Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Pytaj o ozon!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Pytaj o ozon!

Pytaj o ozon!

Ta innowacyjna metoda wykorzystuje aktywność biologiczną ozonu – bezbarwnego gazu, który skutecznie eliminuje bakterie, odpowiadające za powstawanie i rozwój próchnicy. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Bywa, że w przypadku zastosowania ozonoterapii przy niewielkich, płytkich ubytkach lub początkowych zmianach próchnicowych nie ma konieczności zakładania wypełnienia i używanie wiertła.
 

W takich przypadkach ząb leczony ozonem ulega remineralizacji, czyli ponownej odbudowie i wzmocnieniu. Ząb poddany ozonowaniu odbudowuje swoją strukturę w ciągu 6-12 tygodni.
Ozonoterapia wykorzystywana jest głównie w ramach tzw. stomatologii zachowawczej, do leczenia zmian próchnicowych zębów. Ozon powoduje utlenianie produktów przemiany bakterii i uniemożliwia ich wykorzystanie przez rozwijającą się florę bakteryjną.
 

Ozon działa utleniająco na niektóre białka, co powoduje zniszczenie błony komórkowej bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Ozon niszczy bakterie na powierzchni zębów i błony śluzowej jamy ustnej. Ozon pozwala pożegnać się z wiertłem i bólem, zapewnia bezbolesne leczenie próchnicy początkowej i eliminuje 99,9% bakterii próchnicotwórczych w ciągu zabiegu trwającego zaledwie 20 sekund.

Ozonoterapia jako zabieg leczniczy sprawdza się ponadto w przypadku:
 

– lakowania bruzd,
 

– leczenia głębokich ubytków, jako leczenie wspomagające obok tradycyjnego wiercenia,
 

– leczenia kanałowego – skutecznie likwiduje bakterie w kanałach korzeniowych.
 

 

Zapytaj swojego lekarza o możliwość leczenia ozonem!
 

 

inf. własne
 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres