Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Pasta do zębów, która zmienia kolor

Brak komentarzy | Publikacja:
Pasta do zębów, która zmienia kolor

Pasta do zębów, która zmienia kolor

Amerykański nauczyciel chemii i emerytowany stomatolog Howard Wright wynalazł nowy rodzaj pasty do zębów dla dzieci. Pasta ta używana przez dziecko podczas mycia zębów po pewnym czasie zmienia kolor.
 

Według obserwacji Wrighta, przeciętne dziecko szczotkuje zęby przez 10 do 15 sekund. To oczywiście za krótko, aby mycie zębów było skuteczne. Nowo wynaleziona pasta służy jako swoisty „minutnik” i informuje dziecko, że po zmianie jej koloru proces mycia uzębienia można już zakończyć.
 

Pasta o nazwie Morphpaste to również świetna zabawa – twierdzi Wright. Formuła pasty jest niezwykle prosta ale efekty rewelacyjne – zachwala były stomatolog.
 

Zaletą pasty jest również brak w jej składzie siarczanu sodu, mocno kontrowersyjnego detergentu i środka spieniającego – przekonuje dr Wright. Według niego środek ten nie wiadomo dlaczego jest stosowany w pastach do zębów pomimo faktu, że według niektórych badań jest on przyczyną powstawania pleśniawek w jamy ustnej dzieci.
 

Zmieniająca kolor pasta do zębów to nie jedyny wynalazek amerykańskiego nauczyciela. Kilka lat temu wynalazł i opatentował specjalny „sztormowy” gwizdek, uważana za najgłośniejszy gwizdek na świecie. Dochody z gwizdka pomogły Wrightowi porzucić stomatologię i zająć się ulubionym zajęciem – nauczaniem dzieci.
Wszystkich zainteresowanych nową pastą musimy jednak zmartwić. Według naszej wiedzy Morphpaste nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju.

 

(inf.wł.)


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Pacjent

Szczotkowanie zębów to czynność tak rutynowa, że zwykle nawet się nad nią nie zastanawiamy. Dobór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle istotny dla zdrowia naszych zębów. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów szczoteczek, jednak jak w...

ROZWIŃ WIĘCEJ
pasta witaminowa - Dentonet.pl
Pasta z dodatkiem witaminy B12 polecana dla wegan Asysta

Niemieccy badacze twierdzą, że pasta do zębów wzbogacona witaminą B12 jest znakomitym źródłem tej substancji dla wegan, którzy z powodu rezygnacji z produktów zwierzęcych cierpią na jej niedobory – informuje Dental Tribune. Witamina B12 występuje p...

pasta Darlie - Dentonet.pl
Colgate-Palmolive: pasta do zębów Darlie zmieni wizerunek Asysta

Koncern Colgate-Palmolive poinformował, że po fali antyrasistowskich protestów w USA zmieni identyfikację wizualną swojej pasty do zębów Darlie. W przeszłości nazywała się ona "Darkie", a na opakowaniu znajdował się wizerunek czarnoskórego mężczyzny ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji