Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Pij mleko, będziesz… miał lepszy wytrysk

Publikacja:

Pij mleko, będziesz… miał lepszy wytrysk

Okazuje się, że regularne picie mleka od pierwszych dni życia, a później także innych przetworów mlecznych może zadecydować o długości naszego życia.

Magazyn „Heart” informuje o takim właśnie odkryciu, którego dokonali brytyjscy i australijscy naukowcy.

Autorzy badań podkreślają, że wyniki ich badań nie pozostawiają wątpliwości, że dzieciom należy każdego dnia podawać adekwatną do ich wieku porcję nabiału.

Autorami badań są naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu (Wielka Brytania) i Instytutu Badań Medycznych w stanie Queensland (Australia). Badacze podjęli się przeanalizowania informacji dotyczących diety i nawyków żywieniowych w grupie ponad 4 tysięcy Brytyjczyków. Dane te pochodzące z lat 30-tych minionego stulecia porównano z tymi zebranymi po 65 latach.

Wyniki wskazały jednoznacznie, że osoby, w których diecie znajdowało się dużo wapnia, głównie pod postacią mleka i jego przetworów były mniej narażone na wystąpienie groźnych dla życia schorzeń.

Dzienne spożycie przynajmniej 400 mg wapnia obniżało ryzyko śmierci wywołanej udarem mózgu.

Badacze wskazują, że jedna szklanka mleka dziennie zaspokaja w pełni dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten cenny pierwiastek.

Zdaniem naukowców odpowiednio duża ilość wapnia w organizmie pozwala regulować ciśnienie krwi. Wartości ciśnienia tętniczego utrzymujące się w normie to mniejsze ryzyko wystąpienia udaru mózgu i chorób serca.

Wapń jest ponadto podstawowym budulcem kości i zębów. Dieta mleczna i bogata w wapń pozwala utrzymać zęby w zdrowiu, przyczynia się do demineralizacji szkliwa, czyli procesu wbudowywania się składników mineralnych w powierzchnię zęba.

Organizując dietę pamiętajmy by produkty mleczne zawierały jak najmniej tłuszczu mogącego powodować wzrost poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

na podstawie:news.bbc.co.uk


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dane osobowe - Dentonet.pl
ZUS informuje pacjenta, że lekarz miał dostęp do jego danych Lekarz

Jeżeli lekarz lub lekarz dentysta zaloguje się do Platformy Usług Elektronicznych, ale nie wystawi lub nie anuluje elektronicznego zwolnienia, ZUS poinformuje pacjenta, że miał dostęp do jego danych osobowych.Prezes ZUS-u Gertruda Uścińska zwróciła s...

zębiak złożony - Dentonet.pl
7-letni chłopiec z Indii miał w jamie ustnej… 526 dodatkowych zębów! Lekarz

W Saveetha Dental College and Hospital w Indiach zoperowano chłopca, u którego w trakcie badania RTG stwierdzono… 526 dodatkowych zębów – informuje RMF FM powołując się na CNN.Do szpitala w Saveetha z rodzicami zgłosił się chłopiec skarżący się na bó...