Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Przygotowania do kongresu FDI na ostatniej prostej – wywiad

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Przygotowania do kongresu FDI na ostatniej prostej – wywiad

Przygotowania do kongresu FDI na ostatniej prostej – wywiad

Możliwość zobaczenia świata stomatologii, który przyjeżdża do nas, jest jedyna w swoim rodzaju – mówi w rozmowie z Dentonetem prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, kierownik naukowy Kongresu FDI Poznań 2016.

Kongres w Poznaniu rozpocznie się 7. września. Odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Na jakim etapie są prace nad programem kongresu FDI w Poznaniu?

Przygotowania programu do konferencji są na finalnym etapie. Mamy zaplanowanych praktycznie wszystkich wykładowców z Polski i zza granicy.

Jak technicznie będzie przebiegał kongres FDI? Co znajdziemy w programie poza wykładami, standardowymi prelekcjami oraz wystawą produktów stomatologicznych?

Wykłady zostały podzielone na sześć równoległych sal. Odbywać się będą w języku angielskim i polskim (te wykłady będą tłumaczone symultanicznie na angielski). W dwóch następnych salach zaplanowaliśmy tzw. „Short Communication” oraz „Meet the expert”, czyli krótkie spotkania z ekspertami, pozwalające na bezpośrednią wymianę doświadczeń. W programie kongresu oferujemy dużo różnych aktywności oraz liczne kursy – tu cała paleta tematów, od najprostszych podstaw stomatologii do bardzo zaawansowanych rekonstrukcji. Będzie tu cały przekrój stomatologii w wymiarze praktycznym. Będą spotkania i wykłady dotyczące najnowszych zagadnień w stomatologii ostatniego roku. Później będzie to opublikowane w International Denatl Research. To w pewnym sensie wskaże kierunki współczesnej stomatologii. Dotyczy to oczywiście tej stomatologii klinicznej, ale też zwrócimy uwagę na główne problemy na świecie. To ciągły brak higieny, ciągła próchnica, ciągłe choroby przyzębia. Warto podkreślić, że w obrębie wszystkich chorób u ludzi na świecie choroby przyzębia są na pierwszym miejscu. Drugie są migreny, a na trzecim miejscu jest próchnica. W trzech najczęściej występujących chorobach na świecie dwie są stomatologiczne. I o tym będziemy rozmawiać. Będą też posiedzenia parlamentu. 200 osób będzie debatowało na temat tego, co się dzieje w światowej stomatologii.

Dla wielu lekarzy – kongresowym „magnesem” są nazwiska specjalistów. Kogo z czołówki światowej stomatologii możemy spodziewać się w Poznaniu?

Sław będzie wiele, tych dobrych nazwisk naprawdę jest dużo. Idea kongresów FDI jest taka, że zapraszani są czołowi stomatolodzy z całego świata, z najdalej położonych zakątków. Każdy z tych lekarzy jest znany w swoim rejonie, czy to w Azji, czy Afryce, itd. Nie wymienię więc nikogo, ale zapewniam, że światowych sław w Poznaniu nie zabraknie.

Jak zachęcają Państwo polskich lekarzy do udziału w kongresie? Odbywa się on po raz pierwszy w Polsce i prawdopodobnie nie każdy polski dentysta ma odpowiednią wiedzę na temat tego typu kongresów.

Zwracamy się gdzie tylko możemy. Mówimy o kongresie na konferencjach, mniejszych szkoleniach. Publikujemy reklamy w branżowych mediach. To wydarzenie bez precedensu. Nie porównujmy tego z CEDE. Będzie ponad stu wykładowców. Możliwość zobaczenia świata stomatologii, który przyjeżdża do nas, jest jedyna w swoim rodzaju.

Czy wiemy coś już na temat planowanej frekwencji? Czy kongres, który odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, cieszy się zainteresowaniem wśród lekarzy stomatologów zza granicy, stałych bywalców kongresu FDI?

Spodziewamy się 10-12 tysięcy osób. Zainteresowanie za granicą kongresem w Poznaniu jest duże. Prawie 200 abstraktów zostało zgłoszonych do „short communication” oraz prezentacji posterowych. Są to zgłoszenia z 80 krajów z całego świata, z bardzo zaskakujących miejsc.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Piotr Łukaszewicz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

nauka - Dentonet.pl
PES: 6 dni urlopu na przygotowania do egzaminu Lekarz

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że zgodnie z art. 16s ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty lekarzowi i lekarzowi dentyście przysługuje urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni na przygotowanie się i przystąpienie...

Studenci zostali poszkodowani? Wywiad ze studentką V roku Lekarz

- Program studiów jest dość przeładowany, nawet w normalnym trybie nauczania ciężko jest wyrobić pewne normy, dlatego to budzi moje największe obawy - czy da się nadrobić praktyczny materiał w ograniczonym czasie? Jak będą wyglądały zajęcia, dostępno...

Mariusz Oboda na rynku od 30 lat [WYWIAD] Lekarz

Blisko 30 lat na rynku stomatologicznym funkcjonuje najbardziej rozpoznawalny w kraju trener rozwoju praktyk stomatologicznych w Polsce - Mariusz Oboda. Rozmawiamy o tym, czym zajmuje się firma Oboda Group, ale też rynkowej konkurencji. ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Nowe stanowisko w praktyce. Kim jest opiekun pacjenta? [WYWIAD] Lekarz

Opiekun zna plan leczenia pacjenta i pomaga mu przejść przez kolejne etapy terapii - z Mariuszem Obodą, wykładowcą I Konferencji Dentonet Online, rozmawia Tomasz Hankiewicz Od ponad dwóch dekad podpowiada Pan, w jaki sposób dobrą komunikację w gabin...

Karaś - Dentonet.pl
"W endodoncji zmieniło się wszystko, oprócz anatomii" [wywiad] Lekarz

Z dr. Bartłomiejem Karasiem – wykładowcą I Konferencji Dentonet Online – rozmawia Tomasz Hankiewicz. Leczenie kanałowe wiąże się z generowaniem aerozolu w trakcie wykonywanych procedur. Czy przy nowych zasadach funkcjonowania gabinetów, wynikających...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres