Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Ssanie smoczka – wady i zalety

Brak komentarzy | Publikacja:
Ssanie smoczka – wady i zalety

Ssanie smoczka – wady i zalety

W ostatnich latach szeroko opisywano szkodliwość ssania smoczka przez niemowlęta i jego niekorzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej dziecka. Niemniej jednak ssanie smoczka ma również pozytywne aspekty.

Ssanie smoczka nie tylko uspokaja niemowlę, zwiększa satysfakcję ssania i jest źródłem komfortu dla niemowlęcia, ale również – według raportu opublikowanego w piśmie General Dentistry – pozwala zredukować ryzyko nagłej śmierci niemowląt. Dzieci, które ssą smoczek, nie śpią tak głęboko, jak dzieci bez smoczka umożliwiając wybudzenie z głębokiego snu, który może prowadzić do zatrzymania oddechu.
 

Rodzice muszą być jednak świadomi wpływu ssania smoczka na zdrowie jamy ustnej. Dzieci powinny przestać używać smoczka przed ukończeniem 2 roku życia. Do drugiego roku życia problemy z ustawieniem zębów czy rozwojem kości są zwykle korygowane w ciągu 6 miesięcy od zaprzestania ssania smoczka.

Długotrwałe stosowanie smoczka i ssanie kciuka może natomiast powodować problemy z właściwym wzrostem ust, ustawieniem zębów i zmianami w kształcie podniebienia.
 

 

(inf.wł.)
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dental Tree
Zalety zakupów przez Internet dla lekarza dentysty - poradnik Lekarz

Lekarze stomatolodzy – zwłaszcza ci prowadzący własne gabinety i kliniki – rzadko mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie na leczenie pacjentów. Obowiązkiem, który zabiera mnóstwo czasu, jest dla nich także zarządzanie gabinetem, na które składa się m....

telestomatologia - Dentonet.pl
Telestomatologia – zalety wizyty online Lekarz

Diagnoza pacjenta w gabinecie stomatologicznym niekiedy wymaga – zwłaszcza w bardziej złożonych przypadkach – uzyskania opinii innego lekarza. Może być to jednak trudne: trzeba ponownie umówić się na wizytę, co wymaga czasu i generuje dodatkowe koszt...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji