Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Stopnie do kariery

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stopnie do kariery

Stopnie do kariery

Wzrost znaczenia zawodowego asysty stomatologicznej w Polsce to sprawa nowa. Przez wiele lat pokutowało przekonanie, że lekarzowi w gabinecie wystarczy pomoc dentystyczna. Jednak wiązało się to także, ze skromną ofertą jaka otrzymywał pacjent. Rola asysty zaczęła wzrastać w momencie stworzenia systemu kształcenia, a także wobec rosnących potrzeb i wymagań pacjenta. Okazało się, że na dłuższą metę niezbędna jest pomoc fachowa i doświadczona.

W obecnej rzeczywistości trudno sobie wyobrazić nowoczesny gabinet stomatologiczny bez asystentki czy higienistki. Młodzi, początkujący lekarze nie wyobrażają sobie efektywnej pracy bez asysty. Pytanie tylko jakiej asysty?

Pomijając to, że systematyczne kształcenie asystentek stomatologicznych zostało decyzją ministra zdrowia zlikwidowane, odpowiedź nasuwa się sama – asysty wykształconej i ambitnej. Kiedy  podejmujemy pracę w gabinecie stomatologicznym nie ma co ukrywać, że nasze doświadczenie zawodowe jest skromne. Ta sytuacja zmienia się w miarę upływu lat pracy. A trzeba przyznać, że w tym zawodzie, praktyczna wiedza ma kolosalne znaczenie.

W tym momencie kluczową rolę pełnią szkolenia zawodowe. Jeżeli poważnie podchodzimy do tego zawodu, są po prostu koniecznością. Propozycji i ofert szkoleń jest dużo, od higienizacji przez implantologię po pracę na cztery ręce. Szkolić się trzeba, ale  rozsądnie. Na początek ważna decyzja – tak to będzie mój zawód. Wtedy mamy szanse na dobre wyniki i lepsze zarobki. Najgorsze jest niezdecydowanie i wahanie. Jeżeli chcemy wykonywać ten zawód, to trzeba mu się poświęcić.  Tak jak w innych profesjach.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Strefa Kariery - Dentonet.pl
Strefa Kariery na targach stomatologicznych Krakdent 2018 Lekarz

Podczas zbliżających się wielkimi krokami tegorocznych targów Krakdent wystawcy i zwiedzający po raz kolejny będą mogli poszukać pracownika lub nowej pracy. Jest to możliwe dzięki Strefie Kariery.Branżowe targi to kompleksowy przegląd ofert i najnows...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres