Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Brak komentarzy | Publikacja:
Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Oszczędność czasu i wytrzymałość…

Pacjenci z wysokim ryzykiem próchnicy – pediatryczni, geriatryczni, czyli Ci wszyscy, u których wskazane jest zakładanie wypełnień glasjonomerowych – musieli do tej pory godzić się na wieloetapową i żmudną procedurę aplikowania wypełnień.

Ponieważ każda sekunda ma znaczenie, firma 3M ESPE wynalazła nowy materiał glasjonomerowy Ketac™ Universal Aplicap™. Dzięki łatwości pracy, jaką zapewia niska lepkość materiału oraz redukcji czasu, jaki pacjent musi spędzić na fotelu stomatologicznym, aplikacja wypełnień glasjonomerowych stała się łatwą, jednoetapową procedurą.

Nowe właściwości materiału Ketac™ Universal Aplicap™ pozwalają na eliminację konieczności specjalnego przygotowywania ubytku, lakierowania wypełnienia glasjonomerowego czy naświetlania go, co znacznie skraca czas zabiegu.

Szybsza i łatwiejsza procedura jest bardzo ważna, ale chcemy mieć pewność, że nie będzie to skutkowało kompromisem we właściwościach materiału.

Ketac™ Universal Aplicap™ oszczędza nasz czas, eliminując konieczność przygotowania ubytku przed aplikacją materiału glasjonomerowego i jego późniejszego polakierowania, ale nie ma to wpływu na odporność na ściskanie i twardość materiału.

 

Dzięki ulepszonym właściwościom mechanicznym Ketac™ Universal Aplicap™ może być stosowany jednowarstwowo w ubytkach narażonych na obciążenia zgryzowe.

Rozszerzone wskazania do stosowania tego materiału pozwalają nam nie tylko na standardowe stosowanie go jako podkładu pod jedno- i wielopowierzchniowe wypełnienia kompozytowe, do odbudowy zrębu pod korony protetyczne, do wypełnienia zębów mlecznych, do wypełnień przyszyjkowych, do jedno i wielopowierzchniowych wypełnień tymczasowych i lakowania bruzd… ale także jako długoczasowe wypełnienia klasy I narażone na obiążenia zgryzowe, a nawet klasy II również narażone na obciążenia zgryzowe!

Nie tylko wskazania Ketac™ Universal Aplicap™ zostały rozszerzone, ale także gama kolorystyczna materiału. Występuje on aż w 6 różnych odcieniach: biały, A1, A2, A3, A3.5 i A4, co pozwala na stworzenie estetycznych wypełnień glasjonomerowych u wszystkich pacjentów, od dzieci aż po osoby starsze.

Ketac™ Universal Aplicap™ jest dostępny w kapsułkach oraz w wersji do mieszania ręcznego – w zależności od tego, czego akurat potrzebujesz w swojej praktyce stomatologicznej. Dzięki swojej budowie ma zdolność do chemicznego wiązania się z zębiną oraz szkliwem, co pozwala na łatwą, oszczędną preparację i zapewnia doskonałą szczelność wypełnienia.

Jedną z cech materiału Ketac™ Universal Aplicap™, która wyróżnia go na tle materiałów konkurencyjnych, jest jego doskonałe przyleganie do ubytku z jednoczesnym brakiem lepkości do narzędzi. Pozwala to na łatwą i przyjemną aplikację, prostą adaptację do ubytku oraz wymodelowanie właściwego kształtu naszego wypełnienia glasjonomerowego.

Nieprzerwane uwalnianie jonów fluoru przez 24 miesiące oraz doskonała widoczność na zdjęciach rentgenowskich potęguje pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru dla naszych Pacjentów!

Lek.dent. Karolina August


POWIĄZANE ARTYKUŁY

shutterstock 95548030
"Leczenie stawów skroniowo-żuchwowych wymaga czasu" Lekarz

- Leczenie zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym jest trudne, skomplikowane, wymaga czasu i nie można iść na ustępstwa. Mówię o tym na bazie swojego dosyć dużego doświadczenia, bo pracuję tylko z takimi pacjentami - mówi w rozmowie z Dentonetem dr n....

kasa fiskalna - Dentonet.pl
Będzie więcej czasu na wymianę kas fiskalnych w gabinetach Lekarz

Ministerstwo finansów pracuje nad przesunięciem terminów, które umożliwiają prowadzenie ewidencji przy zastosowaniu dotychczas stosowanych przez podatników kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Dla pierwszej grupy podatni...

środki ochrony - Dentonet.pl
Więcej czasu na złożenie sprawozdania o odpadach za 2019 r. Lekarz

Termin złożenia sprawozdania o odpadach za 2019 r. został ponownie wydłużony – w przypadku lekarzy i lekarzy dentystów do 31 października. Jak poinformowała komisja stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej, przedłużenie terminu na składanie sprawoz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji