Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Siła natury

Brak komentarzy | Publikacja:
Siła natury

Siła natury

Bardzo często mamy pod ręką łatwo dostępne i proste sposoby na wzmocnienie sił witalnych.

Oto kilka przykładów:

Miłorząb japoński
Bardzo korzystnie wpływa na krążenie krwi. A lepsze krążenie dodaje nam energii i wigoru. Powoduje też, że jest nam cieplej, co ma szczególne znaczenie zimą. Jednak – zanim zaczniesz z niego korzystać – najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Melisa
Zwana też eliksirem życia – Paracelsus wierzył, że ma wpływ na przywracanie sił witalnych. Najlepiej pić ją przed snem – w wersji ekspresowej lub sypanej (1,5 łyżeczki suszu) na szklankę wrzątku. Parzymy przez 10 minut.

Dzika róża
Jest nieocenionym źródłem wit. C. Bardzo pomocna w sytuacjach osłabienia i przeziębienia. Napar z dzikiej róży należy pić 2 razy dziennie. W formie ekspresowej lub sypanej (1 łyżka suszu) na szklankę wrzątku. Parzymy 5 min.

Żeń-szeń
Jest ziołem adaptogennym – wpływa na polepszenie przystosowania organizmu do środowiska na zewnątrz, znacznie poprawia samopoczucie. Napar z żeń-szenia najlepiej pić rano – łyżeczkę suszu zalać szklanką wody o temp. 96 st. i zaparzać 4-7 min.

Owoce cytrusowe
Zarówno ich jedzenie, jak i zapach bardzo korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Owoce są bogatym źródłem wit. C, natomiast zapach ma wpływ relaksujący. Dlatego warto nabyć olejek cytrusowy i używać go zarówno do kąpieli, jak i w kominku do aromaterapii.

Słońce
O to akurat zimą najtrudniej. Jednak, gdy tylko się pojawi – dobrze jest spędzić jak najwięcej czasu w jego promieniach, które przyczyniają się do wytwarzania wit. D w naszym organizmie. Zdecydowanie też poprawiają nasze samopoczucie i działają antydepresyjnie. Optymalny czas to ok. 40 min.

Czerwony kolor
Specjaliści od koloroterapii twierdzą, że ten kolor wydobywa z nas głębokie pokłady energii. Dlatego warto nosić na sobie czerwone ubrania lub zadbać, by w naszym otoczeniu znajdowały się czerwone kolory.

Muzyka
To nieoceniony sposób na poprawę naszego samopoczucia. Warto jej słuchać w każdej możliwej sytuacji – w samochodzie, w łazience, kuchni, w pracy (jeśli to możliwe). Warto jednak zwrócić uwagę, czy nie zamęczamy otoczenia naszą ulubioną muzyką 🙂

BZ

Źródło: Naj nr 27
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent 2019 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT® 2019 - siła spotkań Lekarz

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie KRAKDENT® udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Ś...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji