Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 7 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Czy stały ząb wypchnie kawałek mleczaka, który pozostał w dziąśle?

Córka ma 10 lat. Jakieś 2 tyg. temu został usunięty ząb mleczny 4, ale nie w całości. Kawałek został, ząb stały już jej chce wyjść. Czy ten ząb stały wypchnie jej ten kawałek? A jeszcze zapytam, czy można być uczulonym na lignokainę, bo córce po znieczuleniu za parę dni pojawiła się wysypka na twarzy.
 

Autor: Michał Maliński

Co zrobić z dzieckiem, które ciągle ssie paluszki?

Jestem bardzo zdesperowaną mamą trzyletniej Zosieńki, która permanentnie ssie nie tylko kciuki u lewej i prawej dłoni, lecz także pozostałe osiem palców. Górne jedynki są dosyć mocno wysunięte do przodu. Stale tłumaczymy Zosi, że tak nie wolno robić, ciągle rozmawiamy z nią na ten temat i nie przynosi to żadnych rezultatów. Ssie palce w przedszkolu, w domu w dzień i w nocy. Co ja mam dalej z tym robić?

Autor: Michał Maliński

Jak leczyć próchnicę butelkową? Czy jednym wyjściem jest usunięcie ząbków?

Moja szesnastomiesięczna wnuczka w Anglii ma próchnicę butelkową - tak stwierdzili lekarze. Zaproponowali oni usunięcie wszystkich ząbków. Czy w XXI wieku nie ma innej możliwości leczenia tej choroby? Jaki to ma wpływ na ząbki stałe? W Polsce podobno stosuje się ozonowanie. Jaki jest koszt tego leczenia i gdzie to można zrobić?

Autor: Michał Maliński

Jak postępować w przypadku próchnicy butelkowej u dziecka?

Jak postępować w przypadku próchnicy butelkowej u 2,5 rocznego dziecka? Po wyrzuceniu smoczka znikł ciemny osad i w jego miejsce wyraźnie uwidocznił się brak szkliwa. Dotyczy to zębów górnych 1 i 2.

Autor: Michał Maliński

Białe plamy na zębach u dziecka. Co robić w tej sytuacji?

Mam 1,5 roczne dziecko, u którego zaobserwowałam białe plamy na zębach. Szczotkuję mu zęby, od kiedy się pojawiły. Wyczytałam w Państwa poradach, że może to być spowodowane używaniem pasty z fluorem (fluoroza). Co radzicie robić w tej sytuacji?

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50