Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

O samochodach w pigułce, cz. 3

Publikacja:
O samochodach w pigułce, cz. 3

O samochodach w pigułce, cz. 3

Firma Carefleet S.A. to zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy na każdym etapie współpracy z Klientem służą pomocą oraz ekspercką wiedzą z branży motoryzacyjnej i finansowej.
Aby przybliżyć zagadnienia związane z zakupem samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, przygotowany został cykl artykułów, z których lekarz prowadzący firmę dowie się, w jaki sposób najkorzystniej może nabyć pojazd.

W tym artykule omówimy wersję leasingu z serwisem wraz ze szczegółowym opisem usług dodatkowych. Natomiast w części czwartej, ostatniej, wykażemy, jakie korzyści płyną z zaproponowanych przez Carefleet rozwiązań nabywania samochodu we wcześniej omawianych formach leasingu.
Osoby pracujące w sektorze medycznym należą do najbardziej wymagających Klientów, jeżeli chodzi o preferencje zakupowe i podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Uwzględniając specyfikę i potrzeby branży medycznej, firma Carefleet przygotowała propozycję na zakup samochodów, która może spełnić oczekiwania Klienta z tego sektora. Oferta skierowana jest do Klientów zainteresowanych zakupem nawet jednego samochodu.
Działająca na rynku usług typu CFM (Car Fleet Management) firma Carefleet oferuje usługi związane z finansowaniem i zarządzaniem flotami pojazdów. Samochody finansowane są przeważnie w formie leasingu operacyjnego, jak również leasingu z serwisem. W ofercie dostępny jest także leasing finansowy, jednak ta forma jest bardzo rzadko wybierana przez Klientów, w związku z tym nie będziemy jej omawiać.
W tym artykule omówimy wersję leasingu z serwisem. W ramach usług CFM każdy leasingowany samochód może być objęty dodatkową usługą zarządzania pojazdami w zakresie: serwisu mechanicznego, wymiany i przechowania opon, ubezpieczenia i pomocy Assistance wraz z samochodem zastępczym, karty paliwowej czy monitoringu GPS. Co kryje się pod tymi specjalistycznymi hasłami?

Serwis mechaniczny obejmuje pełną obsługę techniczną użytkowanego pojazdu w autoryzowanym serwisie obsługi danej marki. Carefleet współpracuje ze wszystkimi obecnymi w Polsce przedstawicielami marek pojazdów do 3,5 tony.
Wymiana i przechowanie opon – wychodząc naprzeciw problemom związanym z wymianą i składowaniem opon zimowych, Carefleet zapewnia całoroczne przechowywanie ogumienia wraz z sezonową wymianą opon i prawidłowym wyważeniem kół. W przypadkach wymiany całych kół wraz z felgami, usługą przechowania objęte są całe koła.
Ubezpieczenie i pomoc Assistance – leasingując pojazd zobowiązani jesteśmy w pełni ubezpieczyć samochód. W ramach usługi zarządzania pojazdem, firma Carefleet zapewnia wybór najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej OC, AC i NW wraz z Assistance gwarantującym holowanie, pomoc na drodze i ewentualnie pojazd zastępczy na czas naprawy.

Obsługa kart paliwowych – do korzystania z „wygodnego” tankowania udostępniamy karty paliwowe (Routex i Flota) do bezgotówkowego tankowania paliwa na stacjach paliw. Rozliczenie kosztów paliwa następuje okresowo wraz z fakturą za zarządzanie pojazdem.
Monitoring GPS – samochody o wartości powyżej 200 000 PLN powinny dla celów bezpieczeństwa zostać objęte monitoringiem GPS. Dzięki tej usłudze o każdej porze dnia i nocy można sprawdzić w systemie on-line położenie naszego pojazdu, korzystając z przeglądarki internetowej w komputerze lub naszym telefonie. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala skorzystać z dodatkowych zniżek na ubezpieczeniu pojazdu.
Wspomniane usługi serwisowe mogą być świadczone na zasadzie stałych, zryczałtowanych kosztów lub zarządzania rozliczanego po kosztach rzeczywistych, poniesionych w danym czasie (zagadnienie szczegółowo omawiane w poprzednim wydaniu – „O samochodach w pigułce, część 2”). Te i inne specjalistyczne usługi dodatkowe dla użytkowników czterech kółek przygotowała specjalizująca się w zarządzaniu pojazdami firma Carefleet. Korzyści dla Klientów z sektora medycznego płynące z zastosowania zaproponowanych dzisiaj rozwiązań przedstawimy w następnym odcinku.

 

 

 

Carefleet S.A., Biuro Handlowe we Wrocławiu
Agnieszka Kosecka Pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław
tel.: +48 603 401 207
e-mail: agnieszka.kosecka@carefleet.com.pl www.carefleet.pl

Zachęcamy do przeczytania:

"Samochody w pigułce, cz.1"
"Samochody w pigułce, cz. 2"