Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Kilka słów o architekturze [wakacyjny konkurs fotograficzny]

Gdy nacieszysz już oczy przyrodą i zaznasz spokoju po kontemplacji nad krajobrazami, szybko wyrusz w teren, gdzie monumentalne budynki sięgają chmur! Czasem też wystarczy mały domek, w którego oknach odbijasz się razem z aparatem zawieszonym na szyi. Nie potrzebując wielkiej wiedzy na temat architektury, patrz na nią z odpowiedniego kąta!

Zacznijmy od fotografii wakacyjnej, znów pamiętając o tym, by w podróży odwiedzić nie tylko miejsca najbardziej znane i charakterystyczne. Warto być poszukiwaczem skarbów w danym obszarze. Niech skarbem będą przestrzenie, do których trafisz podczas długich spacerów. Niech mapa prowadzi Cię do odkrywania miejsc, o jakich nie miałeś wcześniej pojęcia, a my podpowiemy Ci, jak je uchwycić!

Zaczniemy oczywiście od światła – jako podstawy do stworzenia odpowiedniego nastroju i plastyki obrazu. Świadomość kierunku jego padania jest w tym wypadku niezwykle istotna. Boczne oświetlenie urozmaicić może szary budynek za pomocą interesujących cieni. Oszklone wieżowce prezentują się znakomicie w słoneczny dzień, gdy błękit nieba odbija się w ich zwierciadłach. Jeśli zależy Ci na wydobyciu jak największej ilości szczegółów, udaj się na zdjęcia w pochmurny dzień.

Rozproszenie

W fotografii artystycznej architektura będzie bardziej fotogeniczna jeśli skorzystasz z uroku światła zastanego niż z lampy błyskowej, która spłaszczy obiekt.

Perspektywa

Staraj się wybierać szerokokątny obiektyw. Dzięki niemu uchwycisz budynek w całości. Inaczej musiałbyś stanąć bardzo daleko, by go zarejestrować.

O atrakcyjności zdjęcia często przesądzają detale. Nie bój się podejść bliżej i obserwować ciekawą fakturę i liczne zdobienia. Zwracaj mocną uwagę na wszelakie linie. Fotografując z bliska obszerną budowlę możemy ją optycznie przewrócić. Staraj się patrzeć na architekturę nie tylko jak na zabytki – szukaj nietypowych kształtów, nie obawiaj się zniszczonych powierzchni, eksperymentuj ze światłem, zwracaj uwagę na okna i na to, co się w nich odbija. Z tymi drobnymi wskazówkami, będziesz w stanie uwiecznić miejsce, do którego zabierzesz nas za sprawą wysłanego zdjęcia!

===============

Zapraszamy do udziału w naszym wakacyjnym konkursie fotograficznym, skierowanym do lekarzy dentystów, higienistek i asystentek stomatologicznych oraz techników. W tym roku uczestnicy wakacyjnego konkursu fotograficznego mogą nadsyłać zdjęcia aż w trzech kategoriach:

1. Stomatologiczne wakacje – zdjęcie z wakacji (charakter i tematyka dowolna)

2. Codzienna praca w gabinecie – zdjęcie z gabinetu stomatologicznego (charakter i tematyka dowolna)

3. Majestic smile – zdjęcie stomatologiczne wewnątrzustne lub prezentujące najpiękniejszy uśmiech.

Zdjęcia można nadsyłać od 21 czerwca do 23 września 2018 r. poprzez formularz na stronie www.konkurs-foto.pl/. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące konkursu.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na I Konferencję Mistrzów Stomatologii w Łodzi. Zapraszamy do udziału w konkursie!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

konkurs foto
Głosowanie w wakacyjnym konkursie foto na ostatniej prostej! Lekarz

To już naprawdę ostatnia chwila! Tylko do 10 października na stronie http://www.konkurs-foto.pl/ głosować można na najlepsze zdjęcia z trzech konkursowych kategorii. Zapraszamy do wspólnej zabawy!W tym roku uczestnicy wakacyjnego konkursu fotograficz...

konkurs foto6
Trwa głosowanie w wakacyjnym konkursie fotograficznym Asysta

Przypominamy, że do 10 października na stronie http://www.konkurs-foto.pl/ głosować można na najlepsze zdjęcia z trzech konkursowych kategorii. Zapraszamy do wspólnej zabawy!W tym roku uczestnicy wakacyjnego konkursu fotograficznego nadesłali aż 269 ...

konkurs foto5
Rozpoczynamy głosowanie w wakacyjnym konkursie foto! Lekarz

Nasz wakacyjny konkurs fotograficzny wchodzi w kolejną fazę! Do 10 października na stronie http://www.konkurs-foto.pl/ głosować można na najlepsze zdjęcia z trzech konkursowych kategorii. Zapraszamy do wspólnej zabawy!W tym roku uczestnicy wakacyjneg...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Konkurs foto
Ostatni dzień na zgłoszenia w wakacyjnym konkursie foto Lekarz

To już ostatni moment, by wziąć udział w naszym wakacyjnym konkursie fotograficznym – termin nadsyłania zdjęć upływa dziś (23 września) o godz. 23:59.W tym roku uczestnicy wakacyjnego konkursu fotograficznego mogą nadsyłać zdjęcia aż w trzech kategor...

konkurs foto 6 - Dentonet.pl
Dental Tree zaprasza do udziału w letnim konkursie foto! Asysta

Na wzięcie udziału w naszym wakacyjnym konkursie fotograficznym nie zostało już dużo czasu – zgłoszenia przyjmujemy do 23 września! Do uczestnictwa w konkursie zaprasza firma Dental Tree, jeden z jego partnerów i sponsorów.Zdjęcia w trzech kategoriac...

Konkurs-foto-artykuÅ_-3
U nas wakacje się nie kończą! [wakacyjny konkurs foto] Lekarz

To miał być zwykły dzień w gabinecie stomatologicznym… Na szczęście niektórzy nie lubią zwykłych dni i wolą wziąć udział wakacyjnym konkursie fotograficznym!W Dentonecie wakacje jeszcze się nie kończą! Zdjęcia w trzech kategoriach drugiej edycji nasz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres