Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Parosin 2 – preparat do płukania, przemywania i oczyszczania kieszonek dziąsłowych

Brak komentarzy | Publikacja:
Parosin 2 – preparat do płukania, przemywania i oczyszczania kieszonek dziąsłowych

Parosin 2 – preparat do płukania, przemywania i oczyszczania kieszonek dziąsłowych

Arkona Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą farmaceutyczną. Działa już od 15 lat, specjalizując się w produkcji materiałów stomatologicznych. Od 2003 roku, jako jedyna w Polsce, wytwarza kompozytowe materiały do wypełnień i rekonstrukcji zębów. Wyroby powstają w ścisłej współpracy z najwyższej klasy lekarzami stomatologami oraz czołowymi polskimi chemikami. Jednym z przykładów takiego produktu jest Parosin 2 – znakomity, jedyny w Polsce preparat do płukania, przemywania i oczyszczania kieszonek dziąsłowych. Parosin 2 powstał na bazie poprzedniej wersji preparatu o nazwie Parosin.

Prowadzony monitoring rynku i opinii użytkowników na temat Parosinu pozwolił na wprowadzenie zmian, dając w efekcie produkt nowoczesny i bardziej przyjazny pacjentowi. Płukanie dotychczas stosowanymi preparatami na bazie wody utlenionej i chlorheksydyny w takich miejscach jak kieszonki dziąsłowe poprzez tworzoną pianę wywołuje ból. Ból ten zwiększa napięcie tkankowe, co powoduje, że obrzęknięta tkanka boli jeszcze bardziej. Zjawisko to zostało uznane za dużą uciążliwość i dyskomfort dla pacjenta, stąd działania zmierzające do takiego udoskonalenia produktu, aby pienienie się nie pojawiało. Parosin 2 ma także całkowicie inny mechanizm działania dezynfekcyjnego, a ponieważ teraz już się nie pieni, pacjent nie odczuwa bólu podczas procesu przepłukiwania. Produkt posiada doskonale dobraną strukturę opracowaną przez stomatologa dla pacjenta. Warto też zwrócić uwagę na unikatową mieszankę jonów i soli mineralnych.

Parosin 2 – znakomity, jedyny w Polsce preparat do płukania, przemywania i oczyszczania kieszonek dziąsłowych i innych zapaleń dziąseł lub błony śluzowej jamy ustnej spowodowanych zaleganiem resztek pokarmowych, niezależnie od przyczyny ich powstania.

– rozpuszcza i rozrzedza treść zapalną z kieszonek dziąsłowych bez bolesnego wytwarzania piany,

– usuwa 99% drobnoustrojów,

– nie przebarwia zębów i nie drażni miękkich tkanek zęba,

– likwiduje zapalenia kieszonek dziąsłowych i innych miejsc, gdzie utrudniona lub niemożliwa jest higiena domowa, np. okolice przęseł mostów okolice protez, zapalenia dziąseł, miejsca utrudnionego wyżynania się zębów.

Wskazania:

– Do płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych dziąseł i przyzębia.

– Do płukania kieszonek dziąsłowych powstających między zębami ze źle odbudowanymi punktami stycznymi gdzie dochodzi do zalegania resztek pokarmu.

– Do płukania kieszonek dziąsłowych powstających przy trudno wyżynających się zębach trzecich trzonowych.

 

                     

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

płyn przeciw grzybicy - Dentonet.pl
Jak płyny do płukania jamy ustnej zwalczają koronawirusa Asysta

Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff przechodzą do kolejnego etapu badań nad skutecznością płynów do płukania jamy ustnej w walce z koronawirusem. Na początku 2021 r. ruszą badania kliniczne. Przypomnijmy – już w maju br. multidyscyplinarny zespół nauk...

płyn przeciw grzybicy - Dentonet.pl
Płyny do płukania ust mogą ograniczać emisję koronawirusa Asysta

Kolejna grupa naukowców przekonuje, że dostępne powszechnie płyny do płukania jamy ustnej mogą skutecznie ograniczać transmisję koronawirusa – informuje „Journal of Infectious Diseases”. Już pod koniec maja multidyscyplinarny zespół naukowców z Card...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Płyn do płukania ust - Dentonet.pl
Płyny do płukania ust mogą pomóc zwalczać koronawirusa Asysta

Multidyscyplinarny zespół naukowców z Cardiff University School of Medicine przekonuje, że płyny stosowane do płukania jamy ustnej mogą niszczyć otoczkę lipidową koronawirusów, zwalczając replikację SARS-CoV-2 w jamie ustnej i gardle. W związku z tym...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji