Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

Publikacja:
Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

Świeży oddech kluczem do udanej randki? Bez wątpienia!

Choć Walentynki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, to na stałe zakorzeniły się już w polskiej kulturze. Przygotowując się do walentynkowej randki, warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach savoir-vivre’u.

Jak wskazuje badanie zrealizowane przez SW Research dla Mars Wrigley, niemal 70% ankietowanych (76% kobiet i 56% mężczyzn) deklaruje, że nie zdecydowałoby się umówić na kolejne spotkanie, gdyby podczas pierwszej randki wyczuło u partnera nieświeży oddech. Co zatem zrobić, by randka udała się w 100%?

Rezerwacja odpowiedniego miejsca na kolację walentynkową jest jednym z kluczowych elementów jej sukcesu. Już na etapie wyboru lokalu powinniśmy wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania. Najlepiej szukać miejsca, które przypadnie do gustu obojgu uczestnikom spotkania. Jeśli nie znamy upodobań kulinarnych partnera, najlepiej postawić na restauracje, których menu jest sprawdzone i uniwersalne. Na wypadek, gdyby okazało się, że nasz towarzysz nie je mięsa, warto także sprawdzić, czy dana restauracja oferuje dania wegetariańskie.

Po wyśmienitym posiłku warto zadbać o zęby i oddech

Orbit 4 krokiPo zjedzeniu wybornego posiłku w restauracji nie zawsze mamy okazję umyć zęby. Jednym ze sposobów na zadbanie o higienę jamy ustnej poza domem jest skorzystanie z bezcukrowej gumy do żucia. Aż 70% badanych potwierdza, że bezcukrowa guma umożliwia szybkie odświeżenie oddechu i tym samym podnosi pewność siebie, co jest kluczowym elementem swobodnej rozmowy. Ponadto, żucie gumy pozwala usunąć resztki żywności pozostałe po posiłku z przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu nawet po zjedzeniu zieleniny, nie musimy przestawać uśmiechać się do naszego partnera. Regularne żucie bezcukrowej gumy do 10 minut po jedzeniu to jeden z czterech prostych kroków, które pomagają zachować zdrowy i czysty uśmiech na co dzień. Obok żucia bezcukrowej gumy, należy szczotkować zęby pastą z fluorem 2 razy dziennie, odbywać regularne wizyty u stomatologa (przynajmniej raz na pół roku) i stosować dodatkowe akcesoria, takie jak płyn do płukania jamy ustnej i nić dentystyczna.

W co się ubrać?

Wybór miejsca na kolację, czy znalezienie sposobu, na dyskretne odświeżenie oddechu, to nie jedyne wyzwania związane z randkowaniem. Zarówno panie, jak i panowie powinni też zadbać o odpowiedni wygląd podczas tego wyjątkowego spotkania. Strój, fryzura oraz makijaż muszą być dostosowane do charakteru wybranego miejsca, dlatego jeśli umawiamy się w pizzerii czy kinie, najlepiej sprawdzi się styl casualowy. Pamiętajmy jednak, że najlepszym wyborem będzie ubranie, w którym czujemy się swobodnie, a przez to pewnie i komfortowo.

Tylko kilka kroków do sukcesu

Po dotarciu na miejsce spotkania, pozostaje już tylko odpowiednio się zachowywać. Tutaj także z pomocą przychodzą zasady savoir-vivre. Kluczowa okazuje się kultura słowa, kontakt wzrokowy i… aktywne słuchanie naszego rozmówcy. Pozwoli to szybciej i skuteczniej wytłumaczyć drugiej osobie sedno naszej wypowiedzi. Patrzenie drugiej osobie w oczy buduje poczucie ważności prowadzonej konwersacji i ułatwia wzajemne zrozumienie. Po skończonej kolacji, należy natomiast pamiętać o sięgnięciu po gumę bez cukru, która pomoże w wypłukaniu z jamy ustnej resztek jedzenia oraz w odświeżeniu oddechu.

Informacja prasowa
Fot. Stock Snap, pixabay.com

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

profilaktyka zakażeń - Dentonet.pl
"Edukacja personelu kluczem profilaktyki chorób zakaźnych" Asysta

– Edukacja personelu medycznego, który będzie dalej przekazywał swą wiedzę pacjentom, jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki chorób zakaźnych, nie tylko pochodzenia wirusowego – mówi dr. hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, wykładowca Konfere...

Webinar Angelini
Opieka pozabiegowa kluczem do skutecznego leczenia [webinar] Lekarz

Na skuteczność przeprowadzonego leczenia stomatologicznego mają wpływ nie tylko zastosowane materiały i metody czy doświadczenie lekarza dentysty. Bardzo ważna w całej terapii stomatologicznej jest także opieka pozabiegowa – tego właśnie będzie dotyc...

GSK webinar
Współpraca dentysty z technikiem kluczem do sukcesu leczenia [webinar] Lekarz

Już w najbliższy wtorek (23 czerwca) zapraszamy na webinar "Tworzymy uśmiechy - stwórzmy też dialog – rozmowa lekarza protetyka z technikiem dentystycznym. Jak efektywnie współpracować na linii dentysta – technik dentystyczny" organizowany przez firm...

ROZWIŃ WIĘCEJ
halitosis chlopak
Nieświeży oddech jest kolejnym objawem COVID-19? Lekarz

Z przeprowadzonego jesienią 2020 r. badania zespołu naukowców z Uniwersytetu Masaryka w Brnie wynika, że może istnieć związek pomiędzy nowo pojawiającym się fetor ex ore oraz przebiegiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kierujący badaniami dr Ab...