Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Rewolucja w leczeniu raka jamy ustnej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Rewolucja w leczeniu raka jamy ustnej

Rewolucja w leczeniu raka jamy ustnej

Powstał prototyp maszyny która leczy za pomocą lasera raka jamy ustnej. Na przeprowadzenie badań i testy University of Rochester Medical Center otrzymał dofinansowanie w wysokości  115.000 dolarów.

Urządzenie ma leczyć za pomocą fototerapii dynamicznej, która zdaniem amerykańskich naukowców jest już wykorzystywana w leczeniu różnych rodzajów raka.

Metoda polega na użyciu fotosensybilizatora  który wprowadzany jest do  komórek lub tkanek , a światło jest aktywowane w celu niszczenia komórek nowotworowych. Prototyp urządzenia musi jednak przejść wiele testów by nie dopuścić do uszkodzenia zdrowych komórek w jamie ustnej i gardle a skupić się na terapii.

Fototerapia dynamiczna ma sprawić że leczenie raka umiejscowionego w bocznej linii języka, w linii dziąseł oraz  w dnie jamy ustnej będzie bardziej efektywne.

Naszym celem jest opracowanie sposobu leczenia raka jamy ustnej tak by ograniczyć skutki uboczne oraz urazy, które często pojawiają się podczas obecnych metod leczenia – tłumaczy dyrektor ds. technologii William Cottrell.

Nowoczesna metoda leczenia  bardzo się przyda, szacuje się że do 2030 roku będzie 790.000 przypadków raka jamy ustnej na całym świecie.

 

red KL

źródło dental tribune


POWIĄZANE ARTYKUŁY

choroby przyzębia - Dentonet.pl
Choroby przyzębia mają związek z rakiem żołądka i przełyku Lekarz

Naukowcy z Harvard T.H. Chan School of Public Health w USA twierdzą, że osoby z chorobami przyzębia są bardziej narażone na nowotwory przełyku i żołądka. Naukowcy z Harvard T.H. Chan School of Public Health w USA przeprowadzili badanie, w którym spr...

objawy raka jamy ustnej - Dentonet.pl
Irlandia: Rak jamy ustnej w cieniu pandemii COVID-19 Lekarz

Według szacunków Irlandzkiego Towarzystwa Onkologicznego (Irish Cancer Society; ICS) na nowotwory jamy ustnej, głowy i szyi na Zielonej Wyspie zapada każdego roku około 550 osób. Niestety, w obawie przed infekcją SARS-CoV-2, pacjenci obecnie znacznie...

przegląd stomatologiczny - Dentonet.pl
4 lutego – Światowy Dzień Walki z Rakiem po raz dwudziesty Asysta

4 lutego już po raz dwudziesty obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Onkolodzy podkreślają, że w walce z rakiem jednym z najważniejszych narzędzi są badania przesiewowe, czyli badania, które przeprowadza się wśród osób zdrowych w celu wykryc...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szczepionka przeciw HPV - Dentonet.pl
Szczepionka przeciw HPV dla dziewczynek będzie refundowana Lekarz

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od stycznia 2021 r. szczepionka dla dziewczynek przeciwko wirusowi HPV będzie refundowana. Jest to jeden z elementów Narodowej Strategii Onkologicznej.Jak powiedział minister, szczepionka będzie dost...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres