Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Pacjenci z wysokim ryzykiem próchnicy – pediatryczni, geriatryczni, czyli Ci wszyscy, u których wskazane jest zakładanie wypełnień glasjonomerowych – musieli do tej pory godzić się na wieloetapową i żmudną procedurę aplikowania wypełnień.

Ponieważ każda sekunda ma znaczenie, firma 3M ESPE wynalazła nowy materiał glasjonomerowy Ketac™ Universal Aplicap™. Dzięki łatwości pracy, jaką zapewia niska lepkość materiału oraz redukcji czasu, jaki pacjent musi spędzić na fotelu stomatologicznym, aplikacja wypełnień glasjonomerowych stała się łatwą, jednoetapową procedurą.

Nowe właściwości materiału Ketac™ Universal Aplicap™ pozwalają na eliminację konieczności specjalnego przygotowywania ubytku, lakierowania wypełnienia glasjonomerowego czy naświetlania go, co znacznie skraca czas zabiegu.

Szybsza i łatwiejsza procedura jest bardzo ważna, ale chcemy mieć pewność, że nie będzie to skutkowało kompromisem we właściwościach materiału.

Ketac™ Universal Aplicap™ oszczędza nasz czas, eliminując konieczność przygotowania ubytku przed aplikacją materiału glasjonomerowego i jego późniejszego polakierowania, ale nie ma to wpływu na odporność na ściskanie i twardość materiału.

 

Dzięki ulepszonym właściwościom mechanicznym Ketac™ Universal Aplicap™ może być stosowany jednowarstwowo w ubytkach narażonych na obciążenia zgryzowe.

Rozszerzone wskazania do stosowania tego materiału pozwalają nam nie tylko na standardowe stosowanie go jako podkładu pod jedno- i wielopowierzchniowe wypełnienia kompozytowe, do odbudowy zrębu pod korony protetyczne, do wypełnienia zębów mlecznych, do wypełnień przyszyjkowych, do jedno i wielopowierzchniowych wypełnień tymczasowych i lakowania bruzd… ale także jako długoczasowe wypełnienia klasy I narażone na obiążenia zgryzowe, a nawet klasy II również narażone na obciążenia zgryzowe!

Nie tylko wskazania Ketac™ Universal Aplicap™ zostały rozszerzone, ale także gama kolorystyczna materiału. Występuje on aż w 6 różnych odcieniach: biały, A1, A2, A3, A3.5 i A4, co pozwala na stworzenie estetycznych wypełnień glasjonomerowych u wszystkich pacjentów, od dzieci aż po osoby starsze.

Ketac™ Universal Aplicap™ jest dostępny w kapsułkach oraz w wersji do mieszania ręcznego – w zależności od tego, czego akurat potrzebujesz w swojej praktyce stomatologicznej. Dzięki swojej budowie ma zdolność do chemicznego wiązania się z zębiną oraz szkliwem, co pozwala na łatwą, oszczędną preparację i zapewnia doskonałą szczelność wypełnienia.

Jedną z cech materiału Ketac™ Universal Aplicap™, która wyróżnia go na tle materiałów konkurencyjnych, jest jego doskonałe przyleganie do ubytku z jednoczesnym brakiem lepkości do narzędzi. Pozwala to na łatwą i przyjemną aplikację, prostą adaptację do ubytku oraz wymodelowanie właściwego kształtu naszego wypełnienia glasjonomerowego.

Nieprzerwane uwalnianie jonów fluoru przez 24 miesiące oraz doskonała widoczność na zdjęciach rentgenowskich potęguje pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru dla naszych Pacjentów!

Lek.dent. Karolina August


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zdjęcie 12
Przetrwały ząb mleczny - podwyższenie do okluzji (opis przypadku) Lekarz

Przetrwałe zęby trzonowe mleczne, na skutek braku zawiązka zęba przedtrzonowego stałego, stanowią trudne wyzwanie dla każdego dentysty. Stomatolog podejmując decyzję, co dalej z tym zębem zrobić, musi wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym m....

Filtek Universal Lifestyle - Dentonet.pl
A jeżeli kompozyt mógłby ułatwić dzień pracy w gabinecie? Lekarz

Efektywność w pracy jest ważna, szczególnie kiedy codzienny grafik jest bardzo napięty. Z tego powodu większość stomatologów w 80% przypadków odbudowy bezpośredniej stosuje jeden odcień kompozytu*. 3M znalazło na to rozwiązanie – 3M Filtek Universal ...

amalgamat - Dentonet.pl
Eko-Unia monitoruje ograniczanie użycia rtęci w stomatologii Lekarz

Stowarzyszenie Eko-Unia bacznie przygląda się procesowi ograniczania użycia rtęci – przede wszystkim amalgamatu – w stomatologii. W specjalnym komunikacie stowarzyszenie zachęca do zgłaszania wszystkich nieprawidłowości z tym związanych.Jak czytamy n...

ROZWIŃ WIĘCEJ
odbudowa kości
Politechnika Warszawska: innowacyjna metoda odbudowy kości Lekarz

Mała, lekka gąbeczka stworzona na Politechnice Warszawskiej wygląda niepozornie, ale odgrywa wielką rolę: jest "rusztowaniem" pomagającym w odbudowie kości. Łatwiej też będzie ją wykorzystać na sali operacyjnej niż inne substytuty kości - zapewniają ...

amalgamat - Dentonet.pl
Jak przebiega separacja amalgamatu stomatologicznego? Lekarz

Na czym polega dokładnie proces separacji amalgamatu? W jaki sposób urządzenia oddzielają fragmenty tego wypełnienia? Jak gwarantowana jest skuteczność separacji? Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego na temat tego procesu. Tu wątpliwości właś...

separator3
Ostatni dzwonek na separator amalgamatu w Twoim gabinecie Lekarz

To już naprawdę ostatni dzwonek – od 1 stycznia 2019 r. w gabinetach stomatologicznych w naszym kraju będą musiały znajdować się separatory amalgamatu. Nowe przepisy nadal budzą jednak sporo wątpliwości. Na pytania zadane przez naszych Czytelników od...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres