Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Solpadeine

Brak komentarzy | Publikacja:
Solpadeine

Solpadeine

Ból zęba może zdarzyć się każdemu i to w najmniej oczekiwanym momencie – w pracy, na wakacjach, przed lub w trakcie ważnych uroczystości rodzinnych. Co więcej – jest to rodzaj bólu, który w Polsce pojawia się najczęściej i należy do wyjątkowo uciążliwych i silnych. W odpowiedzi na to marka Sopadeine postanowiła zmobilizować siły i uderzyć celnie w samo sedno problemu, by go się po prostu pozbyć. Dlatego stworzyła tabletki idealne, by pomagać pacjentom „bólowym", także po zabiegach stomatologicznych czy ekstrakcjach. Sopadeine to wyjątkowo skuteczny napastnik w walce z dolegliwościami stomatologicznymi. To lek II stopnia (zgodnie z drabiną analgetyczną stworzoną z przez WHO), który działa także wtedy, gdy inne środki zawodzą. Jest dostępny bez recepty, ale wyłącznie w sprzedaży aptecznej.

Na czym polega skuteczność Solpadine?

Jest to lek o unikalnym składzie – połączenie 3 aktywnych substancji: paracetamolu (500mg), kofeiny (30mg) i kodeiny (8mg). Synergia tych 3 składników, ze szczególnym uwzględnieniem kodeiny (lek z grupy opioidów), pozwala na szybsze i silniejsze działanie przeciwbólowe niż monoskładnikowe leki z I stopnia drabiny analgetycznej. W formie tabletek lek ten jest niezastąpiony w leczeniu bólu po ekstrakcjach i innych zabiegach stomatologicznych, ponieważ nie wymaga przełykania w takim stopniu jak tabletki musujące. Dodatkowo zawartość paracetamolu (w przeciwieństwie do leków z grupy NLPZ np. ibuprofenu czy kwasu salicylowego) nie rozrzedza krwi, a to pomaga przy tworzeniu się skrzepów po ekstrakcji.

Solpadeine to lek, który wart jest polecenia pacjentom i znajomym, i który warto też zażywać samemu, gdy zajdzie potrzeba.


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji