Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Polski unit stomatologiczny? Najlepszy wybór na trudne czasy!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Polski unit stomatologiczny? Najlepszy wybór na trudne czasy!

Polski unit stomatologiczny? Najlepszy wybór na trudne czasy!

Na łódzkim Widzewie, w niczym nie wyróżniającym się bloku, mieści się od niedawna trójstanowiskowy gabinet stomatologiczny zespołu dr. Piotra Skrzypka – jednego z najlepszych łódzkich implantologów. Nowe miejsce to oczywista decyzja o nowoczesnych unitach. Jednak pełne wyposażenie gabinetu stomatologicznego to ogromny wydatek, a w dzisiejszych trudnych czasach – mimo dostępności różnych źródeł finansowania – obciążenie finansowe na lata. Czy rozwój własnej praktyki stomatologicznej musi zatem wiązać się z olbrzymimi wydatkami? Niekoniecznie, nawet gdy planuje się zainwestować w kilka stanowisk, np. jedno do implantologii, drugie do stomatologii zachowawczej, a trzecie typowo higienistyczne – tak jak to zaplanował dr Skrzypek. Jaki zatem unit wybrać w nadchodzących trudnych dla branży czasach?

Nowoczesny unit stomatologiczny nie musi być skomplikowany, a nawet nie powinien taki być. W dzisiejszych czasach liczy się przecież ekonomia działalności i koszty funkcjonowania gabinetu. Tanie unity sprowadzane z zagranicy nie dają ani pewności pracy, ani pewności ewentualnego serwisu. Unity zachodnie są natomiast coraz droższe, choćby z uwagi na rosnący kurs euro czy dolara. Poza tym, mają wyższe koszty utrzymania i serwisowania, a przez przeładowanie funkcjami i elektroniką są coraz bardziej zawodne.

Warto więc zwrócić uwagę na ofertę sprawdzonego polskiego producenta. Firma Makromed w zeszłym roku obchodziła 25-lecie istnienia i przez ten czas wyprodukowała już prawie 5,5 tys. unitów! Jej flagowy produkt – zaprezentowany 2 lata temu model Exima neo – cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Makromed to solidna firma, znana wśród stomatologów. Zarówno dr Piotr Skrzypek, jak i wiele jego koleżanek i kolegów z branży, miało już okazję pracować na unitach stworzonych przez tego rodzimego producenta. Jakie wrażenia? Solidne wykonanie i bezawaryjność.

Zaprezentowana na 25-lecie firmy limitowana wersja jubileuszowa unitu Exima neo to wyjątkowe 25 egzemplarzy. – Warto się na nią zdecydować nie tylko z uwagi na przedłużoną z 2 do 5 lat gwarancję producenta – mówi dr Skrzypek. – Część przychodu ze sprzedaży tych unitów Makromed przekazuje na wsparcie fundacji Gajusz, opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi – dodaje.

Istnieje przekonanie, że polskie produkty nie są nowoczesne. – Naprawdę??? – dziwi się dr Skrzypek. Nowoczesny nie znaczy skomplikowany. Polska jest przecież znana na świecie choćby z pięknego designu mebli. Czemu z unitami miałoby być inaczej? – Super rozwiązaniem jest zintegrowany z blokiem spluwaczki pojemnik na chusteczki higieniczne. Nie widziałem takiego rozwiązania w prawie żadnym zachodnim unicie – dodaje.

A jak przebiegała współpraca? – Na etapie realizacji firma była bardzo elastyczna i spełniła moje dodatkowe życzenia – mówi dr Piotr Skrzypek.

W dokonaniu zakupu unitów bardzo pomógł dr. Skrzypkowi stworzony przez Makromed profesjonalny konfigurator. – Dzięki niemu mogłem nie tylko obejrzeć unity w 3D, ale również zapoznać się z dostępnym wyposażeniem oraz dokonać symulacji cenowych. To zdecydowanie najbardziej przyjazny użytkownikowi konfigurator unitów, jaki znam – podsumowuje dr Skrzypek.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Meditrans - Dentonet.pl
Sprzęt i serwis, które szanują Twój czas Lekarz

Nikogo już nie dziwi fakt, że obecnie najważniejszą walutą na świecie wcale nie są pieniądze, ale czas, którego nie da się cofnąć, dostać w prezencie czy kupić. Dla każdego z nas doba ma 24 h, a czas lekarza dentysty poświęcony pracy z pacjentem najc...

"Jak znalazłem rozwiązanie dylematu każdego implantologa?" Lekarz

Pomiar stabilności gniazda implantu jest jednym z najważniejszych zadań, stojących przed implantologiem w jego codziennej pracy. Jako implantolog korzystam od dłuższego już czasu z unitu implantologicznego SURGIC Pro produkcji japońskiej firmy NSK N...

eczenie ortodontyczne - Dentonet.pl
Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na leczenie ortodontyczne? Pacjent

Leczenie ortodontyczne jest kosztowne – to nie ulega wątpliwości. Trudno jednoznacznie wskazać konkretne wydatki, ponieważ wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu oraz wybranej kliniki. Koszty leczenia ortodontycznego – dane szacunkowe Jak p...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Przestoje gabinetów a sprawne funkcjonowanie sprzętu po przerwie Lekarz

Wiele gabinetów stomatologicznych ze względu na wprowadzony stan epidemii w Polsce zamyka gabinety zgodnie z odgórnymi zaleceniami. Pamiętajmy, że sprzęt w naszym gabinecie należy odpowiednio przygotować na dłuższe przestoje, tak by po powrocie do pr...

turystyka stomatologiczna - Dentonet.pl
Obcokrajowcy leczą zęby w Polsce - atutem głównie niskie ceny Lekarz

Turystyka stomatologiczna w Polsce nabiera rozmachu. Z roku na rok polskie gabinety odwiedza coraz więcej Niemców, Brytyjczyków a nawet Skandynawów. Cudzoziemców przyciągają niższe ceny, wysoka jakość leczenia oraz nowocześnie wyposażone, komfortowe ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres