Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Stomatologia nadal popularna

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stomatologia nadal popularna

Stomatologia nadal popularna

Uczelnie medyczne ogłaszają wyniki rekrutacji. Ze wstępnych danych wynika, że kierunek lekarsko-dentystczny jest nadal popularny i to we wszystkich medycznych uczelniach w kraju.

I tak Łódzki Uniwersytet Medyczny zanotował prawie 10 osób (rekrutowało 1061 osób).

Następnie pod względem popularności były: „wydział lekarski” 7,68 osoby na miejsce (2456), "analityka medyczna" – 7,42 (356), "farmacja" – 7,13 (855), "wydział wojskowo-lekarski" – 6,63 (663) i "kosmetologia" – 5,25 (189).

Na stomatologię było do rozdania 260 indeksów, jednak postanowiono zwiększyć ten limit do 320, ponieważ spotkano się z ogromnym zainteresowaniem.

Wśród najbardziej popularnych kierunków na „Jagiellonce” znalazły się medycyna, prawo, psychologia, stomatologia i weterynaria. Na kierunkach medycznych największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny (18,7 osób/miejsce), weterynaria (15,1) i „kierunek lekarski” (13,8).

W Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, jak co roku, najwięcej osób ubiegało się o miejsce na kierunku lekarskim. Na 100 miejsc było, aż 1693 chętnych. Jest to prawie 17 osób na jedno miejsce.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika odnotował 22,5 tys. kandydatów ubiegających się o studia. Na samą medycynę zgłosiło się 4320 osób, gdzie do rozdania było 150 indeksów. Daje to liczbę 28,8 kandydata na miejsce. Jak podaje UMK, od następnego roku akademickiego wśród oferty pojawi się siedem nowych kierunków studiów pierwszego stopnia w tym m.in. elektroradiologia.

Na wydziałach Collegium Medicum w Bydgoszczy największą popularnością cieszyły się farmacja (19,93os./miejsce) oraz kosmetologia (8os./miejsce).

Z kolei Statystyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wskazują, że na kierunek lekarski ubiegało się 16 kandydatów na jedno miejsce, a na kierunek lekarsko-dentystyczny prawie 20 kandydatów.

Na Podlasiu studia medyczne również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W Białymstoku na Uniwersytecie Medycznym, na kierunku lekarskim o jedno miejsce rywalizowało ze sobą, aż 23 kandydatów. Na studia lekarsko-dentystyczne znalazło się jeszcze więcej chętnych, bo aż 25 osób na jedno miejsce.

Na kierunek dentystyczno-lekarski w lubelskim Uniwersytecie Medycznym zgłosiło się 1721 kandydatów (24,5 osoby na jedno miejsce). Ponad 3,7 tys. osób wyraziło chęć studiowania na kierunku lekarskim, co daje 16 kandydatów na jedno miejsce. Po 12 osób na miejsce ubiegało się o kierunki analityki medycznej oraz kosmetologii.


Coraz popularniejszy staje się kierunek – elektroradiologia. Obok toruńskiego UMK kierunek ten otwarto również w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Studiując nowy kierunek będzie można zdobyć umiejętności obsługi nowoczesnej aparatury obrazowania i diagnostyki (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, ultrasonografia, elektrokardiografia i inne). Na tym kierunku przypadło 9 osób na jedno miejsce.


(opr.pw)

 


Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Egzamin na techniki dentystyczne"


POWIĄZANE ARTYKUŁY

recepta - Dentonet.pl
Poziom odpłatności leku na recepcie – nadal obowiązkowy Lekarz

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej po raz kolejny zaapelowało o uproszczenie zasad wystawiania recept przez lekarzy i lekarzy dentystów, m.in. poprzez zniesienie obowiązku określania na recepcie poziomu odpłatności leku. Jak czytamy w komunikacie, ...

lista czynnych gabinetów - Dentonet.pl
UK: stomatologia w ramach NHS w epoce COVID-19 Lekarz

W opinii Komisji ds. Jakości Opieki (Care Quality Commission; CQC), organu zależnego od Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej brytyjskiego rządu, pandemia COVID-19 uwydatniła nierówności w opiece zdrowotnej i społecznej. CQC przedstawiła również i...

szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
Czy w Polsce funkcjonuje stomatologia dziecięca? Lekarz

Posłanka Joanna Jaśkowiak skierowała do ministra zdrowia interpelację, w której pyta o stan stomatologii dziecięcej w naszym kraju. Jak podkreśliła posłanka, w Polsce problem próchnicy dotyczy niemal całej populacji, bo aż 90%. Mimo wcześniejszych ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie endodontyczne - Dentonet.pl
Stomatologia w Izraelu podczas drugiej blokady Lekarz

Izrael jest pierwszym państwem, które zdecydowało się na wprowadzenie drugiej blokady w związku z nową falą zachorowań na COVID-19. Ma ona trwać 3 tygodnie – zakończy się 9 października. Otwarte pozostaje pytanie, czy nowa sytuacja w kraju wpłynie na...

lista czynnych gabinetów - Dentonet.pl
Skandynawia: stomatologia w cieniu pandemii SARS-CoV-2 Lekarz

Mimo znacznych podobieństw kulturowych pomiędzy Szwecją, Danią, Norwegią, Finlandią i Islandią, rządy poszczególnych państw skandynawskich przyjęły odmienną taktykę w obliczu pandemii koronawirusa. Z jej konsekwencjami różnie radziły sobie tamtejsze ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres