Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2


Strefa Testów na CEDE

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Strefa Testów na CEDE

Strefa Testów na CEDE

Kolejna nowość na CEDE 2013. Przygotowali ją młodzi dentyści z Be Active Dentist, a przyświeca im zasada NFZ, czyli Nauka-Fun-Zdrowie.

W myśl tej zasady należy łączyć przyjemne z pożytecznym, choć w redakcji mamy małe wątpliwości, czy aby sam skrót NFZ może na to wskazywać.

Tym niemniej inicjatywę uważamy za słuszną i cenną, albowiem wielu kolegów dentystów właśnie na CEDE przymierza się do różnych zakupów, w tym do poważniejszych inwestycji.

Strefa Testów (Touch&Try) ma być miejscem, gdzie każdy będzie mógł przetestować różne materiały i sprzęt stomatologiczny.
I tak dla przykładu, na żuchwach zwierzęcych będzie można przeprowadzić ekstrakcję zębów, jak również przećwiczyć zakładanie szwów.

Dodatkowo, przy wykonaniu niskotraumatycznych ekstrakcji będzie można wykorzystać urządzenie Luxator LX prezentowane przez firmę Quadrostom.

Młodzi (i nie tylko) implantolodzy będą mieli okazję porównać rożne systemy implantologiczne, kasety oraz poznać zasady pracy obowiązujące podczas zabiegu implantacji. Będzie również możliwość samodzielnego wprowadzenia implantu w łoże wykonane samodzielnie w zwierzęcych żuchwach.

Do przetestowania na modelach będą również materiały kompozytowe, m.in. Enamel Plus Hri, Enamel Plus Function oraz glasjonomer Ultra Cem.

Tak więc zanim zdecydujemy się na zakup wybranego urządzenia czy materiału, warto wpaść do Strefy Testów w hali 6A, gdzie będzie unikalna okazja indywidualnego sprawdzenia, jak wygląda praca danym urządzeniem, instrumentem czy materiałem.

Be Active Dentist obiecują również w Strefie ciekawe konkursy i dobry relaks, ale szczegółów póki co nie udało się nam ustalić.

 

opr. tch

 

Więcej o Strefie Testów na stronie http://www.cede.pl/?s=1060;a=4;lang=pl

 POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Jedyny na rynku diklofenak. Poznasz go bliżej podczas Dentoeexpressu Lekarz

Przed nami druga edycja gry terenowej Dentoeexpress. Tym razem spotykamy się na tagach CEDE w Poznaniu. Zasady organizowanej przez portal Dentonet.pl gry są bardzo proste – w trakcie zwiedzania hal Międzynarodowych Targów Poznańskich trzeba będzie po...

Gwiazdy CEDE 2019 - głosowanie trwa tylko do 19 września Lekarz

37 produktów, zgłoszonych przez 26 wystawców, rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, które potrwa do 19 września, liczą się wyłącznie preferencje internautów. Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, to cztery kategor...

Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Gra terenowa Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 [video] Lekarz

Dwa poznańskie koziołki bawiły się tak energicznie, że podczas swoich harców potraciły wszystkie ząbki. A teraz, gdy naszła je ochota na pyszne rogale świętomarcińskie, szukają pomocy, by mogły pogryźć smakołyki… Każdy uczestnik wystawy stomatologicz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

PTSS Poznań: stomatologiczny "Namiot zdrowia" w Kołobrzegu Lekarz

Po raz pierwszy w ramach 51. Obozu Naukowo-Szkoleniowego organizowanego w Kołobrzegu przez Studenckie Towarzystwo Naukowe wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu powstanie "Namiot zdrowia". 14 i 17 sierpnia będzie w nim m...

Europejski Tydzień HIV - Dentonet.pl
Europejski Tydzień Testowania na HIV - "Mam czas rozmawiać" Asysta

23 listopada ruszył Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać” informująca dlaczego, kiedy i po co powinniśmy wykonać test.Europejski Tydzień Testowania w ki...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres