicznym – mówi Małgorzata Wasio-Malinka, dyrektor marketingu Dental Depot Wasio.

 

Więcej: www.ceia.pl