Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Rośnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Rośnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej

Rośnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej

W 2011 roku wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej wrosła o około 7 proc. w stosunku do poprzedniego roku i sięgnęła 30,8 mld zł – wynika z raportu "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2014" opublikowanego przez PMR Publications.

Dynamika wzrostu rynku prywatnej opieki zdrowotnej była wyższa niż w 2010 roku, kiedy wyniosła 3,5 proc., ale niższa niż w najlepszych dla rozwoju segmentu prywatnej opieki zdrowotnej latach 2007-2009.

Miedzy 2012 a 2014 rokiem, według prognoz PMR, rynek będzie się rozwijał w tempie około 5 proc. średniorocznie (CAGR).

Dynamika wzrostu będzie zbliżona w każdym z analizowanych lat, przy czym, w związku ze stopniową poprawą ogólnej sytuacji ekonomicznej, będzie najwyższa w 2014 roku.

W 2014 roku wartość rynku zbliży się do 36 mld zł, podwoi się więc niemal w porównaniu do 2005 roku.

Struktura prywatnych wydatków na opiekę zdrowotną pozostała niemal niezmieniona w ciągu ostatnich kilku lat. Największy udział (58 proc.) w prywatnych wydatkach na opiekę zdrowotną mają wydatki na leki i sprzęt medyczny.

Z racji wyższej niż w przypadku innych segmentów dynamiki wzrostu, udział abonamentów medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych w rynku wzrósł w 2011 r. o 1 punkt procentowy dla każdego z segmentów (w porównaniu do roku 2010).

Coraz więcej firm z szeroko pojętego sektora prywatnej opieki zdrowotnej debiutuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych lub na NewConnect.

W 2011 roku swój debiut miały m.in. Dom Lekarski, Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, IQ Medica, Enel-Med, PCZ Polski Holding Medyczny, Indexmedica, Scanmed Multimedis i Voxel.

W przypadku IQ Medica, środki z emisji mają być przeznaczone na rozpoczęcie działalności szpitalnej z zakresu chirurgii plastycznej, ortopedii, laryngologii i ginekologii. Enel-Med pozyskany kapitał zainwestuje w inwestycje w nowy szpital, sieć przychodni wieloprofilowych oraz diagnostykę obrazową.

Voxel, dzięki debiutowi na NewConnect uruchomił produkcji radiofarmaceutyków i centrum diagnostyczne tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Krakowie oraz rozbuduje sieć placówek.

Na 2012 rok zaplanowane są kolejne debiuty giełdowe. Przejście z NewConnect na GWP planują PCZ Polski Holding Medyczny i Scanmed Multimedis. Na GWP może wejść również należąca do Grupy Medicover spółka Carolina Medical Center.

źródło: RynekZdrowia.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
RPO: są problemy z dostępem do opieki stomatologicznej Lekarz

Rzecznik Praw Obywatelskich przedstawił ministrowi zdrowia najważniejsze problemy do rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia w związku z pandemią koronawirusa. Nie zabrakło wśród nich kwestii dotyczących stomatologii, m.in. dostępu do leczenia oraz fu...

PTS: Kwestionowanie opieki stomatologicznej jest niepożądane Lekarz

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w stanowczy sposób odniosło się do zaleceń WHO, by – ze względu na zagrożenie koronawirusem – rutynowe wizyty dentystyczne były odkładane w czasie. – Kwestionowanie zasadności opieki stomatologicznej oraz podważani...

Rośnie ryzyko depresji u pracowników medycznych Asysta

W okresie pandemii pracownicy służby zdrowia w USA borykają się z szeregiem wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym. Są m.in. narażeni na większe – niż ogół społeczeństwa – ryzyko wystąpienia depresji. Do takich wniosków doszedł zespół psycholożek ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
opieka stomatologiczna w Anglii - Dentonet.pl
Anglia: aż 1/3 ośrodków opieki doraźnej UDC nie działa! Lekarz

Brytyjski eksperyment, by w obliczu pandemii COVID-19 zamknąć gabinety dentystyczne, a lekarzy mających kontrakt z NHS przenieść do uruchamianych ośrodków opieki doraźnej (UDC), nie sprawdził się – przynajmniej w największym z krajów tworzących Wielk...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres