Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Rekordowe IDS 2003 w Kolonii

Brak komentarzy | Publikacja:

Rekordowe IDS 2003 w Kolonii

Po pięciu dniach zakończyła się w ubiegłą sobotę 30. jubileuszowa edycja wystawy IDS 2003 w Kolonii.

Według danych przekazanych przez organizatorów przybyło w sumie 63.000 odwiedzających, czyli o 7% więcej aniżeli dwa lata temu. Na powierzchni ponad 92.000 m. kw. wystawiło się 1.400 firm z 51 krajów. 41% firm pochodziło z Niemiec, reszta to firmy zagraniczne ze 132 krajów naszego globu.

Spory przyrost zarówno zwiedzających, jak i wystawców zaobserwowano z Dalekiego Wschodu oraz z Europy Centralnej i Wschodniej.

Według niezależnych badań współorganizatora IDS – firmy Koelnmesse – aż 88% zwiedzających było zaangażowanych w procesy decyzyjne odnośnie zakupu sprzętu i materiałów. Z innych statystyk wynika, że 35% zwiedzających to byli stomatolodzy, 26% technicy dentystyczni i pracownicy laboratoriów, 16% to przedstawiciele firm handlowych.

Aż 86% odwiedzających IDS za pierwszy cel wizyty podało pozyskanie informacji na temat nowych technologii, materiałów i sprzętu stomatologicznego. Znacznie mniejszy odsetek poszukiwał kontaktów handlowych (30%) ale nadal sporo osób planowało zakupy lub składało formalne zamówienia (36%). W sumie 87% ankietowanych wyraziło swoje zadowolenie z pobytu na IDS.

Następna wystawa IDS odbędzie się tradycyjnie za dwa lata od 12 do 16 kwietnia 2005 roku.

W dziale „Fotoreportaże” mamy już pierwszy serwis zdjęciowy przesłany nam przez dr Jerzego Zbożenia. Wkrótce więcej informacji na temat tej największej stomatologicznej imprezy na świecie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

IDS
Zakończyły się targi IDS w Kolonii. Zobaczcie galerię zdjęć Lekarz

Niemiecka Kolonia w trakcie trwania targów IDS nazywana bywa stomatologiczną stolicą świata. I wydaje się, że nie ma w tym przesady. To doprawdy ogromne wydarzenie, a liczby, które podawane są przez organizatorów, to potwierdzają. 2300 firm z ponad 6...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji