Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Jakie są implanty zębów i które możecie polecić?

Chciałabym się dowiedzieć, jakie są implanty zębów i które są polecane. Połamała mi się wewnętrzna ściana zęba (górna 4). Podobno bardzo niekorzystnie tzn. bardzo głęboko. Dentysta powiedział, że prawdopodobnie nie będzie możliwości dobudowania zęba, bo złamał się bardzo głęboko i mam bardzo wąskie kanały. W związku z tym będzie trzeba wstawić implant za 5000 zł.


Obecnie stosuje się implanty tytanowe lub ze stopu tytanu. W pierwszych latach prób są również implanty cyrkonowe (na razie duży odsetek niepowodzeń). Ze względu na typ budowy są implanty jedno lub dwuelementowe. Generalnie stosuje się implanty klasyczne, tzn. dwuelementowe: implant, do niego przykręca się łącznik, na nim osadza koronę. Polecane? Jak ze wszystkim – każda myszka swój ogonek chwali, co prawda jest kilku wiodących producentów, ale nie wszystkie są godne uwagi z różnych powodów. Generalnie proponuję wybrać i zaufać odpowiedniemu lekarzowi, system implantów jest nieco mniej istotny (tzn. w niedoświadczonych rękach nawet dobry implant nie sprawdzi się). Podział implantów praktyczny to:

– globalne( dostępne w cywilizowanych krajach)

– regionalne

– lokalne

Co to oznacza?

W przypadku implantów globalnych, w razie potrzeby pomoc znajdzie Pani praktycznie wszędzie na świecie. W przypadku regionalnych rozpoczynają się trudności, o lokalnych nie muszę już pisać. Jeśli doszło do złamania głębokiego, decyzję o zdolności do wykonania lub nie wykonania odbudowy protetycznej zęba należy podjąć naprawdę sprawnie (2 tyg.). Później rozwija się stan zapalny kości i rozpoczyna się jej zanik – to już jest dużym utrudnieniem w skutecznym leczeniu implantoprotetycznym. Proszę pamiętać, że implant jest najlepszym rozwiązaniem takiego problemu.

Koszty implantów (implant + korona) wahają się od 5 do 8 tys. zależnie od wariantu rozwiązania, typu implantu, miejsca w Polsce. Najczęściej do tych kosztów dochodzi koszt uzupełnienia kości obok implantu, ewentualnie korona tymczasowa-natychmiastowa.

Osobiście od wielu lat stosuję między innymi (ale najczęściej) implanty firmy Zimmer Denal i Implanntdirect, oba "globalne".