Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Przy Akademii Medycznej będzie bezpieczniej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Przy Akademii Medycznej będzie bezpieczniej

Przy Akademii Medycznej będzie bezpieczniej

Nasz ubiegłotygodniowy artykuł "Wygwiżdżą bandytów" pomógł studentom Akademii Medycznej. Dzięki niemu błyskawicznie znaleźli się sponsorzy gwizdków, a o bezpieczeństwo studentów stale dbać będzie także Straż Miejska.

 

W rejonie akademików Akademii Medycznej w Gdańsku (dzielnica Aniołki, położona pomiędzy Wrzeszczem a śródmieściem) często dochodzi do napadów na studentów. 4 stycznia napisaliśmy o pomyśle – samorządu studentów Akademii Medycznej i policji – wyposażenia szczególnie narażonych na napady studentek w gwizdki. Zdaniem policji w wielu przypadkach użycie gwizdka może skuteczniej odstraszyć napastnika niż np. gaz łzawiący czy nóż.

 

– Reakcja na tekst w "Gazecie" była błyskawiczna. Tego samego dnia zadzwonił do nas lekarz stomatolog, który obiecał przekazanie pieniędzy na zakup gwizdków, wsparcie zadeklarowała także jedna z firm ubezpieczeniowych – cieszy się Rafał Kruczkowski, wiceprzewodniczący samorządu studenckiego. Dzięki temu studentom udało się już zgromadzić około 2 tys. zł, które wystarczą na zakup 1,5 tys. gwizdków dla wszystkich studentek.

 

– Dziewczyny otrzymają je w lutym, na początku drugiego semestru. Przekazanie gwizdków połączymy z intensywną akcją informacyjną, dotyczącą zachowania się w momencie napadu – wyjaśnia Kruczkowski.

 

Problemem studentów – po naszej publikacji – zainteresowała się także straż miejska. – Umówiliśmy się ze studentami na spotkanie. Jego efektem będzie stały patrol straży miejskiej w rejonie campusu Akademii Medycznej – zapowiada Mariusz Kowalik, rzecznik SM w Gdańsku.

 

Od dzisiaj dwóch strażników codziennie w godzinach od 14 do 22 ma patrolować rejon akademików. – Mają moje pozwolenie, by przerwy w służbie spędzali w studenckim bufecie. Dzięki temu cały czas będą dostępni dla mieszkańców campusu – dodaje Andrzej Jachimowski, naczelnik wydziału interwencji i zabezpieczeń w Gdańsku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
Udostępnianie dokumentacji medycznej w dobie pandemii Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta, odpowiadając na pytania zgłoszone do jego biura przypomina, że w dobie pandemii koronawirusa placówki, przychodnie i gabinety nie mogą nie przestrzegać praw pacjenta w zakresie udostępniania dokumentacji medycznej. Rzecznik P...

dokumentacja medyczna - Dentonet.pl
Udostępnianie dokumentacji medycznej w okresie pandemii Lekarz

Jak informuje Urząd Ochrony Danych Osobowych, przepisy pozwalają na udostępnianie dokumentacji medycznej drogą elektroniczną – zarówno pacjentom, jak i przedstawicielom ustawowym czy osobom upoważnionym. Osoby, które w czasie pandemii chcą więc uzysk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
świadczenie postojowe - Dentonet.pl
Nie będzie kryterium przychodowego przy postojowym Lekarz

Zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne zostało rozszerzone na osoby samozatrudnione, które rozpoczęły działalność między 1 lutego a 1 kwietnia 2020 roku – to jedna ze zmian wprowadzonych w nowelizacji ustawy o szczególnych instrumentach wsp...

Tanzania - Dentonet.pl
Przekaż swój 1% podatku dla Polskiej Misji Medycznej Lekarz

Polska Misja Medyczna prosi o wsparcie w postaci przekazywania 1% podatku podczas rocznych rozliczeń PIT. W zeznanie wystarczy wpisać numer KRS 0000162022. Lekarze-wolontariusze Polskiej Misji Medycznej niosą pomoc zdrowotną ludziom z najbiedniejszyc...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres