Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Pierwszy dzień Asysdentu już za nami

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Pierwszy dzień Asysdentu już za nami

Pierwszy dzień Asysdentu już za nami

Za nami pierwszy dzień AsysDentu – II Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych. Wczoraj odbyła się konferencja na temat profesjonalnej periohigieny.

Wykłady prowadzili specjaliści z tej dziedziny: prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka, dr n. med. Natalia Lewkowicz oraz dr n. med. Wojciech Bednarz. W ciekawy i inspirujący sposób przedstawili problemy, z jakimi asysta spotyka się w codziennej pracy oraz pokazali jakie są możliwości asystentek i higienistek w leczeniu pacjentów z problemami w obrębie przyzębia.

Jednym z najważniejszych zadań profesjonalnej asysty jest edukacja pacjentów w zakresie higieny jamy ustnej, co jest podstawową profilaktyką przeciw powstawaniu problemów periodontologicznych oraz jednym z pierwszych kroków, jakie należy podjąć przy rozpoczynaniu leczenia chorób przyzębia.

Każdy z wykładowców podkreślał nieocenioną rolę asystentek oraz higienistek w zespole stomatologicznym. Wielokrotnie zwracano uwagę na to, jak ważna jest ich pomoc w procesie leczenia pacjentów.

Dziś, drugiego dnia AsysDentu, odbywają się warsztaty praktyczne w małych grupach. Ich tematyka jest zróżnicowana – od periodontologii, poprzez higienę, endodoncję, kończąc na psychologicznych aspektach podczas pracy z pacjentem. Wszystkie warsztaty zostały przygotowane w taki sposób, aby uczestniczki mogły zdobyć praktyczne umiejętności, które przydadzą się w ich codziennej pracy.

W najbliższych dniach będziemy podawać bardziej szczegółowe relacje z AsysDentu. W przygotowaniu jest również wideorelacja z tego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie w konferencję i zapraszamy na następną edycję! 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Praca asystentek i higienistek w dobie pandemii, czyli Asysdent online! Asysta

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na funkcjonowanie całej branży stomatologicznej, nie wyłączając codziennej pracy asystentek i higienistek stomatologicznych. Wokół tego właśnie tematu koncentrować się będzie zaplanowany na sobotę 25 kwietn...

Pierwszy w historii Asysdent online już w sobotę 25 kwietnia! Asysta

25 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się pierwszy w historii webinar Asysdent, przeznaczony dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Udział w konferencji online jest bezpłatny. Zgodnie z pierwotnym planem, najbliższa sobota – 25 kwietnia – mi...

Walentynki z ASYSDENTEM – kup bilet na konferencję 10% taniej! Asysta

Walentynki to dzień, w którym chętnie obdarowujemy bliskich drobnymi podarunkami. A może w tym roku, dla odmiany, zrobisz prezent sobie? Od 14 do 17 lutego kup bilet na ASYSDENT 2020 aż 10% taniej! Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla wszystkic...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Ogólnopolska konferencja ASYSDENT już po raz siódmy! Asysta

W poniedziałek (10 lutego) rusza sprzedaż biletów na VII Ogólnopolską Konferencję Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020 – największe w Polsce wydarzenie edukacyjne dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Zapraszamy na stron...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres