Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Przykład z Walii – co dla gabinetów oznacza lokalna blokada?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Przykład z Walii – co dla gabinetów oznacza lokalna blokada?

Przykład z Walii – co dla gabinetów oznacza lokalna blokada?

Poszczególne hrabstwa na terenie Walii są zagrożone nakładaniem lokalnie blokady w związku z rosnącą liczbą przypadków COVID-19. Z tego powodu główna lekarz stomatolog kraju wypowiedziała się na temat konsekwencji takiego stanu rzeczy dla tamtejszych praktyk dentystycznych.

Pierwsza decyzja o wprowadzeniu lokalnego lockdownu w Walii została podjęta w drugim tygodniu września. Blokadą objęto wówczas hrabstwo Caerphilly w pobliżu stolicy kraju, Cardiff. Kolejny region – Rhondda Cynon Taf (w południowej części Walii) został objęty blokadą w połowie września. Decyzję taką podjęto w związku z odnotowaną liczbą zakażeń, która jest decydującym kryterium: 82,1 zakażeń na 100 000 mieszkańców.

Dr Colette Bridgman, która pełni funkcję głównego lekarza stomatologa (Chief Dental Officer; CDO) przy rządzie Walii, powiedziała, że w praktykach dentystycznych na terenie hrabstw objętych ograniczeniami mogą być wykonywane standardowe procedury operacyjne.

Komentując słowa dr Bridgman, Brytyjskie Towarzystwo Stomatologiczne (BDA) zauważa, że nie ma potrzeby, aby gabinety dentystyczne wracały do obostrzeń związanych z obowiązującym wcześniej tzw. „czerwonym alertem”. Rząd walijski potwierdził ponadto, że w przypadku wizyt lekarskich dozwolone jest podróżowanie w obrębie obszaru (w tym wypadku hrabstwa), w którym wprowadzono lockdown.

Dr Bridgman zachęca jednak, aby wszystkie praktyki zapewniające opiekę w ramach NHS nadały priorytet pilnym przypadkom, a rutynowe leczenie kontynuowały w drugiej kolejności.

O przeszkodach, na jakie napotykają walijscy dentyści w nowej sytuacji mówił w wywiadzie dla „Dentistry Online” Owain Dimmick z Niezależnego Towarzystwa Stomatologicznego Oddział Walia (Independent Dental Association Wales; IDAW).

– Większość praktyk mieszanych i prywatnych w Walii (prawdopodobnie również w innych krajach Wielkiej Brytanii) czuje się bezbronna. Na szczęście nie grozi nam teraz bezpośrednie zagrożenie bankructwem. W takiej sytuacji byliśmy może od końca marca do lipca. IDAW wywarł znaczną presję na rząd walijski, bezpośrednio kwestionując jego politykę i początkowo bardzo restrykcyjne procedury dla gabinetów. – powiedział dr Dimmick.

– Od tego czasu współpracowaliśmy z główną lekarz stomatolog w rządzie Walii i udało nam się skrócić czasu blokady. Jesteśmy jej wdzięczni za wysłuchanie naszych obaw. Procedury, które możemy obecnie stosować w gabinetach są wyraźnie lepsze od poprzednich, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia. – dodał przedstawiciel IDAW.

T.H., źródło: www.dentistry.co.uk

Tagi: COVID-19, Walia

POWIĄZANE ARTYKUŁY

lista czynnych gabinetów - Dentonet.pl
UK: stomatologia w ramach NHS w epoce COVID-19 Lekarz

W opinii Komisji ds. Jakości Opieki (Care Quality Commission; CQC), organu zależnego od Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej brytyjskiego rządu, pandemia COVID-19 uwydatniła nierówności w opiece zdrowotnej i społecznej. CQC przedstawiła również i...

szczepionka na COVID - Dentonet.pl
COVID-19: szczepionka najpierw dla lekarzy dentystów? Lekarz

Pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej powinni mieć priorytetowy dostęp do szczepionki na COVID-19, gdy będzie ona już dostępna w Wielkiej Brytanii. Postulat ten został przedstawiony przez brytyjski Połączony Komitet ds. Szczepień i Immunizacj...

dentysta - Dentonet.pl
UK: wyższe zagrożenie COVID-19 - co oznacza dla lekarzy dentystów? Lekarz

Główny dyrektor ds. stomatologii Anglii (funkcja przy rządzie Wielkiej Brytanii), dr Sara Hurley, przedstawiła dentystom swoje stanowisko po tym, jak rząd premiera Borisa Johnsona podniósł stopień zagrożenia pandemią COVID-19 na terenie Zjednoczonego...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dentysta - Dentonet.pl
Islandia: krótsza praca gabinetów i wsparcie rządu Lekarz

O sytuacji islandzkich lekarzy dentystów w związku z pandemią COVID-19 w wywiadzie opublikowanym na łamach „Dental Tribune International” poinformowała Katrín Guðmundsdóttir, dyrektor zarządzająca w Islandzkim Towarzystwie Stomatologicznym (Tannlækna...

leczenie endodontyczne - Dentonet.pl
Stomatologia w Izraelu podczas drugiej blokady Lekarz

Izrael jest pierwszym państwem, które zdecydowało się na wprowadzenie drugiej blokady w związku z nową falą zachorowań na COVID-19. Ma ona trwać 3 tygodnie – zakończy się 9 października. Otwarte pozostaje pytanie, czy nowa sytuacja w kraju wpłynie na...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres