Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Pielęgnacja stóp

Brak komentarzy | Publikacja:
Pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp

Zima jest porą roku, która ma wyjątkowo niekorzystny wpływ na nasze stopy. Przede wszystkim – pozbawione są one powietrza – uciskane są przez skarpety, rajstopy i buty. A zatem – potrzebują one szczególnej pielęgnacji. Tymczasem bardzo często o tym zapominamy, albo nie poświęcamy naszym stopom wystarczającej ilości czasu. To duży błąd, gdyż mają one znaczący wpływ na nasze samopoczucie i komfort w pracy (szczególnie, kiedy spędzamy dużo czasu na nogach).

Lżejsze obuwie
W ciepłych butach nasze nogi intensywnie się pocą, a przez to skóra staje się rozmiękczona, a wtedy – łatwo o grzybicę. Ponadto od przegrzewania naskórek na stopach staje się grubszy (zwłaszcza na piętach i dużym palcu). Przez to stopy tracą zdrowy i estetyczny wygląd. Stąd warto pamiętać, by w pracy zmieniać obuwie na lżejsze i przy każdej możliwej okazji – wietrzyć stopy.

Jak przycinać paznokcie?
Niektórzy twierdzą, że zimą należy krócej przycinać paznokcie. To prawda, ale nie należy przesadzać, ponieważ to sprzyja rozwojowi grzybicy i podrażnieniom. Jednakże nie powinny też opierać się one o buty (zapobiega to wrastaniu paznokci).

Preparaty przeciwgrzybiczne
Warto używać kremów pielęgnacyjnych, które zawierają składniki przeciwgrzybiczne (np. olejek z drzewa herbacianego). Jeśli nasze stopy nadmiernie się pocą – przed założeniem rajstop, skarpet czy butów należy użyć antybakteryjnego dezodorantu. Można korzystać także z zasypki, która zapobiega rozwojowi drożdżaków oraz spryskiwać dezodorantem wnętrze butów.

Kosmetyczka
Na pewno warto także skorzystać z fachowej pomocy i od czasu do czasu fundować sobie profesjonalny pedicure. Oczyszczone ze zrogowaciałego naskórka stopy – z pewnością ci się za to odwdzięczą. Dobrze jest również stosować peeling do stóp 2-3 razy w tygodniu. Można także moczyć stopy w ciepłej (ale nie gorącej) wodzie z dodatkiem soli, oliwy (lub olejku) i soku z cytryny.

BZ

Źródło: Poradnik domowy
 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji