Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Rusza program promocji polskiej turystyki medycznej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Rusza program promocji polskiej turystyki medycznej

Rusza program promocji polskiej turystyki medycznej

Rusza program promocji polskiej turystyki medycznej Rusza program promujący usługi medyczne w Polsce wśród obcokrajowców. W ramach projektu, finansowanego ze środków unijnych, przygotowane zostaną materiały informacyjno-promocyjne, a polskie stoiska pojawią się na międzynarodowych targach branżowych.

Realizacją wartego 4 mln zł programu zajmuje się konsorcjum, w którego skład wchodzi: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Europejskie Centrum Przedsiębiorczości (EuCP) oraz firma Ameds Centrum.

Lider projektu dr Ada Kostrz-Kostecka podkreśliła na konferencji prasowej, że program ma na celu promocję usług medycznych w Polsce dla turystów zagranicznych oraz będzie stanowił wsparcie dla polskich firm w stworzeniu i realizacji ujednoliconej koncepcji promocji tych usług na świecie.

Przypomniała, że Ministerstwo Gospodarki wybrało turystykę medyczną jako jeden z 15 najbardziej perspektywicznych polskich sektorów. Jej zdaniem Polska ma szansę stać się liderem w dziedzinie turystyki medycznej.

Kostrz-Kostecka wyjaśniła, że powodem zainteresowania polską medycyną ze strony zagranicznych pacjentów są – oprócz wysokiej jakości usług medycznych – różnice w cenie, które sięgają nawet do 80 proc. w stosunku do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych.

Poinformowała, że według szacunkowych danych wartość tego segmentu rynku w ubiegłym roku wyniosła ok. 800 mln zł, a liczba zagranicznych pacjentów – ok. 300 tys.

Jak przekonywała, Polska ma potencjał, aby pacjenci z zagranicy przyjeżdżali na operacje, do uzdrowisk, na rehabilitację. Dodała, że obecnie pacjenci z zagranicy korzystają w naszym kraju przede wszystkim z usług medycznych w zakresie chirurgii, chirurgii plastycznej oraz stomatologii.

Wyjaśniła, że w ramach projektu, który będzie realizowany do marca 2015 r., działania promocyjne zaplanowano w Danii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie, mogą liczyć na dofinansowanie udziału w imprezach promocyjnych nawet do 75 proc.

Pierwsze zgłoszenia złożyli już przedstawiciele m.in. prywatnych oraz publicznych placówek medycznych, uzdrowisk, a także biura podróży zajmujące się turystyką medyczną.

Zastępca dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Łodzi dr Paweł Skoczylas podkreślił, że placówka ta, aby wykorzystać swój potencjał, może świadczyć też usługi komercyjne.

– Naszym zagranicznym pacjentom chcemy zaoferować usługi medyczne na najwyższym poziomie, a przede wszystkim pełną kompleksową obsługę kardiologiczną począwszy od szczegółowej diagnostyki, leczenia zachowawczego, zabiegowego, po pełną rehabilitację kardiologiczną – przekonywał Skoczylas.

W ramach projektu, PAIiIZ zajmie się organizacją udziału polskich firm w międzynarodowych konferencjach i wystawach branżowych oraz wizyt studyjnych dziennikarzy zagranicznych w Polsce.

Ameds będzie prowadził nabór kandydatów do udziału w targach, misjach gospodarczych, szkoleniach oraz przygotuje materiały informacyjno-promocyjne (opracuje przewodnik nt. placówek medycznych w Polsce oraz film reklamowy). EuCP odpowiada natomiast za kontakty z Ministerstwem Gospodarki oraz prowadzi rozliczenia w ramach projektu.

źródło: RynekZdrowia.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Perio and Cardio - Dentonet.pl
Rusza globalna kampania społeczna "Perio i Cardio" Lekarz

Badania potwierdzają, że choroby przyzębia oraz choroby układu krążenia są ze sobą powiązane. Poprzez nową kampanię o nazwie „Perio and Cardio”, Europejska Federacja Periodontologii (EFP) i Światowa Federacja Serca (WHF) chcą podnieść świadomości tej...

ZUS - Dentonet.pl
ZUS rusza ze zwrotem nadpłaconych składek za kwiecień i maj Lekarz

Przedsiębiorcy zwolnieni z opłacania składek, którzy nadpłacili bądź opłacili składki do ZUS za kwiecień i maj, od 20 września są uprawnieni do ich zwrotu lub zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań. Dzięki nowelizacji przepisów firmy, które złoż...

szczepionka na COVID - Dentonet.pl
Jest prototyp polskiej szczepionki na SARS-CoV-2 Lekarz

Mamy prototyp polskiej szczepionki na SARS-CoV-2. Przechodzimy do etapu charakterystyki molekularnej i przygotowań do badań klinicznych – powiedział PAP onkolog i immunolog prof. Andrzej Mackiewicz. Prof. Mackiewicz wspólnie z grupą naukowców z Cent...

ROZWIŃ WIĘCEJ
turystyka stomatologiczna - Dentonet.pl
Węgry: stopniowy powrót turystyki stomatologicznej Lekarz

Turystyka należy do branż gospodarki najbardziej dotkniętych przez pandemię COVID-19. Zmieniające się przepisy i wprowadzany niekiedy z dnia na dzień zakaz wjazdu lub objęcie przybyszy obowiązkową kwarantanną sprawiają, że pandemia szczególnie uderza...

szczepionka na COVID-19 - Dentonet.pl
Rusza produkcja pierwszych szczepionek na koronawirusa Lekarz

Komisja Europejska podpisała już pierwsze porozumienie w sprawie zakupu potencjalnej szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Podstawa umowy ramowej obejmuje zakup 300 mln dawek szczepionki po wykazaniu, że jest ona bezpieczna i skuteczna. Umowa daje też mo...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres