Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Odpłatność za aparat ortodontyczny

Brak komentarzy | Publikacja:
Odpłatność za aparat ortodontyczny

Odpłatność za aparat ortodontyczny

Pacjent ma prawo do gwarantowanych świadczeń stomatologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 listopada 2004 r. w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń (Dz. U. nr 261, poz. 2601).

Zgodnie z ww. przepisami, dzieciom (do ukończenia 12. roku życia) przysługuje leczenie wad zgryzu z zastosowaniem aparatu do zdejmowania jedno- i dwuszczękowego. Aparaty ortodontyczne stałe nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Należy też podkreślić, że w ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjentowi przysługują świadczenia udzielane jedynie przez zakłady opieki zdrowotnej posiadające kontrakt z Funduszem.
W przypadku gdy dany specjalista nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – koszty leczenia pacjent ponosi we własnym zakresie.

 

Krystyna Domańska

Rzecznik praw pacjenta Lubelskiego OW NFZ


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Ortofan1
GUMMETAL® – drut ortodontyczny o właściwościach gumy Lekarz

GUMMETAL® to innowacyjny drut, który zmienia oblicze światowej ortodoncji! To zupełnie nowy stop tytanowo-niobowy (Ti-Nb), powstały w oparciu o stop beta-tytanowy. Produkt został opracowany w laboratorium badawczym koncernu Toyota. Ten japoński drut ...

królowa Elżbieta - Dentonet.pl
Królowa Elżbieta nosiła w dzieciństwie aparat ortodontyczny Lekarz

Podczas wizyty w szpitalu stomatologicznym przy University of London, królowa Elżbieta II przyznała, że przed laty nosiła aparat ortodontyczny. – To była dobra decyzja – powiedziała. Rodzina królewska jest patronem wielu placówek ochrony zdrowia w W...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji