Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

W Poznaniu rozpoczęły się targi stomatologiczne CEDE 2018

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
W Poznaniu rozpoczęły się targi stomatologiczne CEDE 2018

W Poznaniu rozpoczęły się targi stomatologiczne CEDE 2018

W Poznaniu ruszyła 27. edycja Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018. Na uczestników czeka ponad 200 wystawców oraz bogata oferta edukacyjna 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Przez najbliższe trzy dni w portalu Dentonet będziemy szeroko relacjonować poznańskie targi. Zapraszamy!

9:35

Od czwartku do soboty Poznań znów będzie stolicą polskiej stomatologii. Zjadą tu wszyscy, którzy decydują o kondycji oraz rozwoju rodzimej branży dentystycznej: producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele towarzystw i organizacji, wydawnictwa, uznani wykładowcy, lekarze, higienistki, asystentki, studenci z całego kraju. Ofertę zaprezentuje 205 wystawców. W ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej odbędzie się ponad 200 wykładów, warsztatów oraz prezentacji. Wiele z nich jest bezpłatnych. W obu częściach – wystawienniczej oraz edukacyjnej, można wziąć udział właściwie z marszu, rejestracja odbywa się na miejscu. Wstęp na wystawę jest wolny.  

Wiedza – w wielu przypadkach – jest podstawą sukcesu, nie tylko w stomatologii. Świadomość postępu technologicznego jaki niewątpliwie ma miejące oraz znajomość aktualnych rekomendacji medycznych pozwalają leczyć skuteczniej, szybciej, pewniej i bezpieczniej – uważa Ewa Mastalerz z firmy Exactus, organizatora CEDE.

Zwolennikiem świadomego uczestnictwa w wystawie jest również prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, przewodnicząca rady naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Zdobywanie wiedzy, to szalenie istotna sprawa dla zawodowego komfortu nas samych. Warto ponadto konfrontować wiedzę zdobytą na wykładzie czy warsztacie z ofertą producentów i dystrybutorów. Warto znaleźć czas na testy czy porównanie ofert. CEDE jest miejscem, które bez wątpienia ułatwia zdobywanie wszelkiej wiedzy – przekonuje.

Cede2018-2

 10:45

W tym roku na targach CEDE pojawiło się 205 wystawców. Prezentują one swoje standardowe produkty, a także nowości, przygotowane specjalnie na poznańską wystawę. Wiele firm przygotowało także autorskie programy szkoleniowe – w postaci kursów, forów edukacyjnych, prezentacji czy panelów z ekspertami. Większość z nich jest bezpłatna, a dokładny plan znaleźć można na stronie internetowej CEDE 2018.

CEDE2018-3

 11:55

W ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w ciągu trzech dni odbędą się 93 wykłady i 16 warsztatów dla lekarzy dentystów. O 11:30 swój wykład o znaczeniu witaminy D w leczeniu stomatologicznym rozpoczęła prof. Marzena Dominiak.

Witamina D jest syntezowana w skórze pod wpływem promieni ultrafioletowych, a część jest wchłaniana z pożywienia. – Oddziałuje ona na organizm na poziomie 30 różnych narządów i tkanek. Niedobory witaminy D są już niestety problemem społecznym, w Polsce deficyt tej substancji ma około 70% populacji – mówiła prof. Dominiak. – Jeżeli spotkamy pacjenta z chorobą przyzębia, a dodatkowo – niedoborem witaminy D, bardzo szybko może dojść u niego do zaniku kości – dodała.  

Prof. Dominiak przytoczyła także szereg danych statystycznych dotyczących związków między chorobami przyzębia, niedoborem witaminy D oraz chorobami ogólnoustrojowymi. Okazało się, że u większości pacjentów z chorobą przyzębia oraz skrajnym niedoborem witaminy D rozwija się wtórna nadczynność przytarczyc.

CEDE2018-4

15:00

O głównych zagrożeniach prawnych i finansowych we współczesnej stomatologii opowiadał lekarzom dentystom radca prawny Paweł Strzelec.

Według badań CBOS-u, aż 33% pacjentów uważa, że podczas leczenia padło ofiarą błędów lekarskich. Idzie za tym wzrost ich roszczeń. – Ma na to wpływ systematyczny wzrost świadomości prawnej pacjentów, medialne nagłaśnianie wybranych przypadków odpowiedzialności lekarzy z naciskiem na wysokość odszkodowań, radykalny wzrost liczby profesjonalnych pełnomocników i prawników, a także wzrost oczekiwań pacjentów wobec rezultatów procesu leczenia – mówił Paweł Strzelec. – Coraz więcej zgłaszanych roszczeń dotyczy nie tyle rzeczywistych szkód związanych z udzielonym świadczeniem, ale także braku oczekiwanych skutków leczenia – dodał.

cede2018-5

17:15

Organizatorzy targów CEDE 2018 ogłosili zwycięzców plebiscytu „Gwiazdy CEDE” w czterech kategoriach:

– sprzęt stomatologiczny: skaner wewnątrzustny Emerald Planmeca (KOL-DENTAL)

– materiały stomatologiczne: Collagen Membrane (DENTAL HOLDING)

– profilaktyka stomatologiczna: SEYSSO Gold Black szczoteczka soniczna (SHOP DENT)

– IT i edukacja stomatologiczna: oprogramowanie Inteware (DENTAL HOLDING)

–  Kongres Unii Stomatologii Polskiej łączy wiedzę z praktyką i wiedzę z biznesem. To bardzo ważne, aby lekarze stomatolodzy mogli dotknąć nowości podczas targów. Staramy się również pokazać PTS w nowej odsłonie – chcemy, by łączyło wszystkich lekarzy dentystów – mówiła przewodnicząca rady naukowej Kongresu prof. Marzena Dominiak.

Po ogłoszeniu wyników głosowania (trwało od 9 czerwca do dziś do godziny 16:00) swój recital rozpoczął Waldemar Malicki.

cede2018-6 (1)

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania? Lekarz

28. edycja CEDE 2019 za miesiąc. Ten materiał powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy pamiętają tylko dawne edycje wystawy oraz ci, którzy w wydarzeniu udziału jeszcze nie brali. 19 września o godz. 9:00 otworzą się bramy do pawilonów Międzyna...

PTS: pacjent nefrologiczny w gabinecie stomatologicznym Lekarz

Jak informuje Polskie Towarzystwo Stomatologiczne na swojej stronie internetowej, coraz częstszym wyzwaniem dla lekarzy dentystów są choroby nerek i nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży, które są powiązane ze zmianami w jamie ustnej i próchnicą...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wystawa produktów stomatologicznych CEDE 2018: powiew świeżości Lekarz

W historii CEDE nie było edycji, która w sposób wyraźniejszy akcentowałaby integralność stomatologicznego świata biznesu i nauki. Z oferty 200 wystawców oraz ponad 200 wydarzeń edukacyjnych skorzystało blisko 10 tysięcy uczestników z 71 państw. W sob...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres