Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nic nie zmienia

Brak komentarzy | Publikacja:
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nic nie zmienia

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nic nie zmienia

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonowania systemu zdrowia do końca tego roku – powiedział minister zdrowia Leszek Sikorski w środę po ogłoszeniu orzeczenia TK w sprawie ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że wczorajsze orzeczenie TK  (o niekonstytucyjności ustawy o ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia – vide nius poniżej) oznacza, że do końca roku musi powstać nowa ustawa, która ureguluje funkcjonowanie służby zdrowia w Polsce. Do tego czasu będzie obowiązywać obecna ustawa.

"Wszystkie świadczenia medyczne będą wykonywane. Orzeczenie TK ma konsekwencje jedynie dla nas, którzy będziemy przygotowywali nową ustawę" – podkreślił minister zdrowia.

Sikorski zapowiedział, że podejmie natychmiastowe działania zmierzające do  powołania specjalnego zespołu, który pod jego kierunkiem pilnie przedstawi projekt nowej ustawy rządowi.

"Najważniejsze dla mnie jest utrzymanie sprawnie działającego systemu zdrowia, po to by pacjenci mogli spokojnie korzystać ze świadczeń. Skoncentruję się na tym oraz na przygotowaniu właściwej ustawy" – dodał minister.

Elżbieta Cichocka w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" napisała: Teraz najważniejsze pytanie, to jak z tego wyjść. Niespełna 12 miesięcy, jakie Trybunał dał na zmianę ustawy, to bardzo krótki termin, by stworzyć instytucję (instytucje), która mogłaby zastąpić nieszczęsny NFZ w finansowaniu całej ochrony zdrowia.

 

na podstawie: PAP / IAR / Onet.pl / Gazeta.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

żuchwa 3D - Dentonet.pl
Druk 3D zmienia możliwości współczesnej stomatologii Lekarz

Z drukiem 3D eksperymentuje coraz więcej firm. Technologia wdrażana jest do fabryk samochodów czy branży budowlanej. Potencjał druku 3D doceniła także branża stomatologiczna, która coraz częściej sięga po tę technologię w celu produkcji spersonalizow...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji