Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Odeszła Doktor Halina Porębska

Brak komentarzy | Publikacja:
Odeszła Doktor Halina Porębska

Odeszła Doktor Halina Porębska

Z wielką przykrością informujemy, że z grona Naczelnej Rady Lekarskiej odeszła na wieczny dyżur Pani Doktor Halina Porębska, Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, członkini Naczelnej Rady Lekarskiej, aktywna działaczka Komisji Stomatologicznej NRL. Jej artykuły publikowane były w czasopismach branżowych, m.in. w „Biuletynie”, „Magazynie Lekarskim” i „Gazecie Lekarskiej”. Za swoją działalność na rzecz środowiska lekarskiego otrzymała w 2008 r. wyróżnienie „Meritus Pro Medici”, nadawane lekarzom zasłużonym dla samorządu lekarskiego.

 

Pani Doktor Halina Porębska – poza pracą społeczną oraz zawodową (zajmowała się stomatologią zachowawczą) – była również aktywnym członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Debiutowała w 1998 r. tomikiem poezji „Gry Planszowe”, w którym znalazły się pisane na przestrzeni wielu lat wiersze. Na ich treść "składają się wojenne dzieciństwo i przeżycia okupacyjne, refleksje nad zastanym porządkiem świata, relacje z ludźmi, kobiece rozterki i pragnienia. W swej twórczości Autorka odnajduje poczucie humoru, nieposkromioną wiekiem radość życia, ciekawość świata i ogromną wrażliwość.” – czytamy w przedmowie. W 2001 r. ukazał się jej tomik poezji z wierszami powstałymi w latach 1999-2001.

 

Jest taka noc
gdy odchodzą poeci
milczenie spada na miasto
jakby zabrakło słów,
bo pobiegły za nią, gdziekolwiek poszła…

 

Halina Porębska (1937-2015)

Pani Doktor Halina Porębska była osobą serdeczną i mądrą, pełną ciepła i skromności – i taką pozostanie w pamięci Kolegów i Współpracowników z NRL i Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

W imieniu redakcji portalu Dentonet składamy Rodzinie Pani Doktor Porębskiej wyrazy szczerego współczucia.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

doktor Julian
Doktor Julian i Walentynki - zobaczcie nasz reportaż [video] Lekarz

Co słychać u doktora Juliana w piękne święto zakochanych? Doktor przygotował coś bardzo specjalnego dla par! Zobaczcie nasz reportaż!Spodobał Ci się nasz film? Wejdź na profil portalu Dentonet na Facebooku -> https://www.facebook.com/dentonetporta...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji