Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Problemy prywatnych gabinetów stomatologicznych w Irlandii Płn.

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Problemy prywatnych gabinetów stomatologicznych w Irlandii Płn.

Problemy prywatnych gabinetów stomatologicznych w Irlandii Płn.

Kilka kolejnych apeli środowiska stomatologów do ministrów rządu Irlandii Północnej o wsparcie finansowe dla prywatnych i mieszanych gabinetów stomatologicznych pozostało dotychczas bez echa. Także odpowiedź na ostatni list nie rozwiązuje problemów, z jakimi borykają się dentyści praktykujący w Ulsterze.

Północnoirlandzki oddział Brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego (BDA Northern Ireland) wezwał tamtejszy rząd do pilnych działań w celu zapewnienia wsparcia finansowego dla gabinetów prywatnych i tych, które przyjmują pacjentów zarówno prywatnie, jak i w ramach NHS.

W liście wysłanym do ministrów rządu w Belfaście dr Richard Graham, przewodniczący Komisji ds. Praktyk Stomatologicznych w BDA Northern Ireland, powiedział, że północnoirlandzka stomatologia przetrwa obecny kryzys tylko wtedy, gdy chronione będą źródła dochodu wszystkich rodzajów praktyk dentystycznych w kraju.

Richard Graham zwrócił uwagę na brak rozróżnienia hybrydowych i mieszanych modeli biznesowych klinik dentystycznych, ich rosnące koszty, problemy z pozyskiwaniem dochodów oraz ponawiane prośby BDA o pomoc. – Przychody, jakie osiągają dentyści, nie są nawet bliskie pokrycia wydatków. Obserwujemy upadek firm branży stomatologicznej i związaną z tym utratę wielu miejsc pracy w całej Irlandii Północnej. – napisał dr Graham.

List został skierowany do premier rządu Irlandii Płn. Arlene Foster oraz wicepremier Michelle O’Neill, ale nie była to pierwsza tego typy petycja ze strony BDA Northern Ireland. Trzy poprzednie listy w tej sprawie zostały wysłane do ministra zdrowia Robina Swanna i minister gospodarki Diane Dodds – miało to miejsce jeszcze w marcu, kwietniu oraz czerwcu.

W odpowiedzi na ostatni list (z dnia 2 lipca) biuro minister Dodds odpowiedziało: – Pani minister w pełni rozumie frustrację niektórych firm lub osób, które nie mogły skorzystać z tak dużego wsparcia jak inne przedsiębiorstwa, ale niemożliwe jest zapewnienie finansowania firmom w każdej sytuacji, jaka może zaistnieć podczas pandemii.

W tej sytuacji władze BDA wystosowały do swoich członków wezwanie, aby wywierali dodatkową presję na władze. Zdaniem liderów BDA, dentyści powinni dzielić się z posłami ze swoich okręgów wyborczych doświadczeniami, jak pandemia wpłynęła na ich praktykę, zarobki, a także dalsze perspektywy.

– W interesie publicznym nie leży to, aby praktyki tak prywatne, jak i te o mieszanym modelu finansowania nie przetrwały. Potrzebujemy specjalnego pakietu wsparcia dla prywatnej stomatologii, podobnie jak niezbędne są fundusze na ogólne usługi dentystyczne, które pokryją dodatkowe koszty leczenia w związku z pandemią COVID-19. – stwierdził Richard Graham w swoim apelu do członków BDA Northern Ireland.

T.H., źródło: www.dental-tribune.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Indie - Dentonet.pl
Indie: pomoc państwa dla dentystów Lekarz

Indie są najbardziej – obok USA i Brazylii – dotkniętym przez koronowirusa państwem świata. Do tej pory na COVID-19 zachorowało tam 7,7 mln osób, a zmarło niemal 117 tys. Jako jeden z pierwszych krajów, Indie wprowadziły podział na strefy oznaczone k...

szczepionka na COVID - Dentonet.pl
COVID-19: szczepionka najpierw dla lekarzy dentystów? Lekarz

Pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej powinni mieć priorytetowy dostęp do szczepionki na COVID-19, gdy będzie ona już dostępna w Wielkiej Brytanii. Postulat ten został przedstawiony przez brytyjski Połączony Komitet ds. Szczepień i Immunizacj...

szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
Czy szkolne gabinety stomatologiczne dostaną pomoc? Lekarz

Nieciekawa sytuacja szkolnych gabinetów stomatologicznych zainteresowała kolejnego posła. Tym razem do ministerstwa zdrowia interpelację w tej sprawie złożył poseł Jan Łopata. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o odpowiedzi ministerstwa zdrowia ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
W 2018 r. utworzono 41 szkolnych gabinetów stomatologicznych Lekarz

W odpowiedzi na interpelację posłanki Urszuli Nowogórskiej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w 2018 r. w ramach programu polityki zdrowotnej „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
Czy gabinety stomatologiczne w szkołach otrzymają pomoc? Lekarz

Posłanka Urszula Nowogórska skierowała do ministra zdrowia interpelację, w której pyta o planowaną pomoc rządu dla szkolnych gabinetów stomatologicznych. W Polsce funkcjonuje około 900 gabinetów stomatologicznych zlokalizowanych na terenie szkół, św...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres