Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Stomatolog na specjalizacji również poza rezydenturą

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Stomatolog na specjalizacji również poza rezydenturą

Stomatolog na specjalizacji również poza rezydenturą

W tym roku miejsc rezydenckich dla stomatologów było bardzo mało w skali kraju zaledwie 27. Stomatolog jednak nie musi rezygnować z odbycia specjalizacji, jeśli nie dostał się na rezydenturę.

Wyjściem z sytuacji jest złożenie wniosku o rozpoczęcie specjalizacji lekarskiej do jednostki urzędu wojewódzkiego lub WCZP( Wojewódzkiego Centrum Zdrowia Publicznego).

Czasu na składanie wniosków w pierwszym terminie zostało już niewiele. Do 28 lutego można już tylko złożyć wniosek w sprawie postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzanego w terminie od 1 do 31 marca.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego w wybranej dziedzinie medycyny, lekarz składa w formie wniosku elektronicznego, oddzielnie dla trybu rezydentury i dla trybu pozarezydenckiego, do wojewody właściwego ze względu na obszar województwa, na terenie którego zamierza odbywać szkolenie specjalizacyjne w terminach:

do dnia 28 lutego – na postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane od dnia 1 marca do dnia 31 marca albo

do dnia 30 września – na postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane od dnia 1 października do dnia 31 października.


Po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku, o którym mowa powyżej, lekarz przesyła go w formie papierowej do wojewody,nie później, niż w terminie 3 dni od końcowego terminu złożenia wniosku w formie elektronicznej.

W przypadku złożenia wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydentury oraz wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w trybie pozarezydenckim, lekarz do wniosku dołącza oświadczenie, w którym wskazuje tryb odbywania szkolenia specjalizacyjnego w przypadku zakwalifikowania się na to szkolenie w dwóch trybach.

Lekarz ubiegający się o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego może być w danym terminie dopuszczony do postępowania kwalifikacyjnego tylko w jednej dziedzinie medycyny i tylko w jednym województwie.

Procedura składania wniosku o rozpoczęcie specjalizacji

Rejestracja/zakładanie konta – należy wejść na stronę internetową wojewody/WCZP w celu założenia konta w systemie (http://wors.cmkp.edu.pl). Do zakończenia rejestracji wymagany jest dostęp do Internetu i do konta mailowego podanego w formularzu rejestracyjnym.

Logowanie – należy zalogować się do systemu podając poprawną nazwę użytkownika i hasło.

Utworzenie wniosku – należy utworzyć nowy wniosek i wypełnić go aktualnymi danymi.

Zatwierdzenie wniosku – po wprowadzeniu wszystkich danych należy sprawdzić i zatwierdzić wniosek (po zatwierdzeniu, wniosku nie można już modyfikować i staje się on widoczny w systemie jednostki wojewody/WCZP, do której został skierowany).

Wydrukowanie wniosku – należy wydrukować wypełniony wniosek, dołączyć wymagane załączniki i podpisać go.
Lista wymaganych załączników znajduje się pod tym adresem lista wymaganych załączników

Dostarczenie wniosku do jednostki wojewody/WCZP – po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku, lekarz przesyła go w formie papierowej do wojewody nie później, niż w terminie 3 dni od końcowego terminu złożenia wniosku w formie elektronicznej.

Oznacza to, że lekarz ma dodatkowe trzy dni, od zakończenia terminu składania wniosków w danym postępowaniu, na dostarczenie papierowej wersji wniosku, pod warunkiem, że wniosek został zatwierdzony przed końcem normalnego terminu składania wniosków.

red KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

COVID-19 - Dentonet.pl
"Stwierdzanie zgonu leży poza kompetencjami lekarzy dentystów" Lekarz

- Program studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym nie zawiera części poświęconej tematyce stwierdzania zgonu - apeluje Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w piśmie do Ministra Zdrowia. Jak informowaliśmy, możliwość powoływania przez wojewodów leka...

ASYSDENT 2020 - po raz pierwszy również wirtualnie! Asysta

W sobotę (3 października) w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbywa się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Po raz pierwszy w historii konferencja ma również swoją odsło...

ustawa o zawodzie lekarza - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia: nowe zasady specjalizacji Lekarz

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w najbliższym postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne będą obowiązywać zmiany wprowadzone ustawą z 16 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty....

ROZWIŃ WIĘCEJ
wytyczne stomatologia - Dentonet.pl
Samorząd ostrzega przed kryzysem, również w stomatologii Lekarz

16 czerwca w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona aktualnym problemom w ochronie zdrowia. Poruszono m.in. temat złej sytuacji, w której od lat znajduje się publiczna stomatologia. Podczas konferen...

egzaminy PES - Dentonet.pl
Przystąpienie do PES możliwe na ostatnim roku specjalizacji Lekarz

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że procedowane są przepisy umożliwiające lekarzom i lekarzom dentystom, którzy ukończyli przedostatni rok szkolenia specjalizacyjnego, wystąpienie z wnioskiem o przystąpienie do PES. Zgodnie z treścią procedowanyc...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres