W marcu „Polska mówi aaa”
Choroby zębów i dziąseł to problem niemal 100% dorosłych Polaków. Do głównych przyczyn należą nieodpowiednia higiena jamy ustnej, brak czasu i nieregularne wizyty u stomatologów. Chcąc promować zdrowe nawyki i edukację w tym obszarze, w ramach obchodzonego 20 marca Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej enel-med stomatologia zaprasza na darmowe przeglądy dentystyczne połączone z instruktażem prawidłowej higieny.

Choć Światowy Dzień Jamy Ustnej obchodzony jest 20 marca, specjaliści prowadzą wytężone działania z zakresu promocji zdrowych nawyków przez cały miesiąc. Do podstawowych zasad pielęgnacji zgodnie zaliczają prawidłowe mycie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz cykliczne kontrole stomatologiczne. Prowadzona pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego kampania profilaktyczna „Polska mówi aaa” obejmuje darmowe przeglądy połączone z instruktażem higieny, a do swoich gabinetów zaprasza partner akcji - enel-med stomatologia. Marka oferuje wizyty w 20 swoich klinikach na terenie całego kraju.
- Pacjenci często zapominają o regularnych kontrolach u stomatologa. U dorosłych oznacza to wizyty co pół roku, a u dzieci nawet co 3-4 miesiące. Niestety dzisiejszy tryb życia nie pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Dieta bogata w cukry proste to doskonałe pożywienie dla bakterii, a codzienny pośpiech sprawia, że nie zachowujemy należytej staranności podczas mycia zębów. To z kolei stwarza dobre warunki do rozwoju próchnicy czy stanu zapalnego przyzębia. Jeśli nie zareagujemy na zmiany chorobowe odpowiednio wcześnie, z małej zmiany próchnicowej powstanie duży ubytek, co może skończyć się leczeniem kanałowym lub nawet ekstrakcją zęba – mówi lek. dent. Marta Markunina.
Stomatolodzy zwracają także uwagę, że schorzenia jamy ustnej wpływają na kondycję całego organizmu. Bakterie gromadzące się w płytce nazębnej przenikają do krwiobiegu i migrują do innych narządów, wywołując wiele chorób, m.in. układu sercowo-naczyniowego, pokarmowego, oddechowego, moczowego, wpływają na stawy. Schorzenia jamy ustnej utrudniają leczenie i wpływają negatywnie na przebieg różnych chorób, np. cukrzycy. Dlatego specjaliści tak dużą wagę przykładają do działań edukacyjnych.
- Ważnym elementem ochrony zdrowia jest profilaktyka. Statystyki chorób jamy ustnej i problemów stomatologicznych Polaków są bardzo niekorzystne, dlatego cieszymy się, że wraz z partnerami możemy rozszerzyć zasięg kampanii i dotrzeć do większego grona odbiorców. Poza przeglądami dentystycznymi partnerzy akcji oferują pacjentom instruktaż prawidłowej higieny - przestrzeganie kilku istotnych zasad może znacząco poprawić domową profilaktykę chorób przyzębia - dodaje Piotr Flejszar z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
W kampanii „Polska mówi aaa” bierze udział 20 klinik enel-med stomatologia na terenie całej Polski. Wizytę można odbyć od 1 do 31 marca 2022 r. po wcześniejszym umówieniu się. Przegląd oraz instruktaż higieny jamy ustnej są bezpłatne, a wszystkie konsultacje prowadzone są w reżimie sanitarnym zgodnym z zaleceniami ministerstwa zdrowia.
Zapisów można dokonać pod numerem: 22 147 77 77 lub poprzez formularz na stronie internetowej.




