Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 8 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Czarne przebarwienie na języku. Co to może być?

Chciałam prosić o poradę dotyczącą mojego Taty. Ma on 56 lat, pali od około 40 lat, pare razy starał się rzucić palenie, lecz z negatywnym skutkiem. Od miesiąca nie pali, ale pojawiło mu się na języku czarne, włochate przebarwienie. Bardzo się martwię, żeby to nie był rak. Ma też nadmiar śliny w jamie ustnej, czasami wypluwa. Co to takiego moze być?
 

Autor: Michał Maliński

Powiększyły mi się brodawki. Czy wrócą one do poprzedniego rozmiaru?

Szczoteczką elektryczną uszkodziłam sobie powierzchnię języka. Wygląda on jakby miał starty nabłonek, boli, a brodawki językowe zrobiły się powiększone. Taki stan utrzymuje się od kilku dni uniemożliwiając jedzenie. Nie ma żadnych ranek, aft ani owrzodzeń. Jak to leczyć, czy brodawki wrócą do poprzedniego rozmiaru?

Autor: Michał Maliński

Do jakiego lekarza zapisać mamę z opuchniętymi dziąsłami?

Moja mama ma 80 lat, nie ma własnych zębów, tylko protezy. Od kilku miesięcy cierpi na "zapalenie dziąseł" tzn. są opuchnięte, bolą przy jedzeniu ostrych, gorących i zimnych potraw. Staramy się stosować różne płukania itp. Lekarz internista nic nam nie poradził. Nie wiem, gdzie się z tym zwrócić, czy do kliniki stomatologicznej? Mama leczy się na chorobę wieńcową i bierze rożne leki. Proszę o pomoc w określeniu, do jakiego lekarza mogę zawieźć mamę (w ramach prywatnej służby zdrowia).

Autor: Michał Maliński

Czy kolczyk w języku może być przyczyną krwawienia dziąseł?

Czy krwawienie z dziąseł może wywołać kolczyk w języku? Krwawienie zaczęło się jakieś dwa miesiące temu. Byłem na usuwaniu kamienia, ale to nie pomogło. Mam kolczyk w języku już od 5 lat i wcześniej nie miałem podobnych problemów.

Autor: Michał Maliński

Co wywołuje zakażenie języka? Jak można go uniknąć? Jak je leczyć?

Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat zakażeń grzybiczych języka przez Candida Albicans, które powodują białawe wykwity oraz wygładzenie, zaczerwienienie i zanik brodawek w ich środkach. Na Waszej stronie wyczytałam, iż schorzenie to nazywane jest „językiem czarnym włochatym” bądź „językiem geograficznym”. Wydaje mi się, iż to, co dość często tworzy się na moim języku w pełni odpowiada powyższemu opisowi. Dodatkowo, wykwity te bolą i co więcej nie wyglądają estetycznie. Zwykle tworzą się na całym języku. Jestem logopedą i tym bardziej mi to przeszkadza. Chciałabym dowiedzieć się, co wywołuje to zakażenie, jak można go uniknąć, a przede wszystkim, jak leczyć. Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tego schorzenia bądź adres lekarza, do którego mogłabym się z tym problemem udać (jestem z Łodzi).

Autor: Michał Maliński

Mam plamy na języku. Co może być ich przyczyną powstania i jak im zapobiegać?

Mój problem dotyczy plam na języku. Są to plamy z białą otoczką, w środku gładkie. Tworzą się dosyć często, raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. Pojawiają się głównie w przedniej i środkowej części języka. Język wówczas piecze i szczypie, zwłaszcza gdy spożywam gorące napoje, np. kawę, herbatę. Czytałam, iż objawy te są charakterystyczne dla tzw. „języka geograficznego”. Nie potrafię ustalić, które np. z pokarmów, przypraw czy napojów, mogłyby powodować tego typu plamy. Dodam, że jestem osobą niepalącą i dość często boli mnie brzuch (zaparcia), co podobno może świadczyć o chorobie wrzodowej. Nikt nie potrafi mi powiedzieć, skąd może się to brać i co zrobić, by zapobiec powstawaniu tego typu plam bądź „wyleczyć” język. Jest to dość uciążliwy dla mnie problem, gdyż jestem logopedą i język jest w zasadzie moim głównym narzędziem pracy. Zatem, jak sam Pan widzi zależy mi na pomocy z Pańskiej strony. Interesuje mnie wszystko: na co zwrócić uwagę przy jedzeniu, co wyeliminować z jadłospisu, jak również gdzie mogłabym się z tym problemem zgłosić (jestem z Łodzi).
 

Autor: Michał Maliński

Miałam zapalenie dziąseł i teraz ruszają mi się zęby. Co mam zrobić?

Mam 20 lat. Od pół roku mam problemy z dziąsłami i zębami. Około roku temu postanowiłam wyleczyć wszystkie zęby, w tym celu odwiedzałam dentystę co 2-3 tygodnie. Niestety, około pół roku temu dostałam zapalenia dziąseł w całej jamie ustnej. Moja pani stomatolog nie była w stanie nic na to poradzić, poleciła Sachol i Dentosept A. Zapalenie przeszło. Niestety zauważyłam, że moje zęby zaczęły się lekko chwiać. Nie jest to widoczne, jedynie lekko wyczuwalne palcem. Udałam się z tym problemem do dentysty, który powiedział mi, że przesadzam i nie widziałam naprawdę ruszających się zębów. Jakieś dwa tygodnie później znów dostałam zapalenia dziąseł, na szczęście tylko przy dolnej ósemce. W obu przypadkach zapalenia dziąseł miałam powiększone węzły chłonne, które bolały. Do tej pory węzły chłonne pozostają powiększone. Pan doktor przepisał mi Biseptol i Septosan do płukania. Powoli przechodzi, ale najgorszym problemem są te chwiejące się zęby. Dodam, że lekarz stwierdził, iż dziąsła mam ogólnie bardzo zdrowe, żadnych początków paradontozy, ani innych chorób. Dodam również, że od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Palę również papierosy. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych poza ww. Bardzo proszę o odpowiedź co mam zrobić z tymi ruszającymi się zębami?

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50