Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

Choć Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, to na stałe zakorzeniły się już w polskiej kulturze. Przygotowując się do walentynkowej randki, warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach savoir-vivre’u.

Jak wskazuje badanie zrealizowane przez SW Research dla Mars Wrigley, niemal 70% ankietowanych (76% kobiet i 56% mężczyzn) deklaruje, że nie zdecydowałoby się umówić na kolejne spotkanie, gdyby podczas pierwszej randki wyczuło u partnera nieświeży oddech. Co zatem zrobić, by randka udała się w 100%?

Rezerwacja odpowiedniego miejsca na kolację walentynkową jest jednym z kluczowych elementów jej sukcesu. Już na etapie wyboru lokalu powinniśmy wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania. Najlepiej szukać miejsca, które przypadnie do gustu obojgu uczestnikom spotkania. Jeśli nie znamy upodobań kulinarnych partnera, najlepiej postawić na restauracje, których menu jest sprawdzone i uniwersalne. Na wypadek, gdyby okazało się, że nasz towarzysz nie je mięsa, warto także sprawdzić, czy dana restauracja oferuje dania wegetariańskie.

Po wyśmienitym posiłku warto zadbać o zęby i oddech

Po zjedzeniu wybornego posiłku w restauracji nie zawsze mamy okazję umyć zęby. Jednym ze sposobów na zadbanie o higienę jamy ustnej poza domem jest skorzystanie z bezcukrowej gumy do żucia. Aż 70% badanych potwierdza, że bezcukrowa guma umożliwia szybkie odświeżenie oddechu i tym samym podnosi pewność siebie, co jest kluczowym elementem swobodnej rozmowy. Ponadto, żucie gumy pozwala usunąć resztki żywności pozostałe po posiłku z przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu nawet po zjedzeniu zieleniny, nie musimy przestawać uśmiechać się do naszego partnera. Regularne żucie bezcukrowej gumy do 10 minut po jedzeniu to jeden z czterech prostych kroków, które pomagają zachować zdrowy i czysty uśmiech na co dzień. Obok żucia bezcukrowej gumy, należy szczotkować zęby pastą z fluorem 2 razy dziennie, odbywać regularne wizyty u stomatologa (przynajmniej raz na pół roku) i stosować dodatkowe akcesoria, takie jak płyn do płukania jamy ustnej i nić dentystyczna.

W co się ubrać?

Wybór miejsca na kolację, czy znalezienie sposobu, na dyskretne odświeżenie oddechu, to nie jedyne wyzwania związane z randkowaniem. Zarówno panie, jak i panowie powinni też zadbać o odpowiedni wygląd podczas tego wyjątkowego spotkania. Strój, fryzura oraz makijaż muszą być dostosowane do charakteru wybranego miejsca, dlatego jeśli umawiamy się w pizzerii czy kinie, najlepiej sprawdzi się styl casualowy. Pamiętajmy jednak, że najlepszym wyborem będzie ubranie, w którym czujemy się swobodnie, a przez to pewnie i komfortowo.

Tylko kilka kroków do sukcesu

Po dotarciu na miejsce spotkania, pozostaje już tylko odpowiednio się zachowywać. Tutaj także z pomocą przychodzą zasady savoir-vivre. Kluczowa okazuje się kultura słowa, kontakt wzrokowy i… aktywne słuchanie naszego rozmówcy. Pozwoli to szybciej i skuteczniej wytłumaczyć drugiej osobie sedno naszej wypowiedzi. Patrzenie drugiej osobie w oczy buduje poczucie ważności prowadzonej konwersacji i ułatwia wzajemne zrozumienie. Po skończonej kolacji, należy natomiast pamiętać o sięgnięciu po gumę bez cukru, która pomoże w wypłukaniu z jamy ustnej resztek jedzenia oraz w odświeżeniu oddechu.

Informacja prasowa
Fot. Stock Snap, pixabay.com

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
"Dziel się Uśmiechem" - siódma edycja akcji zakończona Pacjent

20 marca – w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – firma Mars Polska oraz Polski Czerwony Krzyż oficjalnie zakończyły 7. edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. W ramach akcji blisko 100 000 uczniów z 680 szkół podstawowych...

zdążyć przed próchnicą 2 - Dentonet.pl
20 marca 2020 r. - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej Lekarz

Zły stan zdrowia jamy ustnej ciężarnej wpływa na przebieg ciąży, poród i zdrowie dziecka. U dzieci matek z próchnicą ryzyko przeniesienia choroby na dziecko jest dziesięciokrotnie większe – przypominają autorzy projektu „Zdążyć przed próchnicą”, real...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentonet - guma do żucia: pomaga czy nie
1 lutego - światowy dzień gumy do żucia. Co trzeba wiedzieć o gumie? Pacjent

Żujemy ją z kilku powodów - chcemy odświeżyć oddech, poczuć przyjemny smak, oczyścić zęby po posiłku. Tymczasem guma bez cukru jest przede wszystkim jedną z metod przeciwdziałania próchnicy, którą zalecają eksperci. Rekomenduje ją Polskie Towarzystwo...

mycie zębów - Dentonet.pl
Noworoczne postanowienie Polaków? Lepiej dbać o zęby! Pacjent

Nowy rok jest jak czysta karta – nie oglądając się za siebie, z energią zaczynamy snuć osobiste i zawodowe plany na kolejne miesiące. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Mars Wrigley w grudniu 2019 roku, listę postanow...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres