Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Osobowość higienistki stomatologicznej ma znaczenie?

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Osobowość higienistki stomatologicznej ma znaczenie?

Osobowość higienistki stomatologicznej ma znaczenie?

Podobnie jak w innych zawodach, także do wykonywania pracy higienistki stomatologicznej potrzebne są szczególne cechy. Bez nich trudno pokochać tę pracę. Jakie to cechy?

Otóż higienistki stomatologiczne mają zróżnicowany zestaw cech osobowości, które pozwalają na bardzo ścisłą współpracę z pacjentem. A zatem – jaka jest higienistka stomatologiczna?

Higienistka stomatologiczna jest cierpliwa i wyrozumiała. Niektórzy pacjenci mogą mieć trudności z akceptowaniem stomatologicznych zabiegów i badań jamy ustnej. Dobra higienistka stomatologiczna jest przy pacjencie, który może obawiać się wejścia do gabinetu i zrozumie jego obawy. Higienistki stomatologiczne potrafią tak oddziaływać, aby pacjent był spokojny, czuł komfort. W pełni wyjaśniają mu powody zdrowotne i krok po kroku to wszystko, co robią w jamie ustnej pacjenta.

Higienistka stomatologiczna jest zorientowana na szczegóły. Usta to bardzo mały obszar, więc to ważne, jeśli higienistka stomatologiczna zwraca baczną uwagę nawet na drobiazgi, podczas pracy w jamie ustnej pacjenta. Zręczność jest tu również bardzo ważna, aby w tak małej przestrzeni, w jak najmniejszym stopniu nie urazić np. wrażliwego zęba, co mogłoby być bardzo bolesne dla pacjenta.

Higienistka stomatologiczna jest pasjonatką swojej pracy. Duża część tej pracy to edukowanie pacjentów na temat dobrych praktyk zdrowia jamy ustnej. Higienistka stomatologiczna, będąc pasjonatem zdrowia jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia, może być wzorem dla pacjentów. Może pomóc im zmienić swoje zachowania, aby skupili się na profilaktyce zdrowia swoich zębów i dziąseł, aby uniknąć choroby w przyszłości.

Higienistka stomatologiczna musi być wytrzymała. Cały dzień pracy w ruchu, albo i w bezruchu. To długotrwałe okresy czasu naprzemiennego siedzenia, stania i serii powtarzających się ruchów, a także pamiętanie o reżimie sanitarnym. Wytrzymałość fizyczna jest niezbędna, aby utrzymać się w pionie przez cały dzień.

Higienistka stomatologiczna musi mieć pozytywne nastawienie. Pozytywne podejście do świata to jedna z ważniejszych cech osobowości. Nie tylko w tym zawodzie, ale w tym ma szczególne znaczenie. Większość pacjentów woli energiczne, przyjazne i otwarte higienistki stomatologiczne. Takie osoby pomagają złagodzić niektóre ze stresów pacjentów, związane z przyjściem do gabinetu stomatologicznego.

Eksperci przyznają, że często cechy osobowościowe zespołu stomatologicznego decydują o tym, czy pacjent powróci do gabinetu stomatologicznego. Jednym z kluczowych elementów jest tu higienistka stomatologiczna i jej osobowość.

 

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

zagrożenia w pracy higienistki - Dentonet.pl
Zagrożenia w pracy higienistki – jak się zabezpieczyć? Asysta

Asystentki i higienistki stomatologiczne są narażone w miejscu pracy nie tylko na kontakt ze szkodliwymi drobnoustrojami, ale także na nieszczęśliwe wypadki, które mogą skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. We wszystkich tych sytuacjach pomocne może oka...

powikłania po skalingu - Dentonet.pl
Powikłania po skalingu a roszczenia wobec higienistki Asysta

Każda higienistka stomatologiczna prowadząca własny gabinet higieny musi mieć świadomość, że – podobnie jak lekarz, pielęgniarka, położna czy inna osoba wykonująca zawód medyczny – jest narażona na roszczenia pacjentów, u których mogą pojawić się pow...

asystentka - Dentonet.pl
Ryzyka w pracy higienistki i asystentki a ochrona ubezpieczeniowa Asysta

Pracując bezpośrednio z pacjentem i wykonując czynności medyczne, higienistki i asystentki stomatologiczne są narażone na wiele zagrożeń – ryzyko błędu popełnionego podczas zabiegu i związane z nim roszczenia finansowe ze strony pacjenta, zniszczenie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dr Bartłomiej Górski - Dentonet.pl
Recesje dziąsłowe z perspektywy higienistki stomatologicznej Asysta

– Świadomość i wiedza higienistek w zakresie recesji dziąsłowych pozwalają im na samodzielne kontrolowanie stanu takiego pacjenta, utrzymywanie kontroli płytki nazębnej, a w przypadku potrzebnej konsultacji lekarza stomatologa lub periodontologa – na...

higienistka - Dentonet.pl
Higienistki i asystentki bardzo potrzebne na rynku pracy Asysta

Minister edukacji narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Najbardziej poszukiwani w skali całego kraju są wykwalifikowani pracownicy techniczni, ale w wielu wo...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     0: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres