Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Paradontoza a infekcje dróg oddechowych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Paradontoza a infekcje dróg oddechowych

Paradontoza a infekcje dróg oddechowych

Naukowcy z uniwersytetu w Buffalo po zbadaniu prawie 14 tys. osób stwierdzili, że długotrwałe infekcje dróg oddechowych znacznie częściej pojawiają się u chorych na paradontozę.

Odpowiedzialne za nią bakterie potrafią prawdopodobnie przedostawać się do dróg oddechowych i wywoływać zapalenia, przez co inne drobnoustroje mogą łatwiej atakować płuca.

Z kolei u osób palących duże ilości papierosów (obok zapalenie dziąseł) znacznie zwiększa ryzyko rozwoju raka trzustki.

Zdaniem badaczy z amerykańskiego National Cancer Institute wśród palaczy, którzy stracili wszystkie zęby, występuje o 63 proc. (!) większe ryzyko zachorowania na raka niż wśród tych, którym wypadło nie więcej niż dziesięć zębów.

Nie trzeba natomiast palić, aby choroby zębów czy dziąseł znacznie zwiększały prawdopodobieństwo zachorowania na raka jamy ustnej.

Podczas ostatniego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego przedstawiono wyniki badań mówiących, że ludzie z ciężką paradontozą aż czterokrotnie częściej chorowali na ten typ raka w porównaniu z osobami, które miały zdrowe zęby i dziąsła.

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

rak wątroby - Dentonet.pl
Zły stan zdrowia jamy ustnej zwiększa ryzyko raka wątroby Lekarz

Zły stan zdrowia jamy ustnej aż o 75% zwiększa ryzyko zachorowania na raka wątrobowokomórkowego – najczęstszą odmianę raka wątroby. Takie wnioski wyciągnęli badacze z Queen’s University Belfast po analizie danych dotyczących 469 tys. mieszkańców Wiel...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Zły stan zdrowia dziąseł zwiększa ryzyko raka wątroby Asysta

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Wielkiej Brytanii, zły stan zdrowia dziąseł aż o 75% zwiększa ryzyko rozwoju raka wątrobowokomórkowego.Badania i analizy przeprowadzane w ubiegłych latach przez naukowców z całego świata uwypuklił...

Produkty Sunstar G.U.M – holistycznie dla zdrowia dziąseł Lekarz

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zdrowe dziąsła to zdrowy cały organizm, a stany zapalne i choroby dziąseł mają związek z występowaniem groźnych dla człowieka schorzeń, w tym nowotworów. Dlatego tak istotna jest codzienna, systematyczna higien...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres