Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

NIL: wynagrodzenia rezydentów do Trybunału Konstytucyjnego

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
NIL: wynagrodzenia rezydentów do Trybunału Konstytucyjnego

NIL: wynagrodzenia rezydentów do Trybunału Konstytucyjnego

26 stycznia Naczelna Rada Lekarska złożyła wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją i Kodeksem Pracy przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z 27 października 2017 r. w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.

NRL zwróciła się o zbadanie rozporządzenia w zakresie, w jakim przepisy te różnicują wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury w zależności od postępowania kwalifikacyjnego, w którym lekarz został zakwalifikowany do odbywania specjalizacji.

Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem wysokość zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia lekarza i lekarza dentysty odbywającego specjalizacje w ramach rezydentury zakwalifikowanego do odbywania specjalizacji w pierwszym lub wcześniejszych postępowaniach kwalifikacyjnych prezentuje się następująco:

rezydentury-1

Z kolei wysokość zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia lekarza i lekarza dentysty odbywającego specjalizację w ramach rezydentury zakwalifikowanego do odbywania specjalizacji w drugim lub kolejnych postępowaniach kwalifikacyjnych wynoszą:

rezydentury-2

Zgodnie z nowymi przepisami każdy lekarz prowadzący działalność leczniczą MUSI indywidualnie zawrzeć ubezpieczenie obowiązkowe. Jaką ochronę zapewnia, a czego nie oferuje ubezpieczenie?

AF na podst. NIL

Fot. Arcaion, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

wynagrodzenia rezydentów - Dentonet.pl
Minister zdrowia o wysokości wynagrodzeń lekarzy rezydentów Lekarz

W środę na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjali...

Podwyżki dla rezydentów i specjalistów? Wzory oświadczeń od NIL Lekarz

Samorząd lekarski informuje o przygotowaniu wzoru oświadczeń, które powinni składać lekarze chcący skorzystać ze zwiększenia wynagrodzenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej fin...

Pensje lekarzy rezydentów w Trybunale Konstytucyjnym Lekarz

 - Naczelna Rada Lekarska uznała, że rozporządzenie bezzasadnie różnicuje podmioty, które powinny być traktowane równo wobec prawa. W rozporządzeniu rozróżniono wysokość wynagrodzenia przyznanego lekarzom rezydentom w zależności od tego, w którym pos...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres