Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Mistrzowski staż implantologiczny – droga do umiejętności

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Mistrzowski staż implantologiczny – droga do umiejętności

Mistrzowski staż implantologiczny – droga do umiejętności

Edukacja w implantologii to teoria i przede wszystkim doświadczenie zdobywane w codziennej praktyce. Jednak równie ważne jak czynności manualne i znajomość procedur są indywidualne warunki, w jakich lekarz się kształci.

Bazując na niemal 20-letnim doświadczeniu w kształceniu przyszłych implantologów mogę powiedzieć jedno – skuteczna edukacja wymaga konsekwencji i zaangażowania zarówno po stronie mentora jak i lekarza – jest wypadkową solidnego programu szkolenia oraz skutecznego realizowania obranej strategii. Indywidualne podejście zapewnia doskonałe rezultaty i taki jest właśnie cel Mistrzowskiego Stażu Implantologicznego, po którym lekarz jest przygotowany do dalszej, implantologicznej kariery zawodowej.

Duda4

Indywidualny staż pozwala na interdyscyplinarne spojrzenie na implantologię – w aspekcie chirurgicznym, protetycznym i periodontologicznym, jak również w kontekście długofalowej opieki nad pacjentem po pełnej rekonstrukcji uzębienia. Praktyczne normy i czynności zabiegowe do wykonania w ciągu roku przez lekarza stażystę mają ponad 500 pozycji i pozwalają na przygotowanie się do uzyskania umiejętności implantologicznych. Są to m.in. samodzielna implantacja (20 x), implantacja – czynna asysta (50 x), sinus lift zamknięty (5 x), sinus lift otwarty czynna asysta (5 x), implantacja natychmiastowa i obciążenie natychmiastowe czynna asysta (10 x), szycie po implantacji (15 x), skanowanie pod odbudowy impantoprotetyczne (10 x), planowanie wirtualne od A do Z szablonów, uzupełnień implantoprotetycznych na implantach w środowisku cyfrowym (5 x), samodzielne na poszczególnych etapach odbudowy implantoprotetyczne: korony i mosty (5x), protezy overdenture (3x).

Mistrzowski Staż Implantologiczny nie jest zatem standardowym kursem i nie oferuje standardowych rozwiązań. Jest całkowicie spersonalizowany i wymaga od lekarza nie tylko zdobywania wiedzy, ale zaangażowania i gotowości do rozwoju zawodowego, koncentracji na wybranym celu i przede wszystkim w pełni przygotowuje do prowadzenia własnej samodzielnej praktyki implantologicznej – ten rok może całkowicie zmienić zawodowe życie!

REJESTRACJA I DODATKOWE INFORMACJE
www.college.dudaclinic.com
[email protected]
tel. +48 888 751 187

ORGANIZACJA
Duda Clinic College of Dental Medicine (DC COM)
ul. Kołodzieja 8, 40-749 Katowice
Małgorzata Praga, Dyrektor CE
tel. +48 888 751 187
www.college.dudaclinic.com
[email protected]


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ROZWIŃ WIĘCEJ
staż podyplomowy - Dentonet.pl
Zmiany w stażach podyplomowych dla lekarzy dentystów Lekarz

Ministerstwo zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie zmian w stażu podyplomowym dla lekarzy i lekarzy dentystów. Zmieni się m.in. program stażu oraz wynagrodzenia stażystów.Zgodnie z projektem rozporządzenia, dotychczasowy program stażu...

amalgamat
Nie ustają dyskusje o stosowaniu amalgamatu stomatologicznego Lekarz

W siedzibie Instytutu Stomatologicznego King’s College w Londynie kilka dni temu odbyła się specjalna konferencja naukowa, poświęcona stosowaniu amalgamatu we współczesnej stomatologii. Jej wszyscy uczestniczy zgodzili się z założeniem, że wykorzysta...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres