Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Obowiązki rejestrowe

Brak komentarzy | Publikacja:
Obowiązki rejestrowe

Obowiązki rejestrowe

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej zamieszczona została informacja dotycząca obowiązków rejestrowych, jakie posiadają właściciele praktyk i podmiotów leczniczych w związku z zakończeniem okresu, w którym miało nastąpić dostosowanie działalności do wymogów nowej ustawy o działalności leczniczej.

Ustawa ta zakreśliła termin 1 roku od dnia wejścia jej w życie .

Informacja NIL dotyczy tylko obowiązków rejestrowych. Poza tym należy pamiętać o :

– Nadaniu praktykom i podmiotom regulaminów

– Dostosowaniu swych praktyk i podmiotów leczniczych do wymogów sanitarnych. Cały czas czekamy na nowe rozporządzenie ws wymogów.

Sprawa zaczyna być już wysoce bulwersująca. Minister musi wydać nowe rozporządzenie do 30 czerwca. Tym samym wyznaczy standard, do którego będzie należało dostosować pomieszczenia.

Ci, których praktyki lub podmioty lecznicze nie będą spełniały tych wymogów, muszą napisać program dostosowawczy, uzyskać dla niego w drodze decyzji aprobatę nadzoru sanitarnego, a program dostosowawczy zrealizować do końca 2016 roku.

Można powiedzieć -cóż Minister ogłosił wymogi późno ,najwyżej spóźnimy się z programem. I w tej sytuacji nie pozostanie nic innego, jak przyjąć taką wersję zdarzeń.

Miejmy nadzieję, że żadnemu z wojewodów nie przyjdzie do głowy wykreślanie podmiotów z rejestru za nieterminowe złożenie programu dostosowawczego.

Andrzej Cisło
(autor jest lek. dentystą, członkiem Komisji Stomatologicznej NIL, animatorem portalu autonomia-dent.pl)

Przeczytaj również w Gazecie Lekarskiej 05/2012 – Zdążyć z rejestracją


POWIĄZANE ARTYKUŁY

beatriz perez moya XN4T2PVUUgk unsplash
Kolejne obowiązki sprawozdawcze dla lekarzy dentystów Lekarz

1 lipca br. wchodzą w życie przepisy powodujące zmiany w sposobie tworzenia niektórych raportów dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgodnie z nowym prawem, świadczeniodawcy mają przekazywać dane o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia w każdy...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji