Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Rok temu powstała fundacja „Z uśmiechem przez życie”

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Rok temu powstała fundacja „Z uśmiechem przez życie”

Rok temu powstała fundacja „Z uśmiechem przez życie”

Mija rok od powstania fundacji do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”.

Celem Fundacji jest zwiększenia świadomości pacjentów na temat nowotworów jamy ustnej oraz organizowanie szkoleń/konferencji z zakresu profilaktyki nowotworowej.

Pomysłodawczynią powstania Fundacji jest Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka, znana w naszym środowisku prezes warszawskiej firmy Poldent.

W dzisiejszych czasach istnienie firm i organizacji opiera się na stronie internetowej.

Nie inaczej było i w tym przypadku – powstała witryna www.zusmiechem.org.pl

Na stronie umieszczone zostały podstawowe informacje o raku jamy ustnej i sposobach diagnozowania, a także baza ośrodków leczących tego typu nowotwory.

– Wykonaliśmy również, w formie komiksu, ulotkę dla pacjentów, informującą ich o tym, czego powinni domagać się podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym – mówi Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka, prezes Fundacji.

Na ubiegłorocznym III Kongresie Kobiet w gmachu PKiN w Warszawie Fundacja miała swoje stoisko, na którym można było uzyskać podstawowe informacje dotyczące raka jamy ustnej, a także wykonać badanie wykrywające zmiany patologiczne w obrębie jamie ustnej, z którego skorzystało 50 pań.

Na ostatnim CEDE dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska poprowadziła wykład pt. „Profilaktyka onkologiczna – jak wystrzegać się oraz leczyć raka jamy ustnej” oraz zaprezentowała na pacjencie pokaz prawidłowego badania jamy ustnej.

– Także w trakcie CEDE zorganizowaliśmy akcję „Czyste ręce – czyste sumienie”. Na stoiskach naszych partnerów można było zakupić mydełko-cegiełkę w cenie min. 5 zł. Po zakończeniu akcji okazało się, że zebraliśmy 2391 zł 50 gr. Kwota ta w całości została przekazana na cele statutowe Fundacji – mówi Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka.

Z innych inicjatyw warto wspomnieć o 33. Maratonie Warszawskim – uczestnik biegu, Łukasz Pająk, dobiegając do mety oraz zbierając za pośrednictwem portalu domore.pl kwotę 570 zł wsparł działania Fundacji. Podczas Maratonu organizacja miała na 29. kilometrze swój Punkt Kibica, w którym mogła promować swoją działalność.

W październiku 2011 roku w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny firma Poldent zorganizowała wystawę zdjęć wykonanych przez stomatologów i inne osoby związane ze środowiskiem, a pochodzących z różnych wyjazdów zagranicznych. Organizator wystawy postanowił prezentowane zdjęcia przekazać Fundacji, której udało się sprzedać 51 zdjęć na łączną kwotę 2450 zł.

– Zdjęcia można jeszcze kupić i ozdobić nimi gabinety stomatologiczne lub sprezentować najbliższym – dodaje prezes „Z uśmiechem przez życie”.

Ważne wydarzenie miało miejsce 28 października 2011 roku. Fundacja zorganizowała wtedy I Konferencję poświęconą aspektom związanym z chorobą nowotworową jamy ustnej pt. „Lekarz stomatolog lekarzem pierwszego kontaktu w profilaktyce nowotworowej”. Na Konferencji wykłady poprowadzili dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska, dr n. med. Robert Balicki, dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk oraz socjolog Anna Celej i psycholog Małgorzata Kaczyńska, które zaprezentowały wykład pt. „Trudne informacje, trudne sytuacje – rola diagnozy w pracy lekarza stomatologa”.

W Konferencji udział wzięło 52 lekarzy z całej Polski, a wykładowcy zrezygnowali z honorarium, wspierając w ten sposób działania Fundacji.

Fundacja „Z uśmiechem przez życie” zorganizowała również „Akcję profilaktyczną w Twoim gabinecie lub Twojej gminie”. 26 listopada ub.r. w Gliwicach, w gabinecie stomatologicznym dr Ewy Gaś-Szymanowskiej przeprowadzone zostały bezpłatne badania kontrolne stanu uzębienia pacjentów wraz z badaniami w kierunku występowania raka jamy ustnej. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem i jest kontynuowana w całym kraju.

W roku 2012 Fundacja organizuje II Edycję Konferencji „Lekarz stomatolog lekarzem pierwszego kontaktu w profilaktyce nowotworowej” z nowymi tematami wykładów i kontynuuje Akcję „ Dni otwarte w Twoim gabinecie”.

W planach organizacji jest również udział w tegorocznej edycji wystawy CEDE z całodniową sesją poświęconą chorobom nowotworowym jamy ustnej.

– Chcielibyśmy także ustanowić w Polsce „Dzień walki z nowotworem jamy ustnej” – mówi prezes Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka.

– Wszystkich Państwa, którym temat choroby nowotworowej nie jest obojętny, zapraszamy do współpracy oraz wspierania działań naszej Fundacji – apeluje pani prezes.

inf. wł.

Więcej na stronie http://www.zusmiechem.org.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

antybiotyki - Dentonet.pl
Antybiotyki w stomatologii - powstała "biała księga" FDI Lekarz

Światowa Federacja Dentystyczna FDI opracowała tzw. białą księgę dotyczącą racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii. Dokument pod tytułem "The essential role of the dental team in reducing antibiotic resistance" dostępny jest do pobrania na stro...

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Próchnica dokuczała naszym przodkom już 9 tys. lat temu Lekarz

Na zębach ludzi, żyjących niemal 9 tys. lat temu na terenie dzisiejszej Polski, naukowcy wykryli ślady próchnicy. Najstarsze oznaki tej bakteryjnej choroby mogły być efektem spożywania owoców i miodu - przypuszczają badający to zjawisko naukowcy z UK...

ubezpieczenie grupowe - Dentonet.pl
Grupowe ubezpieczenie na życie w pracy - co daje? [poradnik] Asysta

Nasz pracodawca może zaoferować nam możliwość zakupu ubezpieczenia grupowego. Czy taka oferta się opłaca? Na czym właściwie polega ubezpieczenie grupowe? Sprawdzamy, czy jest to korzystne rozwiązanie i czy warto się na taką opcję decydować. Zanim zd...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Fundacja Wiewiórki Julii mimo pandemii edukuje najmłodszych Asysta

Mimo zagrożenia związanego z koronawirusem, Fundacja Wiewiórki Julii nie ustaje w swoich działaniach edukacyjnych. Odbywają się one poprzez Facebooka oraz telefonicznie – przez specjalną infolinię. W ostatnich latach wolontariusze Fundacji Wiewiórki...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres