Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka
 

Uczulenie na protezę?

Mam dostawkę częściową górną z vertexu przezroczystego (proteza). I okazuję się, że mam uczulenie, bo całe podniebienie pod dostawką jest czerwone i piecze. Co robić, z czego mogłaby być zrobiona dostawka, żeby wyeliminować uczulenie (szkieletówka nie wchodzi w rachubę - za mało zębów)?

Stan zapalny zębów a wzrost białych krwinek

Byłabym wdzięczna za poradę dotyczący wpływu zębów na wzrost białych krwinek. Otóż powtarzane dwukrotnie w odstępie 3 tygodni badania krwi wykazały leukocytozę i w porównaniu do pierwszego badania poziom WBC wzrósł. Przyczyna jest trudna do zdiagnozowania, ale jedną z możliwości są stany zapalne zębów. Obecnie mam wszystkie zęby wyleczone, przynajmniej tak było na czerwcowej wizycie. Oprócz tego jestem szczęśliwą posiadaczką trzech nie w pełni wyrżniętych ósemek. Jedna jest prawidłowa, jedna przesunięta w stronę policzka i wyżynaniu jednej towarzyszyła ropa ( jakoś w kwietniu). Jestem po leczeniu kanałowym zęba ze zgorzelą miazgi (stan zaczął się prawdopodobnie w grudniu, początek leczenia w marcu, koniec leczenia w czerwcu). To aby przestawić ogólny stan.
Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość, by gdzieś stan zapalny rozwijał się bezobjawowo i powodował wzrost WBC? Dodam, ze przy stanie zgorzelinowym zęba nie miałam żadnych objawów, oprócz lekkiego pulsowania przy schylaniu się/ wstawaniu. A może to te ósemki są przyczyną takiego stanu rzeczy?

Czy mogę skorzystać z bezpłatnej narkozy w ramach NFZ-u?

Witam. Mam 17 lat i niedługo będę miał usuwane chirurgicznie dwa zęby (bodajże siódemki). Czy mam możliwość wybrania narkozy za darmo? Mam straszną dentofobię i nie wyobrażam sobie tego zabiegu z samym znieczuleniem miejscowym.

Kruszące się i psujące zęby po ciąży

Mam wielki problem i zastanawiam się, co z tym zrobić. Od około miesiąca zaczęły mi się osuwać dziąsła na dolnej szczęce, następnie jedynki i dwójki na dole zaczęły sie wykruszać, pojawiły się przez to dziurki i z przodu i z tyłu zębów. Zawsze myłam zęby regularnie. Dwa lata temu urodziłam dziecko. Nie wiem, co teraz robić, aż strach umyć zęby, bo za każdym razem wypada jakiś kawałeczek. Już zapisałam się do dentysty, ale wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Czy mogę sobie jakoś pomóc w domu?


 

Rana po zszyciu zatoki stale się otwiera

Ponad 2 miesiące temu wyrwano mi górną szóstkę i okazało się, że była połączona z zatoką. Jeszcze tego samego dnia chirurg zszył tę zatokę, po tygodniu ściągnął szwy i było wszystko dobrze, aż po 3 tygodniach wróciłam do niego, bo zszyta rana po części się otworzyła. Ponownie zostało to zszyte i tak samo stało się mi to jeszcze dwa razy. Za każdym razem po ściąganiu szwów jest w porządku i wracam z tym samym problemem, że rana zatoki puszcza.
Tak więc byłam szyta już 3 razy, a w tej chwili znów jest ten sam problem, że po średnio 2 lub 3 tygodniach od ostatniego szycia rana się otwiera i powietrze przez nie przelatuje, a nawet gdy płukałam zęby, woda wylewała się nosem. Jestem przerażona kolejnym 4 szyciem i proszę mi podpowiedzieć, co może być tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje. Nie robię nic szczególnego, nie uprawiam sportów, nie dźwigam ciężkich rzeczy, nawet tą stroną nie gryzę, a rana wciąż puszcza. Myślałam, żeby zasięgnąć porady u innego chirurga, ale u tego zapłaciłam raz a dobrze i następne wizyty mam w ramach reklamacji, a gdybym miała iść do innego, na pewno znów musiałabym zapłacić, a na to mnie nie stać. Tak więc bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i z góry dziękuję.

Bezskuteczne próby wyrwania ósemki – znieczulenie nie działa

Wczoraj byłam u dentysty z chorą ósemką. Jest w niej dość spora dziura. Dentysta powiedział mi o leczeniu kanałowym, ale wolałam ją usunąć. Jest to prawa dolna ósemka, lewą mam już usuniętą. Wydaję mi się, że dostałam znieczulenie przewodowe. Twarz mi zdrętwiała, jednak kiedy dentysta chciał wyrwać zęba, poczułam okropny ból - znieczulenie nie zadziałało. Dostałam kolejne, odczekałam jakieś 10 minut, ale ból znowu był okropny. Później dentysta podał jeszcze jedną dawkę znieczulenia, ale zęba i tak nie dało się wyrwać. Ból był nie do zniesienia. Co powinnam teraz zrobić? Dodam, że dziąsło przy zębie jest dość "sfatygowane" i strasznie boli. Zastanawiałam się nad operacyjnym usunięciem, ale czy wtedy znieczulenie zadziała?


 

Zdarte dziąsła po zabiegu piaskowania zębów

Kilka dni temu miałam piaskowanie zębów. Po zabiegu zauważyłam, że mam zdarte dziąsła, tj. zrobiły się cieniutkie, zwłaszcza w rejonie dolnych siekaczy, brakuje takiego charakterystycznego kołnierzyka z dziąsła, który zwykle otacza zęby. Poza tym niektóre brodawki są uszkodzone, tj. albo są cieńsze, albo mają ścięte wierzchołki. Jestem już parę dni po zabiegu, ale dziąsła dosyć mocno bolą, pieką. Regularnie kładę na nie solcoseryl. Czy takie dolegliwości po tym zabiegu to norma? Czy dziąsła się zregenerują, czy jest szansa, że wrócą do poprzedniego stanu? Dodam, że nie mam paradontozy, złogów kamienia ani żadnych innych problemów z dziąsłami. Chciałam po prostu usunąć z zębów osad po herbacie.

Chcę pozbyć się diastemy, ale mam krzywe jedynki

Mój problem i powód największych kompleksów - to dosyć spora diastema między jedynkami. Marzę o tym, żeby się jej pozbyć. Czytałam wiele o kompozycie i wydaje mi się dobrym, niedrogim wyjściem. Tylko posiadam wątpliwość: mam nie do końca równe zęby (jedynki są leciutko przekrzywione) i zastanawiam się czy na takie właśnie zęby da się nałożyć kompozyt bez wcześniejszej kuracji z aparatem ortodontycznym. Taki aparat to już spory wydatek i super by było, gdyby mogło się obejść bez niego.

Czy ząb po powtórnym leczeniu kanałowym powinien boleć?

Bardzo proszę o odpowiedź, jak długo może i czy w ogóle powninien boleć ząb po wykonanym powtórnym leczeniu kanałowym. Miałam ponad miesięc temu usuwaną dolną szóstkę. Ponieważ sąsiednia martwa piątka była, jak się okazało na zdjęciu Rtg, niewypełniona do końca, zdecydowałam się na jej ponowne przeleczenie. Po ustąpieniu znieczulenia ząb bardzo bolał. Teraz stopniowo - a jestem już 4 dni po zabiegu - ból ustąpił, ale ząb jest nadal wrażliwy na ostukiwanie. Na zdjęciu widoczna jest ta 5 jeszcze przed powtórnym reendo.

 

Proszę o ocenę zdjęcia RTG

Bardzo proszę o ocenę mojego zdjęcia RTG, czy nie ma jakiś nieprawidłowości, torbieli itd. Na początku roku 2012 miałem wyrywane wszystkie 4 ósemki.