Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Piwo na znieczulenie?

Brak komentarzy | Publikacja:
Piwo na znieczulenie?

Piwo na znieczulenie?

Nie milkną głosy brytyjskich mediów opisujące brak opieki dentystycznej w ramach NHS w niektórych regionach kraju. Dziennik The New Scotsman opisuje burzliwe posiedzenie Izby Lordów poświęcone dramatycznej sytuacji w opiece zdrowotnej, zwłaszcza stomatologicznej.

Na tymże posiedzeniu baronessa Oppenheim-Barnes wywołała jednak salwy śmiechu po tym jak przytoczyła telefoniczną rozmowę pewnej kobiety z dziennikarzem radia BBC.

Okazuje się, że zdesperowana kobieta poskarżyła się znanemu dziennikarzowi Jeremy Vine w porannej rozmowie telefonicznej na żywo, że z braku stomatologa mającego kontrakt z NHS w najbliższej okolicy, sama sobie musiała wyrwać zęba. A jako znieczulenia użyła trzech kufli piwa!

Reprezentująca konserwatystów inna baronessa Gardner of Parkes zapytała, czy rząd brytyjski jest zadowolony z deklarowanej powszechnej dostępności do bezpłatnych usług stomatologicznych.

Odpowiadając na interpelacje Lord Warner poinformował, że rząd premiera Blair’a przeznaczył już ponad 59 mln funtów na poprawę sytuacji w opiece stomatologicznej, z czego tylko 9 mln przeznaczono na szczególnie dotknięte brakiem tej opieki regiony Wielkiej Brytanii.

 

(inf.wł.)


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji