Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

O samochodach w pigułce, cz. 1

Publikacja:
O samochodach w pigułce, cz. 1

O samochodach w pigułce, cz. 1

Spółka Carefleet oferująca usługi związane z finansowaniem i zarządzaniem samochodami przygotowała cykl artykułów, w których lekarz prowadzący działalność gospodarczą dowie się, w jaki sposób może korzystnie nabyć nowy samochód.

W tym artykule omówimy jedną z najpopularniejszych form nabycia samochodu do celów prowadzonej działalności gospodarczej – leasing operacyjny. W następnych tekstach dokończymy kwestię leasingu operacyjnego oraz przedstawimy zagadnienie leasingu finansowego. W kolejnych artykułach wyjaśnimy, na czym polega leasing z serwisem.

Co może zaoferować Carefleet firmom z branży medycznej?
Na przestrzeni lat firma sukcesywnie się rozwijała, pozyskując nowych klientów. Dziś spółka zarządza 8900 pojazdami i jest partnerem w biznesie dla wielu działających na polskim rynku firm reprezentujących różne sektory gospodarki.

Zdobyte przez lata doświadczenie oraz wypracowane kontakty z dostawcami samochodów pozwalają na zapewnienie klientom dostępu do sieci serwisów na warunkach flotowych na terenie całej Polski. Dodatkowo, jako firma zarządzająca blisko 9 tys. pojazdów, Carefleet ma zapewnione wysokie rabaty zakupowe, które finalnie w całości przenosi na klientów. Dzięki temu finansowanie (leasing lub wynajem) i serwisowanie samochodów przez Carefleet jest znacznie korzystniejsze niż w przypadku indywidualnych zakupów.

Dodatkowym atutem przemawiającym za współpracą z firmą zajmującą się usługami CFM (Car Fleet Management) jest profesjonalna obsługa przez doświadczonych pracowników, doradztwo w zakresie wyboru pojazdu oraz oferta dostosowana do indywidualnych potrzeb placówki/praktyki lekarskiej.

Oferta Carefleet skierowana jest do firm z branży medycznej zainteresowanych zakupem jednego lub większej liczby pojazdów.

Na czym polegają usługi CFM?
Carefleet oferuje usługi związane z finansowaniem i zarządzaniem flotami pojazdów. Część finansowa dotyczy przeważnie leasingu operacyjnego, jednak w ofercie dostępny jest także leasing finansowy. Wyżej wymienione formy finansowania mogą być oferowane razem z usługami serwisowymi.

Najpopularniejszą formą finansowania jest leasing operacyjny. Jest to wygodny sposób, który umożliwia zakup samochodu bez nadwyrężania budżetu firmy. Dzięki temu prowadzona praktyka lekarska utrzyma płynność finansową niezbędną do podejmowania innych decyzji inwestycyjnych, korzystając jednocześnie z pojazdów, których parametry zostały skonfigurowane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta.

Zaletą leasingu operacyjnego oferowanego w firmach działających na rynku CFM są dwa warianty rozliczenia umowy. W ofercie Carefleet proponowana jest umowa z niską lub wysoką wartością końcową.

W pierwszym przypadku wartość końcowa pojazdu wynosi 1%, co oznacza, że przez okres trwania umowy klient spłaca wartość pojazdu w 99%.

W przypadku umowy leasingu operacyjnego z wysokim wykupem końcowa wartość pojazdu jest zbliżona do ceny rynkowej w dniu zakończenia umowy. Klient spłaca zatem niskie raty miesięczne, a w momencie zakończenia umowy, mając zagwarantowane prawo pierwokupu, może podjąć decyzję o wykupieniu auta na własność po ustalonej cenie. Alternatywnym rozwiązaniem do wykupu jest możliwość kontynuowania umowy albo zdanie samochodu do Carefleet i zakupu nowego pojazdu.

W skład leasingu operacyjnego wchodzą również usługi serwisowe. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy samochodów nie martwią się o czynności związane z przeglądami i serwisowaniem swoich samochodów. Usługa serwisowa obejmuje zakres pełnej obsługi technicznej oraz wymianę i przechowanie opon, pomoc assistance wraz z gwarancją pojazdów zastępczych, ubezpieczenie, obsługę kart paliwowych oraz na życzenie klienta inne usługi dodatkowe, np. monitoring GPS. Klient ma możliwość wyboru pełnej opcji, czyli całego pakietu (który nazywamy Full Service Leasing, czyli wynajem) lub też może wybrać tylko finansowanie z dobranymi indywidualnie opcjami z pakietu, np. pakiet serwisowy.

W kolejnym artykule „O samochodach w pigułce – część II” powiemy o obsłudze po kosztach ryczałtowych i rzeczywistych. Zaczniemy również omawiać leasing finansowy.

Carefleet S.A.
pl. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław
tel. +48 603 401 207
e-mail: agnieszka.kosecka@carefleet.com.pl

www.carefleet.pl

Zachęcamy także do przeczytania:
"O samochodach w pigułce", cz. 1
"O samochodach w pigułce", cz. 2