Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Publikacja:
Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Pacjenci z wysokim ryzykiem próchnicy – pediatryczni, geriatryczni, czyli Ci wszyscy, u których wskazane jest zakładanie wypełnień glasjonomerowych – musieli do tej pory godzić się na wieloetapową i żmudną procedurę aplikowania wypełnień.

Ponieważ każda sekunda ma znaczenie, firma 3M ESPE wynalazła nowy materiał glasjonomerowy Ketac™ Universal Aplicap™. Dzięki łatwości pracy, jaką zapewia niska lepkość materiału oraz redukcji czasu, jaki pacjent musi spędzić na fotelu stomatologicznym, aplikacja wypełnień glasjonomerowych stała się łatwą, jednoetapową procedurą.

Nowe właściwości materiału Ketac™ Universal Aplicap™ pozwalają na eliminację konieczności specjalnego przygotowywania ubytku, lakierowania wypełnienia glasjonomerowego czy naświetlania go, co znacznie skraca czas zabiegu.

Szybsza i łatwiejsza procedura jest bardzo ważna, ale chcemy mieć pewność, że nie będzie to skutkowało kompromisem we właściwościach materiału.

Ketac™ Universal Aplicap™ oszczędza nasz czas, eliminując konieczność przygotowania ubytku przed aplikacją materiału glasjonomerowego i jego późniejszego polakierowania, ale nie ma to wpływu na odporność na ściskanie i twardość materiału.

 

Dzięki ulepszonym właściwościom mechanicznym Ketac™ Universal Aplicap™ może być stosowany jednowarstwowo w ubytkach narażonych na obciążenia zgryzowe.

Rozszerzone wskazania do stosowania tego materiału pozwalają nam nie tylko na standardowe stosowanie go jako podkładu pod jedno- i wielopowierzchniowe wypełnienia kompozytowe, do odbudowy zrębu pod korony protetyczne, do wypełnienia zębów mlecznych, do wypełnień przyszyjkowych, do jedno i wielopowierzchniowych wypełnień tymczasowych i lakowania bruzd… ale także jako długoczasowe wypełnienia klasy I narażone na obiążenia zgryzowe, a nawet klasy II również narażone na obciążenia zgryzowe!

Nie tylko wskazania Ketac™ Universal Aplicap™ zostały rozszerzone, ale także gama kolorystyczna materiału. Występuje on aż w 6 różnych odcieniach: biały, A1, A2, A3, A3.5 i A4, co pozwala na stworzenie estetycznych wypełnień glasjonomerowych u wszystkich pacjentów, od dzieci aż po osoby starsze.

Ketac™ Universal Aplicap™ jest dostępny w kapsułkach oraz w wersji do mieszania ręcznego – w zależności od tego, czego akurat potrzebujesz w swojej praktyce stomatologicznej. Dzięki swojej budowie ma zdolność do chemicznego wiązania się z zębiną oraz szkliwem, co pozwala na łatwą, oszczędną preparację i zapewnia doskonałą szczelność wypełnienia.

Jedną z cech materiału Ketac™ Universal Aplicap™, która wyróżnia go na tle materiałów konkurencyjnych, jest jego doskonałe przyleganie do ubytku z jednoczesnym brakiem lepkości do narzędzi. Pozwala to na łatwą i przyjemną aplikację, prostą adaptację do ubytku oraz wymodelowanie właściwego kształtu naszego wypełnienia glasjonomerowego.

Nieprzerwane uwalnianie jonów fluoru przez 24 miesiące oraz doskonała widoczność na zdjęciach rentgenowskich potęguje pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru dla naszych Pacjentów!

Lek.dent. Karolina August


POWIĄZANE ARTYKUŁY

lekarze
Polscy medycy narzekają na biurokrację i brak czasu Lekarz

Pracownicy medyczni w Polsce najczęściej narzekają na nadmierną biurokrację (45%) oraz brak czasu (44%). Pacjenci w kontaktach z personelem medycznym również skarżą się na brak czasu poświęcanego im przez medyków (43%) oraz na małą liczbę pracowników...

ROZWIŃ WIĘCEJ
e cigarette 1881957 1280
Wielka Brytania: e-papierosy to oszczędność dla NHS Lekarz

Z najnowszego badania, przeprowadzonego przez naukowców z Brunel University London wynika, że rezygnacja połowy użytkowników z tradycyjnych papierosów na rzecz ich elektronicznych substytutów pozwoliłaby Narodowej Służbie Zdrowia w Anglii (NHS Englan...

komunikacja
Brak czasu przeszkodą w relacjach pacjent-medyk Lekarz

Jakie czynniki mogą utrudniać prawidłowe relacje na linii pacjent-personel medyczny? - Przede wszystkim brak czasu. Na ten problem wskazywało aż 92% lekarzy i 42% pacjentów - wskazał prof. Zbigniew Izdebski, przywołując wyniki swoich badań. 9 czerwc...