Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 11 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Uczulenie na protezę?

Mam dostawkę częściową górną z vertexu przezroczystego (proteza). I okazuję się, że mam uczulenie, bo całe podniebienie pod dostawką jest czerwone i piecze. Co robić, z czego mogłaby być zrobiona dostawka, żeby wyeliminować uczulenie (szkieletówka nie wchodzi w rachubę - za mało zębów)?

Autor: Michał Maliński

Jakie są implanty zębów i które możecie polecić?

Chciałabym się dowiedzieć, jakie są implanty zębów i które są polecane. Połamała mi się wewnętrzna ściana zęba (górna 4). Podobno bardzo niekorzystnie tzn. bardzo głęboko. Dentysta powiedział, że prawdopodobnie nie będzie możliwości dobudowania zęba, bo złamał się bardzo głęboko i mam bardzo wąskie kanały. W związku z tym będzie trzeba wstawić implant za 5000 zł.

Autor: Michał Maliński

Czy mogę wybielić zęby po wstawieniu implantów oraz same implanty?

Czy wybielanie implantów jest możliwe? Za kilka miesięcy zaczynam leczenie implantologiczne. Przed leczeniem chciałam jednak wybielić zęby, aby implanty założyć do już wybielonych. Jednak wiadomo, że z czasem zęby żółkną. Czy implanty też? Rozważam też opcję wybielenia zębów jakiś czas po wstawieniu implantów, tylko czy je też można wybielić?

Autor: Michał Maliński

Obawiam się podniesienia zatok i wstawienia implantów

Mam dylemat w związku z podniesieniem zatoki i implantacją.10 lat temu straciłam dwie górne czwórki, czego rezultatem było wstawienie mi mostów 3-punktowych. Po 5 latach jeden z mostów odpadł i wtedy zdecydowałam się na implant i koronki. Co do drugiej strony to most się trzyma, aczkolwiek jest mało estetyczny i źle zrobiony. Może w każdej chwili odpaść jak ten pierwszy. Zasugerowano mi w to miejsce również implant, ale niestety brakuje tam odpowiedniej kości i trzeba podnosić zatokę. Koszty są ogromne i przy tym boję się samego zabiegu, bo wykonywany jest pod narkozą. Dodatkowo czeka mnie czyszczenie kanału (5-tki) jednego z oszlifowanych zębów, na którym ten most trzyma się. Jestem zdezorientowana, bo protetyk wcześniej radził mi tylko zmienić ten drugi most na nowszy i lepszy. Mówił, że jest wiele problemow z zatoką po jej podniesieniu. Wspominał coś o nawracających infekcjach, polipach etc., a rok później po konsultacji i namowie z Panią implantolog, z którą współpracuje zaczął mnie namawiać na podniesienie zatoki i na implant.

Jest jeszcze inna rzecz, która mnie martwi. Chirurg szczękowy mówił mi, że sama narkoza bardzo osłabia zęby i jak mi podniosą zatokę i wstawią implant, to na pewno mi on się nie przyjmie. Od dwóch lat choruje na drożdżyce (grzyby) i miewam częste infekcje w jamie ustnej. Nie jestem przekonana co do tego zabiegu, choć zależy mi na jak najlepszym rozwiązaniu.

Autor: Michał Maliński

Po piłowaniu zębów odczuwam ogromny ból. Czy to minie?

Jestem dziś po trzeciej wizycie u dentysty i po drugim piłowaniu zębów, w celu przygotowania do koronek. Koronki chcę mieć na górnych jedynkach i dwójkach. Po pierwszym piłowaniu wszystko było w porządku, poza bólem dziąseł. Dziś natomiast z bólu chodzę po ścianach. Moje jedynki bolą tak potwornie, że nie mogę dotknąć ich językiem ani opuścić na nie wargi. Nie ma mowy o jedzeniu, a płyny przyjmuję za pomocą strzykawki. Czy to normalne ? Czy minie ?

Autor: Michał Maliński

Ile trwa robienie implanta? Jak wiele będzie potrzebnych wizyt u stomatologa?

Rok temu straciłam zęba-dwójkę. Ząb jest usunięty i wszystko jest ładnie zagojone, zamiast tego mam protezę na tego jednego zęba wkładaną. Chcę zrobić implanta w tym roku, tylko ile trwa robienie implanta? Ile mniej więcej wizyt muszę mieć u mojego stomatologa? Pytam, ponieważ nie mieszkam w Polsce i zależy mi na czasie, żeby to zrobić jak najszybciej, nie wiem, na ile mam jechać do Polski, żeby zrobić tego zęba.
 

Autor: Michał Maliński

Co mi grozi, jeśli nie zmienię mostu sprawiającego mi ból i nie działającego poprawnie?

Dentysta założył mi nowy mostek w szczęce u góry, w sumie 10 punktowy, z czego 5 punktów to korony. Podzielił go na 2 części. Wcześniej miałam most w 1 całości. Po kilku miesiącach zauważyłam, że most chwieje się razem z zębami, przeskakuje i boli przy gryzieniu. Nie minął jeszcze nawet rok, odkąd go mam. Nie spełnia podstawowej funkcji - gryzienia. Co mi grozi, jeśli nie zmienię tego mostu? Zaczną mi wypadać te zęby, które mam? Stomatolog nie chce uznać naprawy w ramach gwarancji (zrobienia kolejnego mostu w jednym kawałku). Nie powiadomił mnie o jakimkolwiek ryzyku chwiania się zębów.
 

Autor: Michał Maliński

Jaka korona jest najlepsza? Jak długo trwa założenie koron na zęby?

Chciałabym założyć koronki na 2 zęby - 1 i 2. Jaka z koron byłaby najlepsza? Jak długo trwa proces założenia koron na te zęby? Dodam, że z 1 może być problem, bo jest bardzo słaba i oszlifowana, ząb był leczony kanałowo i ponoć jest martwy, dwójka jest chyba w nieco lepszym stanie, przynajmniej jeśli chodzi o korzeń. Co można zrobić z jedynką, jeśli nie będzie można odbudować zęba na tym korzeniu, który jest?

Autor: Michał Maliński

Zastanawiam się na implantami. Czy można taki zabieg rozłożyć na kilka sesji?

Mam 28 lat i bardzo popsute zęby, szczególnie górne, które chyba już wszystkie nadają się tylko do wyrwania. Ciągle przekładam wizytę u stomatologa, chociażby tylko po to, by się skonsultować, nie wiem konkretnie, co wybrać, problemem jest też dla mnie to, że boję się po zakończeniu zabiegu, że będę miał cokolwiek metalowego na zewnątrz, chociażby było to od wewnętrznej strony. Zastanawiałem się też nad implantami, ale jest to podobno strasznie drogie i nie wiem, czy można w klinikach rozłożyć zabieg na kilka sesji i rozłożyć sobie spłatę w ratach.

Autor: Michał Maliński

Nie mogę się uśmiechać przez złamaną „jedynkę”. Co mam zrobić?

Moją bolączka od dziecka jest moja jedynka złamana w wieku szkolnym, dosztukowywana, później doklejana na metalu, później wsadzona pod koronkę chyba akrylową, zmieniłam na tzw. licówkę akrylową, regularnie wymienianą co 2 lata, aż w końcu postanowiłam osadzić żywy wciąż ząb pod koronę porcelanową. Efekt tego taki, że wciąż nie mogę się "uśmiechać pełną gębą", przebija siny kolor, do tego dziąsło reaguje z metalem. Ząb wciąż żywy. Marzę o pięknym uśmiechu. Co w tej sytuacji powinnam zrobić?

Autor: Michał Maliński

Może wylecieć mi „jedynka”. Czy mam wstawić sobie implant?

Gram na saksofonie 11 lat. Stała się tragedia, wybiłem sobie jedynkę, złamała się na pół. Moj dentysta ją uśmiercił i wyczyścił kanał. Boli jak gram, jest strzaskana i podobno może całkiem wylecieć. Co mam zrobić? Czy implant załatwiłby sprawę?

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50