Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Przeszczepiono język i szczękę

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Przeszczepiono język i szczękę

Po przeszczepie twarzy, dłoni przyszedł czas na przeszczep szczęki i języka. Udanej Operacji dokonali hiszpańscy lekarze. Pacjentem jest 43-latek, który 11 lat temu stracił żuchwę.

Okaleczenie było następstwem komplikacji po leczeniu złośliwego nowotworu. Operacja przeszczepu kości szczęki i języka trwała 15,5 godziny, lekarze uznali ją za udaną. Zdaniem specjalistów, pacjent odzyska w pełni zdolność mówienia i połykania, będzie mógł się cieszyć ponadto czuciem w języku i twarzy. Jest duża szansa na to, że odzyska także zmysł smaku.

W trwających rok przygotowaniach do zabiegu i w czasie jego trwania pracowało 30 osób. To ósma na świecie operacja, gdzie lekarze przeszczepili fragment twarzy, a pierwsza na świecie, gdzie udało się przeszczepić język i elementy szczęki.

na podstawie: rp.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

NFZ - Dentonet.pl
NFZ obiecuje "prosty język" w komunikacji z pacjentem Pacjent

Bez urzędniczej nowomowy, za to w przyjaznej atmosferze w zrozumiałej formie. Taką komunikację z pacjentami deklaruje Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego przedstawiciele podpisali właśnie - tu cytat - deklarację stosowania prostego języka w relacjach z pa...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres