Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Polscy lekarze o Konsultantach Krajowych

Brak komentarzy | Publikacja:
Polscy lekarze o Konsultantach Krajowych

Polscy lekarze o Konsultantach Krajowych

41% lekarzy uważa, że Konsultanci Krajowi i Wojewódzcy są potrzebni, 28% jest odmiennego zdania – wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 1003 lekarzy przez portal Konsylium24.

Po dymisji z funkcji Konsultanta Krajowego ds. Okulistyki Profesora Jerzego Szaflika przez media przetacza się w ostatnich tygodniach kolejna dyskusja na temat funkcjonowania systemu lekarskich Konsultantów Krajowych i Wojewódzkich.

Podobna dyskusja miała miejsce już wielokrotnie, ostatnio w maju 2011 przy odwoływaniu Profesora Jana Lubińskiego, Konsultanta Krajowego ds. Genetyki Klinicznej.

Najbardziej radykalni komentatorzy życia publicznego, najczęściej niezwiązani z medycyną, twierdzą że system lekarskich konsultantów powinien zostać zlikwidowany. Lekarze praktycy są odmiennego zdania.

W dniach 31.08-01.09.2012 portal Konsylium24 zapytał 1003 losowo dobranych lekarzy "Czy konsultant krajowy i konsultant wojewódzki w Twojej specjalizacji są potrzebni?". 41% lekarzy odpowiedziało, że są potrzebni, 28% było przeciw, a co 3 lekarz nie miał zdania na ten temat.

"Czy kiedykolwiek skorzystałaś/eś z pomocy konsultanta krajowego/wojewódzkiego w Twojej specjalizacji?" zapytało również Konsylium24. 20% lekarzy co najmniej raz skorzystało z pomocy Konsultanta. Wśród lekarzy, którzy twierdząco odpowiedzieli na to pytanie aż 77% uważa, że Konsultanci są potrzebni, tylko 8% jest odmiennego zdania.

Konsultanci Krajowi powoływani są przez Ministra Zdrowia. Do ich zadań należy w szczególności kontrola realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy, sporządzanie opinii o potrzebach kadrowych w danej dziedzinie medycyny oraz pomoc merytoryczna lekarzom w przypadku trudnych sytuacji klinicznych i organizacyjnych.

Sondaż został przeprowadzony na portalu tylko dla lekarzy Konsylium24.pl w dniach 31.08 – 01.09.2012 wśród 1003 losowo wybranych lekarzy.

 

źródło: Konsylium24.pl

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
Lekarze dentyści w walce z COVID-19? Opinia prawnika Lekarz

Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jeszcze wiosną zostały objęte przepisami o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, tj. ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W...

wynagrodzenia lekarzy - Dentonet.pl
Lekarze chcą rozmawiać z rządem o wynagrodzeniach Lekarz

30 września 2020 r. przedstawiciele zawodów medycznych skierowali wniosek do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o uwzględnienie w pracach zespołu do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadn...

Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Marzena Dominiak - Dentonet.pl
Wrocław: lekarze dentyści w kolegium Uniwersytetu Medycznego Lekarz

Prof. Marzena Dominiak – prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – znalazła się w zaproponowanym składzie kolegium rektorsko-dziekańskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kadencji 2020-2024. Ma pełnić funkcję prorektora ds. strategii...

ubezpieczenie dla dentystów - Dentonet.pl
Dlaczego lekarze dentyści potrzebują ubezpieczenia? Lekarz

Posiadanie gabinetu dentystycznego wiąże się nie tylko z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, ale także z koniecznością respektowania wielu zasad i regulacji prawnych. Wśród zagrożeń towarzyszących wykonywaniu zawodu lekarza dentysty m.in. ekonomicznyc...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji