Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Piotrowi Chmielowskiemu jednak uchylono immunitet

Brak komentarzy | Publikacja:
Piotrowi Chmielowskiemu jednak uchylono immunitet

Piotrowi Chmielowskiemu jednak uchylono immunitet

Sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich jeszcze w lipcu opowiedziała się przeciwko uchyleniu immunitetu Piotrowi Chmielowskiemu (RP).

Jednak posłowie podczas plenarnego posiedzenia Sejmu zdecydowali o uchyleniu immunitetu posłowi i wyrazili zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności cywilnej.

O uchylenie immunitetu wnioskował były powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie Paweł Policzkiewicz.

Miało to związek z oświadczeniem poselskim Chmielowskiego z grudnia ubiegłego roku, w którym poseł Ruchu Palikota oskarżył go o niekompetencję i łamanie prawa.

Sprawe opisywaliśmy w Dentonecie – przeczytaj: Poseł Chmielowski krytykuje sanepid

Jak mówił wówczas Chmielowski, szef lubelskiego Sanepidu "piastując to stanowisko, systematycznie i z premedytacją łamie prawo, powodując powszechne zagrożenie życia i zdrowia obywateli".

"Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie Paweł Policzkiewicz chełpi się tym, że wydaje decyzje zamknięcia gabinetów stomatologicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej świadczących usługi stomatologiczne, ponieważ w jego mniemaniu nie respektują one (…) ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń u ludzi" – stwierdził w swym oświadczeniu Chmielowski.
 

źródło: RynekZdrowia.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

e dokumentacja
E-dokumentacja jednak później - minister wydał rozporządzenie Lekarz

Minister zdrowia wydał rozporządzenie, w którym uchylił wcześniejszą decyzję o obowiązkowym prowadzeniu od 1 stycznia 2019 r. historii choroby oraz historii zdrowia i choroby.Przypomnijmy – na mocy par. 10a załącznika do rozporządzenia w sprawie ogól...

IDS - Dentonet.pl
Międzynarodowe targi IDS 2021 jednak hybrydowe? Lekarz

Do rozpoczęcia kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Stomatologicznej (International Dental Show; IDS) w Kolonii pozostało dokładnie pół roku. Organizatorzy tej największej na świecie imprezy handlowej branży stomatologicznej zapowiedzieli, że zami...

ROZWIŃ WIĘCEJ
odpady medyczne - Dentonet.pl
GIS wyjaśnia: odpady medyczne jednak nie wysoce zakaźne Lekarz

Z pisma przesłanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego do NRL i wojewodów wynika, że odpady medyczne – nawet powstałe na skutek leczenia pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 – są odpadami klasy B, nie A. Przypomnijmy – wiele gabinetów ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji