Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 11 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Czy ząb po powtórnym leczeniu kanałowym powinien boleć?

Bardzo proszę o odpowiedź, jak długo może i czy w ogóle powninien boleć ząb po wykonanym powtórnym leczeniu kanałowym. Miałam ponad miesięc temu usuwaną dolną szóstkę. Ponieważ sąsiednia martwa piątka była, jak się okazało na zdjęciu Rtg, niewypełniona do końca, zdecydowałam się na jej ponowne przeleczenie. Po ustąpieniu znieczulenia ząb bardzo bolał. Teraz stopniowo - a jestem już 4 dni po zabiegu - ból ustąpił, ale ząb jest nadal wrażliwy na ostukiwanie. Na zdjęciu widoczna jest ta 5 jeszcze przed powtórnym reendo.

 

Autor: Michał Maliński

Puchnie mi dziąsło i zbiera się w nim ropa. Czym to może być spowodowane?

Kilka dni temu byłam u dentysty, ząb nie wymagał leczenia, ale została mi wymieniona plomba, ponieważ poprzednia się wypłukała, zaś ząb wyczyszczono. Wczoraj obok tego zęba dziąsło zaczęło mi puchnąć i zebrała się jakby kulka z ropy, boli to coraz mocniej i nie mam pojęcia, czym to może być spowodowane.

Autor: Michał Maliński

Czy może to być absorpcja korzenia?

Czy istnieje coś takiego jak absorpcja korzenia? Podczas wizyty mój stomatolog na zdjęciu pokazał mi, że jeden z korzeni jednego z zębów jest ścięty, zamiast zaokrąglony. Jego zdaniem ten korzeń się rozpuszcza i znika, więc trzeba zaaplikować leczenie kanałowe. To jest nowe zjawisko w stomatologii, nie wiadomo skąd się bierze, ale może także przenieść się na korzeń zęba obok. Czy spotkaliście się Państwo z czymś takim, jeśli tak to jak to się konkretnie nazywa, abym mógł sobie wyszukać w internecie i poczytać o tym?

Autor: Michał Maliński

Boli mnie ząb po dwóch wizytach u dentysty. Czy mogę być uczulona na środek dentystyczny?

W zębie 3, siedem miesięcy temu miałam niewielką zmianę w kości. Brałam dalacin, po unormowaniu mój lekarz stwierdził, że wypełnimy kanał endomethasonem i założymy wypełnienie ostateczne. Niestety, po paru dniach ząb zaczął rwać, na zdjęciu nie widać było żadnej zmiany okołowierzchołkowej, był to inny ból niż czułam na początku. Pan doktor otworzył ponownie zęba, ponownie zapisał antybiotyk i znowu po jakimś czasie wypełniliśmy kanał endomethasonem. Niestety, sytuacja powtórzyła się, ząb już ktoryś dzień rwie! Nie chcę iść do chirurga na resekcję. Może jeszcze jakoś da się przed tym uratować? Słyszałam, że może to być uczulenie na środek do wypełnienia kanału, czyli enthomethason.
 

Autor: Michał Maliński

Nie czuję swoich zębów. Czy martwica zębów to prawidłowa diagnoza?

Wystąpił u mnie dziwny przypadek dwóch martwych, przednich dolnych zębów. Zawsze chodziłem na wizyty kontrolne od małego, co rok albo pół. Aktualnie mam 27 lat. Niedawno pojawiło się w przednich zębach dolnych dziwne uczucie, jakby były nie moje, później pojawił się, jakby biały wyprysk na dziąśle, który na drugi dzień pękł i wylała się biała ciecz. Zęby zrobiły się bardziej ruchliwe i brak w nich czucia. Poszedłem do dentysty. Kazał zrobić prześwietlenie tych zębów, które załączam. Lekarz powiedział, że to co tam jest, to martwica zębów i jakieś zmiany, które nie powstały w ciągu krótkiego czasu, tylko to było jakieś uszkodzenie mechaniczne. Dziwna sprawa, bo ja nie przypominam sobie, abym się tam kiedyś uderzył. Aktualnie ten dziwny stan, który miałem, już zaczyna mijać i zęby jakby wracały do siebie. I teraz pytanie. Lekarz zalecił leczenie kanałowe, zlikwidowanie korzeni wyczyszczenie wszystkiego i wypełnienie. Czy to jest prawidłowa diagnoza? Może wszystko wróci do normy?

Autor: Michał Maliński

Czy mogę zareklamować źle zaleczonego zęba?

W sierpniu 2006 roku leczyłem - u dość młodego dentysty - kanał w zębie nr 6, który ponoć nie jest refundowany przez NFZ. Na leczenie wydałem w sumie 250 zł, co jest dla mnie bardzo dużą kwotą. Niestety, praktycznie od początku po leczeniu ząb mi doskwiera. Boli przy zagryzaniu. Czy po tak długim okresie jest jeszcze szansa na reklamację? Przyznam, że poczułem się oszukany tak dużą kwotą za leczenie, bo dentystka po sąsiedzku, jak sie później dowiedziałem, bierze za takie coś wielokrotnie mniej. Czy jest jakiś cennik regulujący takie opłaty?
 

Autor: Michał Maliński

Ściemniał mi ząb. Czy trzeba będzie go usunąć?

Jakiś czas temu wypadła mi plomba z górnej szóstki. Potem odłamał się kawałek zęba i pojawił się ogromny ból i ropień leczony antybiotykami. Teraz ząb nie boli w ogóle, ale jest ciemny. Czy oznacza to, że jest martwy i będzie go trzeba usunąć, czy można będzie jeszcze podjąć jakieś leczenie i go uratować?

Autor: Michał Maliński

Po czyszczeniu kanałów boli mnie ząb. Czy ból rozchodzi się od korzenia?

Dwa tygodnie temu miałam czyszczone kanały i założone lekarstwo. Dzisiaj poszłam na dokończenie i jak mi płyn jakiś śmierdzący dano, to poczułam okropny ból, że ryknęłam i łzy mi poleciały. Założono mi znowu lekarstwo jakieś, ale ząb boli gorzej niż wcześniej. Dodam, że nie miałam robionego rentgena tego zęba. Czy może coś być tam przy korzeniu?

Autor: Michał Maliński

Jak wyleczyć zapalenie nie niszcząc korony i uratować korzeń zęba?

Byłam na wizycie u stomatologa, po wykonaniu zdjęcia zęba okazało się, że mam stan zapalny między jego dwoma korzeniami. Zalecono mi wizytę u chirurga. Ząb, piątka dolna, był wcześniej leczony i ma założoną koronę. Przez miesiąc odczuwałam lekki ale powracający ból przy nagryzaniu, potem ból zanikł, a pojawiła się zebrana na zewnątrz ropa. Mam 34 lata, nie chorowałam i nie przyjmuję żadnych leków. Chciałabym się dowiedzieć, jak wyleczyć zapalenie nie niszcząc korony i uratować to co zostało z zęba, czyli korzeń?
 

Autor: Michał Maliński

Czy jest możliwość leczenia chirurgicznego zębów w narkozie na kasę chorych?

Od lat borykam się z wielkim problemem jakim jest dentofobia. Strach przed dentystami sprawił, że przestałam chodzić do stomatologa i mój stan uzębienia jest zły. Przez to nie chce mi się żyć! Wstydzę się nawet odezwać, bo nie chce żeby ktokolwiek widział moje zęby. Czy w Polsce możliwe jest leczenie chirurgiczne zębów w narkozie na kasę chorych? Jeśli tak to proszę o jakieś namiary w okolicach Siedlec.

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50